Domů » Bleskovky » Google Fit dostává zbrusu nový kabátek. Přinutí vás zvednout se ze židle?

Google Fit dostává zbrusu nový kabátek. Přinutí vás zvednout se ze židle?

V minulém týdnu jsme vás informovali o chystané službě Google Coach, která má uživatele motivovat k pravidelnějšímu pohybu, lepšímu stravování a celkově lepší životosprávě. Na osobního kouče poháněného umělou inteligencí a strojovým učením si zřejmě ještě nějakou chvíli počkáme, ještě předtím však můžeme své zdraví svěřit aplikaci Google Fit, která právě nyní dostává zbrusu nový vzhled a funkce.

Sbírejte minuty a body pohybu

Google při vývoji nových funkcí spolupracoval s American Heart Association (AHA) a World Health Organization (WHO) a vymyslel dvě nová motivační měření postavená na „vedě“ – Move minutes a Heart Points. Obě vás mají přinutit častěji se hýbat, první počítá minuty strávené jakoukoliv fyzickou aktivitou, druhá pak za každou minutu mírné a střední aktivity přiděluje bod, za intenzivní aktivitu dva body. Tyto minuty a body jsou zaznamenávány do nových kruhů pokroku, po dosažení cíle se kruh přemění na osmiúhelník.

Příjemnější vzhled

Kromě těchto motivačních funkcí dostala aplikace Google Fit nové uživatelské rozhraní, které je na první pohled příjemnější, dominuje mu bílá barva a písmo Google Sans. Do Google Fit lze i nadále integrovat aplikace třetích stran, jako Strava, MyFitnessPal, RunKeeper, Endomondo, apod., využívat lze i externí příslušenství, jako náramky, chytré hodinky, apod. Předpokládáme, že úplný potenciál služby odemknou až chystané hodinky Google Pixel, které budou představeny někdy na podzim. Aktualizace Google Fit má přijít ještě v tomto týdnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).