Domů » Bleskovky » WhatsApp chystá vychytávku, díky které za sebou snadno zametete stopy

WhatsApp chystá vychytávku, díky které za sebou snadno zametete stopy

Aplikace WhatsApp umožňuje mazat zprávy, které jste poslali omylem, musíte si však pospíšit. Na promazání nežádoucích textů u všech účastníků konverzace máte „pouze“ 4096 sekund, tedy něco málo přes hodinu. Po vypršení tohoto limitu už můžete zprávu smazat pouze u sebe, u ostatních zůstane. WhatsApp nicméně chystá funkci, která tento limit dramaticky prodlouží.

whatsapp dimitri karastelev unsplash
Ilustrační obrázek

Zprávy půjde smazat i po několika měsících

Jak ukazují snímky z betaverze aplikace, uživatelé WhatsAppu budou moci mazat vzdálenější historii, klidně i několik měsíců starou. Zatím není jasné, jak hluboko bude možné do historie sahat, potvrzené jsou minimálně 3 měsíce. Otázkou ovšem je, zda se tato novinka bude vztahovat i na zprávy zaslané před chystanou aktualizací obsahující tuto funkci.

WhatsApp

Kdy nová funkce do WhatsAppu dorazí, je v tuto chvíli nejisté; je možné, že po ukončeném betatestu bude mít jiné parametry.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Mazání omylem poslané zprávy v nějakém krátkém intervalu je OK. Ale mazání zpráv několik měsíců starých je docela na nic.

    Ale chápu, že v USA si rádi projdete staré chaty a smažete v době odeslání neškodné vtípky, které vás teď můžou stát práci, kdyby se k nim dostali „aktivisti“.

  2. Signal – disappearing messages.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).