Domů » Bleskovky » WearOS prochází velkým redesignem. Čeká se už jen na nový hardware

WearOS prochází velkým redesignem. Čeká se už jen na nový hardware

Hodinková platforma Wear OS se letos chystá na malý restart. Po poměrně dlouhém období stagnace by měl být zanedlouho představen nový čip od Qualcommu, který radikálně zvýší výkon a výdrž, a tím umožní výrobcům být při návrhu nových hodinek odvážnější. Google pochopitelně nehodlá stát pozadu, sám prý chystá nové hodinky s označením Pixel, a tak připravuje velký upgrade své hodinkové platformy. Chystané novinky odhalil na svém blogu.

Přehledné notifikace

Hlavním cílem redesignu je snaha zlepšit dostupnost důležitých věcí a jejich ovladatelnost. Jednodušší budou například notifikace a práce s nimi, tahem nahoru se objeví všechny notifikace, kliknutím na jakoukoliv z nich se objeví tlačítka rychlých akcí (například možnost okamžité odpovědi) bez nutnosti opustit seznam oznámení.

Tahem dolů zase bude realizován přístup ke zkratkám důležitých funkcí, např. Google Pay či Najdi můj telefon.

Integrace Google Assistant

Do hodinek bude také výrazně lépe integrován Google Assistant, který bude k nalezení tahem vpravo. Asistent má být více proaktivní, a to na základě aktuálně dostupných informací; na letišti vám například zobrazí informace o vašem letu či hotelové rezervaci. Chytré návrhy vám zase poskytnou informace o počasí ve vaší lokalitě či o restauraci v blízkosti hotelu. V případě nepříznivého počasí vám asistent připomene, abyste si nezapomněli přibalit deštník, apod. Jeho funkce budou zkrátka velmi široké.

Nové funkce Google Fit

Novinkou bude také chytré koučování, které už Google představil minulý týden v rámci aplikace Fit. Stejné výhody, zejména plnění cílů z hlediska počtu a délky fyzických aktivit, najdete i na svých hodinkách, a to po tažení z ciferníku doleva.

Dostupnost

Google začne aktualizovat platformu Wear OS v příštím měsíci, nezbývá než doufat, že nedlouho na to se dočkáme i nového čipu od Qualcommu a nových modelů hodinek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments