Domů » Bleskovky » AirDrop míří na Android: Xiaomi a Oppo chystají vlastní aplikaci

AirDrop míří na Android: Xiaomi a Oppo chystají vlastní aplikaci

Čínské firmy Xiaomi, Vivo a Oppo spojily své síly a staly se členy nově vzniklé skupiny Inter-Transfer Alliance group. Jejím cílem je vyvinout jednoduchý nástroj pro sdílení multimediálního obsahu mezi více zařízeními na pouhý klik, podobně jako to umí například AirDrop od Apple.

transfer

Posílání dat na jedno kliknutí

Chystaná služba má být šetrná k akumulátoru, přenos bude probíhat skrze Bluetooth rychlostí až 20 MB/s; film v HD rozlišení by tak teoreticky mohl být přenesen za méně než dvě minuty. Služba se patrně stane populární zejména v Číně, kde nejsou dostupné služby Google Play; pro zbytek světa totiž Google připravuje funkci Fast Share, která v Androidu Q nahradí Android Beam. Fast Share má právě sloužit pro rychlý přenos obrázků, webových adres, textových výstřižků apod., a to zcela bez použití internetu.

vivo xiaomi oppo

Podobnou funkcí také disponuje aplikace Files Go, která ke sdílení dat mezi smartphony využívá Wi-Fi v pásmu 5 GHz, takže přenosová rychlost dosahuje až 490 Mbps. Jedinou podmínkou je, aby byla aplikace Files Go nainstalována na obou zařízeních.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments