WhatsApp můžete používat až na 5 zařízeních najednou. Má to ale háček

whatsapp

Zatímco drtivou většinu chatovacích aplikací můžete používat nezávisle na neomezeném množství zařízení, u komunikátoru WhatsApp byly dosud možnosti značně omezené; aplikaci šlo spustit pouze na jednom telefonu a maximálně ji zrcadlit na jiném zařízení. WhatsApp nyní dostává novou funkci, která přidává možnost používat jej až na 5 zařízeních současně. Musíte však skousnout jedno velké ale.

WhatsApp

WhatsApp už se obejde bez připojeného telefonu

WhatsApp už nemusíte provozovat pouze na telefonu; klidně se můžete pod svým účtem přihlásit i na dalších zařízeních, aniž by telefon vyžadoval připojení k internetu. V tuto chvíli se však musíte připravit na jedno velké omezení – WhatsApp nelze provozovat na dvou telefonech současně, připojen může být pouze jeden smartphone a poté libovolná kombinace počítačů Windows/Mac, zařízení Facebook Meta Portal nebo jiných přístupů skrze webový prohlížeč.

Nová funkce se již nabízí ve stabilní verzi aplikace WhatsApp, ale zatím je schovaná (Nastavení – propojená zařízení) a vyžaduje přepnutí do režimu betaverze. Jakmile tak učiníte, dojde k deaktivaci všech vašich přechozích vzdálených přístupů, tudíž je nutné se v aplikacích a na webu přes QR kód znovu přihlásit. Poté ale už nebude WhatsApp fungovat jako vzdálené připojení k telefonu, ale jako samostatná služba, kterou můžete mít spuštěnou na více zařízeních najednou.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku