Domů » Bleskovky » Zatočte s modrým světlem: Android O s vylepšeným nočním režimem

Zatočte s modrým světlem: Android O s vylepšeným nočním režimem

Nativní součástí operačního systému Android „N“ bude i noční režim s řadou vylepšení. Modré světlo, které displeje vyzařují, na člověka před spaním působí negativně a může mít vliv na to, jak dobře se vám následně bude usínat. Podrobně jsme se této problematice věnovali v tomto článku.

Filtr modrého světla už nějaký čas nabízí konkurenční iOS v podobě NighShift módu a jeho integraci do svých telefonů na vlastní triko řešila i řada dalších výrobců – najdeme jej například u Samsungu Galaxy S8 (recenze) či LG G6 (recenze).

S telefonem v ruce „usíná“ obrovské množství uživatelů

Noční režim se objevil už v první verzi Androidu O, v druhém Developer Preview Google zapracoval na možnostech nastavení – novinkou je posuvník, díky kterému můžete regulovat intenzitu filtru. Díky tomu si displej pro noční čtení nastavíte přesně tak, jak vám vyhovuje. Stejně jako u iOS, ani v nové verzi Androidu nechybí plánovač automatické aktivace režimu, buď podle východu a západu slunce, nebo podle vámi nastaveného časového intervalu.

symptomy_oci

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments