Sledujte nás na YouTube

Google Files Go: přímé posílání dat mezi Androidy nikdy nebylo rychlejší

Na konci loňského roku vydal Google aplikaci Files Go. Nejedná se o standardní souborový manažer, ale spíše o inteligentní monitor úložiště, který vám pohotově poradí, jak ušetřit místo v telefonu. Kromě toho umí velmi rychle posílat data mezi dvěma zařízeními.

Zapomeňte na pomalé posílání souborů skrze Bluetooth, sdílení skrze Files Go je realizováno skrze Wi-Fi; po poslední aktualizaci byla navíc přidána podpora 5GHz Wi-Fi Direct, což znamená přenos dat až v teoretické rychlosti 490 Mbps. Touto rychlostí můžete například kamarádovi poslat 100 fotek v originálním rozlišení za pouhých 5 sekund. Potřebný čas k propojení dvou telefonů je maximálně 5 vteřin, veškeré přenosy jsou šifrované.

Rychlé posílání dat skrze aplikaci Files Go dostupné na všech telefonech s Androidem 5.0 Lollipop a vyšším.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Skylark (neregistrovaný)

  Hustý.. To teď bude separátní aplikace na posílání každého druhu souboru zvlášť?

 2. A hele, Apple Air drop….

 3. Zlatý bulo sicilský (neregistrovaný)

  Autor uvádí, že zapomenňte na Bluetooth, posílání je realizováno přes Wifi. Na prvním obrázku výrobce aplikace uvádí file sharing without internet.

  • Tomas (neregistrovaný)

   WiFi != Internet. Telefon, ze kterého je soubor odesílán vytvoří adhoc wifi síť mezi dvěma telefonama, do které se cílový telefon připojí.

  • Paoolo (neregistrovaný)

   zlatý bulo, aneb jak se ztraptnit veřejně :) wifi nutně neznamená Internet :D oh dear.

  • kukolar (neregistrovaný)

   vazne si tak tupy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *