Domů » Bleskovky » Snapdragon Wear 3100 oficiálně: chytré hodinky dostanou výrazně lepší výdrž

Snapdragon Wear 3100 oficiálně: chytré hodinky dostanou výrazně lepší výdrž

Qualcomm včera představil nový čipset určený výhradně do chytrých hodinek. Nástupce Snapdragonu Wear 2100 má excelovat především v efektivitě a tím zvýšené výdrži hodinek na jedno nabití, byť si dovedeme výraznější zlepšení.

Až 30 dní v hodinkovém režimu

Qualcomm se chlubí, že dosáhl menší spotřeby energie při téměř jakékoliv činností. Úspora má být následující:

  • Až o 49 procent při používání GPS
  • Až o 34 procent při přehrávání MP3
  • Až o 67 procent v módech šetřících baterii (pravděpodobně always on displeje)
  • Až o 13 procent při zpracovávání hlasových povelů

Ve výsledku se má u průměrných hodinek se Snapdragonem 3100 prodloužit výdrž na jedno nabití o 4 – 12 hodin ve srovnání se starším čipsetem, záleží však na způsobu používání. V případě pouhého zobrazení času budou hodinky schopné vydržet na jedno nabití až 30 dní, při sportování s aktivní GPS a snímačem tepové frekvence mohou dosáhnout mety až 15 hodin.

Technicky je Snapdragon 3100 postaven na čtyřech jádrech Cortex-A7, DSP a také na novém koprocesoru QCC1110 zpracovávajícím ty nejméně náročné úlohy. Pro jeho využití se Qualcomm spojil s Googlem, který pro něj v platformě wearOS vyčlenil některé úkoly, například nastavování jasu a barev či běh komplikací na cifernících. Jako promarněnou příležitost bereme, že Snapdragon 3100 je vyroben stejným 28nm procesem jako jeho předchůdce.

Snapdragon 3100 použijí snad všichni výrobci hodinek, potvrzeni zatím byli Fossil, Louis Vuitton a Montblanc, vůbec prvními představenými hodinkami s novým čipsetem jsou Montblanc Summit 2.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments