TOPlist

Výdrž hodinek Google Pixel Watch odhalena. Důvod k radosti to ale není

google pixel watch 01

Chytré hodinky Pixel Watch byly odhaleny na konferenci Google I/O, která se konala 11. a 12. května tohoto roku. Internetový gigant toho o nich neřekl zrovna mnoho – dozvěděli jsme se, že s nimi půjde platit, díky Wear OS na ně budete moci instalovat aplikace a chybět nemá ani provázanost s fitness službami Fitbit. Také byl odhalen velmi minimalistický vzhled.

Jak na tom ale bude výdrž? Tento veledůležitý parametr nyní přibližuje redakce serveru 9to5Google, která již měla možnost si novinku vyzkoušet. Podle jejích zjištění má baterie v pouzdře kapacitu rovných 300 mAh. Pro srovnání, konkurence nabízí obdobné specifikace: Apple Watch Series 7 mají 284 mAh v menší variantě a 309 mAh v té větší, zatímco Samsung Galaxy Watch 4 začínají na 247 mAh u menší verze a větší disponuje 361mAh baterií.

Z hlediska tabulkových specifikací tak Pixel Watch nijak nevybočují. Podle informací těch, kteří je měli možnost otestovat, se hovoří o praktické výdrži maximálně jeden den při běžném používání. Není ale jasné, zdali byl aktivní Always-On režim a další funkce.

Kromě kapacity akumulátoru jsme se dozvěděli také další výbavu. Odhaleno bylo úložiště 32 GB a operační paměť „vyšší než 1,5 GB“. A pokud jde o čipset Exynos 9110 s 10nm velikostí tranzistorů, na povrch unikl též koprocesor Cortex-M33. Pixel Watch dostanou kromě Wi-Fi verze ještě tu s eSIM podporující LTE, o dostupnosti v Evropě však zatím vůbec není jasno.Pixel 7 2Nepřehlédněte

Google ukázal Pixel 7, Pixel Watch a nový tablet. Na všechno si ale musíme počkat

Jiné zdroje uvádí rovněž přínosné informace ohledně rychlosti nabíjení. Z vybitého stavu se toto nositelné zařízení dobije do 100 % za zhruba 110 minut. To takové Apple Watch Series 7 se po připojení k rychlejšímu 20W adaptéru nabijí za 75 minut. Zde je nutno ještě vzít v potaz, že sedmá série hodinek od Applu nebude přímou konkurencí Pixel Watch. Tou se mají stát až Apple Watch Series 8, kterých se – stejně jako hodinek od Googlu – dočkáme v průběhu letošního podzimu.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku