Pixel Watch údajně poběží pod taktovkou 4 roky starého čipsetu

Pixel Watch 1

V minulém týdnu se odehrála vývojářská konference Google I/O, na jejíž úvodní keynote byla odhalena velká spousta hardwarových novinek. Mezi nimi jsme viděli i slibně vypadající hodinky Pixel Watch, které mají ambici stát se ekvivalentem Apple Watch ve světě Androidu. Jenže jak ukazují zjištění serveru 9to5google, chystaný produkt může trpět jedním poměrně zásadním nedostatkem.

Google toho o Pixel Watch na tiskovce moc neprozradil. Zejména jsme se nedozvěděli, jaký je bude pohánět čipset a jak dlouho vydrží na jedno nabití. Částečnou odpověď na tuto otázku přináší server 9to5google, podle nějž má být srdcem hodinek Exynos 9110 od Samsungu. Ten byl představen v srpnu roku 2018 a poprvé byl použitý v Samsung Galaxy Watch. Následně byl k nalezení ve Watch Active, Watch Active 2 a Watch 3.

Pixel Watch

Proč by Google použil tak staré řešení? O hodinkách Pixel Watch se spekuluje už několik let, a tak je možné, že americká firma použila stejný čip, s jakým pracovala už od prvních prototypů. Exynos 9110 je vyrobený 10nm technologií, staví na jádrech Cortex-A53 a jeho výkon je srovnatelný se Snapdragonem 4100+. Aktuálně má Samsung v nabídce výkonnější hodinkový procesor Exynos W920, který má mít o 20 procent vyšší procesorový a 10× vyšší grafický výkon než Exynos 9110.

Pixel Watch 2

Pokud se informace o použití Exynosu 9110 potvrdí, snad se Googlu podaří provést ve Wear OS takové optimalizace, aby uživatel nezaznamenal žádné kompromisy, ať už v ohledu výkonu, anebo výdrže.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku