Cena:

WhatsApp chystá novou aplikaci pro Windows a Mac. Vyzkoušet ji můžete už nyní

Aplikace WhatsApp v poslední době prodělává jednu změnu za druhou. Nedávno se naučila šifrovat zálohy, přesouvat data mezi iOS a Androidem a také přibyla možnost používat aplikaci na více zařízeních současně. S poslední jmenovanou novinkou se dá očekávat širší využití na počítačích, což provozovatel WhatsAppu podpoří vydáním zbrusu nové aplikace.

Nový WhatsApp pro Windows můžete vyzkoušet již dnes

Pokud si chcete novou počítačovou aplikaci WhatsApp vyzkoušet již dnes, můžete si ji ve formě betaverze stáhnout přímo z Microsoft Store. Překvapující je, že se jedná o UWP aplikaci, od kterých dává Microsoft pomalu ruce pryč.

WhatsApp Beta
Cena: Zdarma

Nový WhatsApp se rychleji načítá a přináší čistší design. Pryč jsou separátory mezi nabídkami nebo kontakty a aplikace využívá nových designových prvků systémů Windows 10 a 11, zejména při výběru konkrétní komunikace. Aplikace by také měla fungovat na pozadí, takže by z ní měly chodit oznámení i v případě, že je vypnutá.

Moderní aplikace WhatsApp by měla brzy dorazit i na jablečná zařízení a i v tomto případě se bude jednat o univerzální aplikaci, která bude fungovat jak na počítačích Mac, tak na tabletech iPad. Na testovací verzi si ale budeme zřejmě muset ještě nějakou dobu počkat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.