Vymodlená funkce pro iPhone nebude jen o hodinách a notifikacích. Always-On bude mnohem chytřejší

iOS 14 Always on Display Feature

Dostanou letos iPhony podporu Always-On režimu? Apple při nedávné prezentaci novinek v iOS 16 tuto funkci nezmínil, avšak technologičtí informátoři mají jasno – toužebně očekávanou novinku dostanou exkluzivně připravované modely iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Jaké jsou důvody tohoto omezení?

iPhone 13 Always On Feature

Podle Marka Gurmana ze serveru Bloomberg dostanou příští vrcholné iPhony nové displeje podporující adaptivní změnu obnovovací frekvence v rozmezí 1 až 120 Hz. V tomto případě je důležitá spodní hranice, která bude při Always-On režimu aktivována – díky pomalejšímu překreslování obrazu jednou za vteřinu nebude tato funkce energeticky náročná. Z tohoto důvodu ji nemají dostat starší iPhony, u kterých je minimální obnovovací frekvence vyšší – například iPhone 13 Pro zvládá „pouze“ 10 Hz. Snížení frekvence na 1 Hz pro režim Always-On v současnosti z jablečného portfolia umí pouze hodinky Apple Watch.iOS 14 Always on Display FeatureNepřehlédněte

Always-On na iPhone možná přeci jen dorazí. Naději dávají zmínky v kódu iOS 16

A co všechno budou iPhony v pohotovostním režimu schopné zobrazovat? Podle Gurmana se neomezí pouze na hodiny a notifikace, ale budou ukazovat i widgety ze zamykací obrazovky. Uživatel se tak pouhým pohledem na displej iPhonu dozví informace o počasí, svých sportovních aktivitách apod. Citlivé informace bude možné zabezpečit tak, že se zobrazí teprve v případě, kdy telefon rozpozná obličej svého majitele.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku