Domů » Bleskovky » Ve znamení rychlosti: tohle jsou nejvýkonnější smartphony s Androidem

Ve znamení rychlosti: tohle jsou nejvýkonnější smartphony s Androidem

Benchmark AnTuTu je uznáván jako spolehlivá platforma, která dokáže vyjádřit výkon smartphonu jedním číslem, na základě čehož se pak dá vytvořit žebříček těch nejvýkonnějších telefonů. Tvůrci benchmarku nyní vydali analýzu telefonů s Androidem z prosince loňského roku, kterou lze zároveň brát jako žebříček nejvýkonnějších loni představených telefonů.

Snapdragon 845 a Kirin 980 vládnou

Jelikož se jedná pouze o telefony s Androidem, není překvapením, že si vavříny rozebraly telefony poháněné s čipsety Huawei Kirin 980 a Qualcomm Snapdragon 845. První pozici obsadil herní smartphone Nubia Red Magic Mars, který dokázal z čípsetu od Qualcommu vyždímat zdaleka nejvíce a získal průměrně 320 464 bodů. O 10 tisíc bodů méně pak má Huawei Mate 20, následovaný dalšími pěti telefony ze stáje Huawei/Honor s čipsetem Kirin 980. Od sedmé do desáté příčky opět kralují telefony se Snapdragonem 845 (Black Shark Helo, OnePlus 6T, Black Shark a Nubia X).

Nutno podotknout, že až na drobný výstřelek na prvním místě jsou rozdíly mezi ostatními telefony minimální – mezi druhým a desátým místem je poměrně zanedbatelný rozdíl 15 tisíc bodů. Čísla v žebříčku navíc udávají pouze hrubý výpočetní výkon, který se ale zdaleka nemusí shodovat s dobrým uživatelským zážitkem a perfektní plynulostí prostředí.

Snapdragon 855 opět zamíchá pořadím

Žebříček by vypadal jinak, pokud by do něj byly zahrnuty i letošní iPhony, skóre jejich čipu Apple A12 Bionic se pohybuje okolo 350 tisíc bodů, je však nutné podotknout, že takové multiplatformní srovnání nemusí být zcela věrohodné. Už brzy se dočkáme představení nových telefonů pohaněných čipsetem Qualcomm Snapdragon 855 a tak se opět můžeme těšit změny ve vedení; benchmark prototypu chystané Xperie XZ4 odhalil hodnoty blížící se hranici 400 tisíc bodů.

Xperia XZ4 navštívila benchmark AnTuTu a procpala se na jeho vrchol

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).