WhatsApp konečně přestane věznit své uživatele na jednom zařízení

whatsapp aplikaceI unsplash

Jedním z největších nedostatků WhatsAppu je absence schopnosti používat jej na více zařízeních současně. Pokud se někde přihlásíte, automaticky dojde k odpojení jinde, a to i v případě, že jde o smartphone a tablet v jedné domácnosti. Nová aktualizace, jež právě prochází testováním, by měla tento neduh konečně vyřešit.

Jedinou výjimkou, kde souběžné připojení k jednomu účtu funguje již v tuto chvíli, je kooperace mobilu a počítače. I tu ale WhatsApp zpřístupnil až v listopadu 2021.

Beta verze s označením 2.22.10.13 přinesla funkci „Zaregistrovat zařízení jako spřátelené“. Příslušná obrazovka se objeví třeba na tabletu, když jste k WhatsAppu přihlášeni na telefonu. Aplikace na tabletu pak jen vygeneruje speciální QR kód, který telefonem vyfotíte. Chatovací služba následně mezi nimi začne synchronizovat zprávy, aniž by došlo k omezení end-to-end šifrování. V rámci zachování bezpečnosti však bude možné být přihlášený jen na dvou místech.whatsapp iphone, person holding black android smartphoneNepřehlédněte

Nálož novinek pro WhatsApp! Těšíme se na sdílení velkých souborů či tvorbu komunit

Podle dostupných informací je očekávaná funkce v tuto chvíli testována pouze na operačním systému Android. Následně by se měla rozšířit i na iPhony a iPady. Konkrétní datum vydání finální aktualizace však prozatím nebylo zveřejněno.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku