Domů » Bleskovky » Google Files Go: uklidí vám úložiště a rychle pošle soubor kamarádovi

Google Files Go: uklidí vám úložiště a rychle pošle soubor kamarádovi

Společnost Google připravila nový souborový manažer pro systém Android. Jmenuje se Files Go a kromě klasického prohlížení souborů a složek nabízí i pár funkcí navíc.

Files Go slouží především jako inteligentní monitor úložiště a bude vám neustále podsouvat, které soubory či dokonce jste dlouho nepoužívali a nabídne vám jejich smazání. Kromě toho nabízí i vyčištění mezipaměti aplikací či duplicitních souborů, což může být vítaná funkce, pokud rychle potřebujete uvolnit místo v úložišti.

Další vítanou funkcí je rychlá výměna dat mezi zařízeními po vzoru AirDrop od Applu. K poslání souboru nepotřebujete internetové připojení, ani se nemusíte spoléhat na zdlouhavé párování zařízení skrze Bluetooth; jednoduše začnete odesílat soubor a kdokoliv v okolí (kdo má nainstalovanou aplikaci Files Go) jej od vás může rychle přijmout.

Bohužel Files Go (zatím) neumí pracovat jako klasický souborový manažer, soubory a složky lze pouze přejmenovávat, posílat či mazat, jiné operace jako přesun či kopírování aplikace neumí. To se ale může do finální verze změnit, aplikace se nachází v Google Play Store prozatím jako beta verze.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments