Domů » Bleskovky » WhatsApp pro Android a iOS konečně nabízí šifrování záloh

WhatsApp pro Android a iOS konečně nabízí šifrování záloh

Multiplatformní komunikátor WhatsApp už několik let využívá u soukromých konverzací koncové šifrování, takže na ně není možné nasadit odposlech, dokonce ani od provozovatele služby. Ten se chlubí, že skrze tuto funkci zabezpečí přes 100 miliard zpráv každý den. Šifrované zprávy jsou ukládány na výchozím a koncovém zařízení, ovšem pravidelné zálohy ukládané na Google Disk nebo iCloud šifrované nebyly. To se teď ale mění.

whatsapp

Zálohy z WhatsAppu si můžete nově zašifrovat

WhatsApp oznámil, že globálně zavádí koncové šifrování záloh, a to jak na Google Disku, tak na iCloudu. Zatím se nebude jednat o povinnou funkci a ve výchozím nastavení bude vypnuta, máte-li však zájem, můžete si ji zapnout v Nastavení – Chaty – Zálohování Chatu – Šifrované zálohování.

whatsapp

Jakmile tak učiníte, budete si muset zvolit způsob ochrany, buď vlastní heslo, nebo 64místný šifrovací klíč. Poté se k obsahu vašich záloh nedostane ani WhatsApp, ani Google nebo Apple. Pokud však heslo nebo klíč ztratíte, k zálohám se nedostanete ani vy. WhatsApp tvrdí, že je jedinou globální službou pro zasílání zpráv, která poskytuje tak vysokou úroveň zabezpečení. Funkce bude zaváděna postupně, takže pokud ji ještě ve svém telefonu nevidíte, musíte pár dní vydržet.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. A klíč k dešifrování budete mít přirozeně jen vy a Mark 👌

  2. Naprostej nesmysl vůbec něco zálohovat. Ačkoliv mám Whatsapp jen jako nouzovku pro pár lidí kteří si neváží soukromí a ani nechápou význam toho slova. Tak na všech komunikátorech mám nastaveno naopak automatické mazání.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).