Domů » Bleskovky » Xiaomi omylem vypustilo MIUI 11: podívejte se, jak bude vypadat

Xiaomi omylem vypustilo MIUI 11: podívejte se, jak bude vypadat

Oblíbená i zatracovaná nástavba MIUI patří neodmyslitelně k většině telefonů čínské značky Xiaomi. Každá nová verze zpravidla přináší nějaké zajímavé novinky a je tak spoustou uživatelů netrpělivě vyhlížena.

miui11 logo

Aktuální verze MIUI 10 s námi již nějakou dobu je, nicméně už od začátku roku víme, že v Xiaomi pracují na nové verzi s pořadovým číslem 11. MIUI 11 sice doposud oficiálně nevyšlo, ovšem díky drobnému omylu některého ze zaměstnanců nyní víme, jak bude novinka vypadat.

V hlavní roli bílá barva

MIUI 11 je již testováno v uzavřené beta verzi, k níž má přístup jen úzký okruh testerů. Xiaomi však omylem na chvíli zveřejnilo odkazy na stažení verze MIUI 11 9.9.9.9, čehož několik pohotových uživatelů využilo a nainstalovalo ji na své přístroje. Vzhledem k tomu, že jde o testovací verzi, zobrazuje na mnoha místech IMEI číslo telefonu – proto ta barevně cenzurovaná místa.

Na první pohled je patrná změna designu. Ten nyní využívá kombinace velkých bílých ploch s výrazným písmem, což asi ne každého potěší. Vzhledem k přislíbenému systémovému tmavému režimu by to ale neměl být problém. Nové jsou také barevné ikonky, které nicméně nevykazují moc podobnosti s těmi použitými v čistém Androidu 10.

Screenshoty odhalují i některé nové funkce. Jde například o systém pro sdílení souborů mezi různými přístroji, na němž spolupracuje Xiaomi, OPPO a Vivo. Nové jsou také funkce AlwayOn displeje, který nyní umí například měnit odstín textu podle fáze dne.

Z menších novinek pak zmiňme novou komunitní aplikaci Xiaomi, redesignovaný správce souborů, plánovač tmavého režimu, nebo funkci rychlých odpovědí pro vybrané aplikace. Novinek bude určitě ve finální verzi více, nicméně více jich zatím uniklá data neodhalila.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
aod
Anonym
aod
Offline

Omyl po milionté prvé. Tomu ještě někdo věří?

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Po milionté prvé určitě ne, tolik modelů za svojí existenci Xiaomi ještě nepředstavilo.

aod
Anonym
aod
Offline

Kristepane,tomu se říká nadsázka.A nebylo myšleno jen Xiaomi,ale všichni všeobecně.
Příště budu muset psát komentáře tak, aby to pochopili i tupouni s IQ pod 120.

aod
Anonym
aod
Offline

Bože můj

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Tak to budeš muset ještě trochu víc zjednodušit mluvu, „aby to pochopili i tupouni s IQ pod 120“. A když si odpustíš i ty nic neříkající nadsázky, tak mezi své zapadneš ještě lépe. :)

_qam_
Uživatel
_qam_
Online

fuj