Domů » Bleskovky » Google Files Go: přímé posílání dat mezi Androidy nikdy nebylo rychlejší

Google Files Go: přímé posílání dat mezi Androidy nikdy nebylo rychlejší

Na konci loňského roku vydal Google aplikaci Files Go. Nejedná se o standardní souborový manažer, ale spíše o inteligentní monitor úložiště, který vám pohotově poradí, jak ušetřit místo v telefonu. Kromě toho umí velmi rychle posílat data mezi dvěma zařízeními.

Google Files Go: uklidí vám úložiště a rychle pošle soubor kamarádovi

Zapomeňte na pomalé posílání souborů skrze Bluetooth, sdílení skrze Files Go je realizováno skrze Wi-Fi; po poslední aktualizaci byla navíc přidána podpora 5GHz Wi-Fi Direct, což znamená přenos dat až v teoretické rychlosti 490 Mbps. Touto rychlostí můžete například kamarádovi poslat 100 fotek v originálním rozlišení za pouhých 5 sekund. Potřebný čas k propojení dvou telefonů je maximálně 5 vteřin, veškeré přenosy jsou šifrované.

Rychlé posílání dat skrze aplikaci Files Go dostupné na všech telefonech s Androidem 5.0 Lollipop a vyšším.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Hustý.. To teď bude separátní aplikace na posílání každého druhu souboru zvlášť?

 2. A hele, Apple Air drop….

 3. Zlatý bulo sicilský

  Autor uvádí, že zapomenňte na Bluetooth, posílání je realizováno přes Wifi. Na prvním obrázku výrobce aplikace uvádí file sharing without internet.

  • WiFi != Internet. Telefon, ze kterého je soubor odesílán vytvoří adhoc wifi síť mezi dvěma telefonama, do které se cílový telefon připojí.

  • zlatý bulo, aneb jak se ztraptnit veřejně :) wifi nutně neznamená Internet :D oh dear.

  • vazne si tak tupy?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).