Domů » Bleskovky » WearOS dostává významný update i novou grafiku. Na které hodinky se nedostalo?

WearOS dostává významný update i novou grafiku. Na které hodinky se nedostalo?

Softwarový gigant Google nedávno představil kompletní redesign a tak trochu změnu filozofie u nositelné elektroniky, kterou pohání WearOS. Změna se vyznačuje především větším důrazem na Assistanta a Google Fit, který rovněž prošel velkou změnou, kdy místo kroků upřednostňuje pohybové minuty a kardio body. Velký update se mezi uživatele dostává tradičně ve vlnách už v těchto chvílích – co vše nového můžeme čekat?

wearOS 2.1 pro chytré hodinky

Především jde o změnu ovládání. Pohybem zespodu nahoru vyvoláte notifikace, pod opačným pohybem najdete nastavení, pohyb vlevo ukáže stručný výcuc z Google Fit a pohyb vpravo zase odhalí Assistanta. Podržením tlačítka na hodinkách se poté dostanete ke všem nainstalovaným aplikacím na hodinkách.

Kdo musí z kola ven?

Update vhodně doplňuje představení nového čipu od Qualcommu Snapdragon Wear 3100, který slibuje především lepší výdrž, což je dlouhodobě Achillova pata chytrých hodinek. Se změnami přijde také drobná úprava Assistanta, který nově bude zásobovat hodinky aktuálními událostmi, jako jsou počasí či zprávy. Aktualizaci bohužel nedostanou některé starší hodinky – konkrétně  LG G Watch, Samsung Gear Live, Moto 360 (2014), Sony Smartwatch 3 a první Asus ZenWatch. Zbytek může očekávat aktualizaci během následujících dnů či týdnů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).