Domů » Bleskovky » Xiaomi pracuje na MIUI 11. Z Androidu má udělat nový a unikátní systém

Xiaomi pracuje na MIUI 11. Z Androidu má udělat nový a unikátní systém

V prvním pololetí letošního roku je očekáván smartphone Xiaomi Mi 9, který přinese novinky nejen v oblasti hardwaru, ale i softwaru. Xiaomi nepochybně použije nejnovější Android 9.0 Pie, který obalí vlastním prostředím MIUI. Patrně se dočkáme verze s pořadovým číslem 11, jejíž vývoj zástupci společnosti odhalili v tomto týdnu na výroční schůzi.

MIUI 11 má podle Xiaomi vytvořit z Androidu nový a unikátní systém, který bude rychlejší než MIUI 9 a oproti současnému MIUI 10 bude ještě více využívat prvky umělé inteligence. Samotné prostředí se příliš měnit nemá.

Prostředí MIUI není u Xiaomi nijak svázáno s verzí operačního systému, současnou verzi MIUI 10 dostalo více než 40 zařízení v rukách více než 300 milionů uživatelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).