Domů » Bleskovky » WhatsApp můžete používat až na 5 zařízeních najednou. Má to ale háček

WhatsApp můžete používat až na 5 zařízeních najednou. Má to ale háček

Zatímco drtivou většinu chatovacích aplikací můžete používat nezávisle na neomezeném množství zařízení, u komunikátoru WhatsApp byly dosud možnosti značně omezené; aplikaci šlo spustit pouze na jednom telefonu a maximálně ji zrcadlit na jiném zařízení. WhatsApp nyní dostává novou funkci, která přidává možnost používat jej až na 5 zařízeních současně. Musíte však skousnout jedno velké ale.

WhatsApp

WhatsApp už se obejde bez připojeného telefonu

WhatsApp už nemusíte provozovat pouze na telefonu; klidně se můžete pod svým účtem přihlásit i na dalších zařízeních, aniž by telefon vyžadoval připojení k internetu. V tuto chvíli se však musíte připravit na jedno velké omezení – WhatsApp nelze provozovat na dvou telefonech současně, připojen může být pouze jeden smartphone a poté libovolná kombinace počítačů Windows/Mac, zařízení Facebook Meta Portal nebo jiných přístupů skrze webový prohlížeč.

Nová funkce se již nabízí ve stabilní verzi aplikace WhatsApp, ale zatím je schovaná (Nastavení – propojená zařízení) a vyžaduje přepnutí do režimu betaverze. Jakmile tak učiníte, dojde k deaktivaci všech vašich přechozích vzdálených přístupů, tudíž je nutné se v aplikacích a na webu přes QR kód znovu přihlásit. Poté ale už nebude WhatsApp fungovat jako vzdálené připojení k telefonu, ale jako samostatná služba, kterou můžete mít spuštěnou na více zařízeních najednou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. uz to tak funguje asi mesic mozna dva..

    • Jakub Karásek

      Ale pouze v případě, že používáte beta verzi aplikace. WhasApp tuto funkci zpřístupnil veřejnosti, byť zatím ve fázi beta testování v rámci stabilní verze aplikace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).