Domů » Bleskovky » Google Files Go: přímé posílání dat mezi Androidy nikdy nebylo rychlejší

Google Files Go: přímé posílání dat mezi Androidy nikdy nebylo rychlejší

Na konci loňského roku vydal Google aplikaci Files Go. Nejedná se o standardní souborový manažer, ale spíše o inteligentní monitor úložiště, který vám pohotově poradí, jak ušetřit místo v telefonu. Kromě toho umí velmi rychle posílat data mezi dvěma zařízeními.

Google Files Go: uklidí vám úložiště a rychle pošle soubor kamarádovi

Zapomeňte na pomalé posílání souborů skrze Bluetooth, sdílení skrze Files Go je realizováno skrze Wi-Fi; po poslední aktualizaci byla navíc přidána podpora 5GHz Wi-Fi Direct, což znamená přenos dat až v teoretické rychlosti 490 Mbps. Touto rychlostí můžete například kamarádovi poslat 100 fotek v originálním rozlišení za pouhých 5 sekund. Potřebný čas k propojení dvou telefonů je maximálně 5 vteřin, veškeré přenosy jsou šifrované.

Rychlé posílání dat skrze aplikaci Files Go dostupné na všech telefonech s Androidem 5.0 Lollipop a vyšším.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  1. Hustý.. To teď bude separátní aplikace na posílání každého druhu souboru zvlášť?

  2. A hele, Apple Air drop….

  3. Zlatý bulo sicilský

    Autor uvádí, že zapomenňte na Bluetooth, posílání je realizováno přes Wifi. Na prvním obrázku výrobce aplikace uvádí file sharing without internet.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).