Nálož novinek pro WhatsApp! Těšíme se na sdílení velkých souborů či tvorbu komunit

whatsapp iphone, person holding black android smartphone

Multiplatformní komunikátor WhatsApp v poslední době dostává spoustu nových funkcí a další vylepšení jsou na cestě. Další velký update by měl dorazit v horizontu několika příštích týdnů a měl by přinést několik poměrně zásadních novinek.

Komunikace v komunitách

První ohlášenou novinkou je funkce Komunity. Ve zkratce se bude jednat o sdružování (i hromadných) konverzací pod jednu střechu. Tímto způsobem půjde vytvořit ucelená tematická struktura, ve které se budou řešit podobné záležitosti.

WhatsApp 2 1

Jako příklad WhatsApp uvádí školu, kdy se ředitel stane správcem komunity a pro každou ze tříd vytvoří zvláštní skupinu. Tímto způsobem tak bude moci komunikovat s celou školou, zatímco rodiče žáků pouze v rámci skupin v daných třídách.

Podobný způsob komunikace by se dal aplikovat i na podobně rozvrstvené firmy, zájmové kroužky apod. Zakladatel komunity bude moci nastavovat ostatním účastníkům různá práva a přístupy do jednotlivých skupin. Konverzace v rámci komunit budou pochopitelně zabezpečené koncovým šifrováním. Tím však chystané novinky zdaleka nekončí.

Velké přílohy, konferenční hovory, emo-reakce

Do aplikace budou přidány i následující funkce, které by měly být na funkci Komunity nezávislé:

  • Reakce: Ve službě WhatsApp bude umožněno reagovat prostřednictvím emoji. Lidé tak budou moct rychle sdílet svůj názor, aniž by zahlcovali chat novými zprávami.
  • Sdílení souborů: Zvýší se objem sdílených dat – přibyde podpora pro soubory o velikosti až 2 GB. Lidé tak budou moci snáze spolupracovat na projektech.
  • Konferenční hlasové hovory: K dispozici bude hlasový hovor až pro 32 lidí, který zahájíte jediným klepnutím, a to ve zbrusu novém provedení. Bude využitelný v situacích, kdy je živý hovor lepší než chat.
  • Odstranění zpráv správcem: Správci skupin budou moci odstranit pochybné či jinak problematické zprávy z chatů všech uživatelů.

WhatsApp 1 2

Tyto novinky by se měly ve WhatsAppu objevit ještě před spuštěním Komunit, a to někdy v příštích týdnech.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku