A zase ten Google. Pixel 6a se předčasně objevil na Facebook Marketplace

google pixel 6a 3

Google má v posledních letech na úniky informací velkou smůlu. Uplynul sotva měsíc od vývojářské konference Google I/O, kde se světu poprvé ukázaly telefony Pixel 7, a na internetu začaly kolovat nejprve jejich parametry, aby někdo vzápětí na aukčním serveru eBay začal nabízet jeden z prototypů. Tím ale potíže Googlu v tomto směru nekončí.

Na internetovém tržišti Facebook Marketplace se předčasně objevila také další novinka, kterou Google teprve chystá uvést na trh – cenově dostupný Pixel 6a. Na překvapivou nabídku k prodeji poukázal novinář Nils Ahrensmeier z webu Technik News, nicméně od jeho upozornění už byla nabídka stažena. Internetem však kolují fotografie zařízení, které dotyčný prodejce vyfotil a připojil ke svému inzerátu. Podle Ahrensmeiera se jedná o stejného člověka, který před časem nahrál na sociální síť TikTok krátké unboxing video téhož modelu.

Google Pixel 6A Unboxing

Google Pixel 6a bude k dispozici k předobjednání teprve 21. července, přičemž do prodeje se má oficiálně dostat až 28. července. Někteří šťastlivci se ovšem k prodejním kouskům dostali už nyní. Zájemci se mohou těšit na čipset Google Tensor, 6,1″ OLED panel s rozlišením Full HD+ a 60Hz obnovovací frekvencí, 6 GB RAM, 4410mAh baterii či hlavní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx. Cena byla stanovena na 449 dolarů (cca 12 500 Kč s DPH).

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku