Xperia XZ4 navštívila benchmark AnTuTu a procpala se na jeho vrchol

Sony Xperia XZ4 bude jedním z prvních smartphonů, které požene kupředu zbrusu nový čipset Qualcomm Snapdragon 855. Tento kousek křemíku bude zárukou vysokého výkonu, což dokazují i benchmarky; prototyp Xperie XZ4 navštívil benchmark AnTuTu a vysloužil si v něm skóre…

blank

… téměř 400 tisíc bodů. Telefony s loňským Snapdragonem 845 ve stejném benchmarku oscilují okolo 300 tisíc bodů, loňské iPhony s čipem Apple A12 Bionic mají okolo 350 tisíc. Žebříček AnTuTu tak budou postupně obsazovat nové telefony se Snapdragonem 855, mezi které se možná ještě vklíní evropská varianta Samsungu Galaxy S10 s čipsetem Exynos 9820.

Dlouhá a tenká nudle

Zpět ale k Xperii XZ4. Podle posledních úniků dostane netradičně vysoký displej s poměrem stran 21:9, což potvrzují i nové fotografie ochranného skla a krytu. Z nich vyplývá nejen protáhlý tvar telefonu, ale odhalují se i další detaily, například tříčočkový fotoaparát na zadní straně a duální kamerka vpředu.

blank

Sony stále nepodlehne trendu dělat do displeje výřezy či otvory, ale přední kamerku a další nezbytné prvky „nacpe“ do rámečku nad displejem. I tak ale budou rámečky výrazně tenčí než u předchozích Xperií. Fotografie krytu dále prozrazuje návrat čtečky otisků prstů na stranu telefonu a zachování hardwarové spouště fotoaparátu.

Xperia XZ4 zřejmě spatří světlo světa na únorovém veletrhu MWC v Barceloně, byť japonská firma bude představovat nové produkty i příští týden na veletrhu CES v Las Vegas. Loni zde odhalila smartphony XA2, XA2 Ultra a L2, takže bychom se mohli dočkat i letos nových smartphonů; ty vlajkové ale spíše neočekávejme.

blank

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku