TOPlist

Už zítra začne výroba 3nm čipů. Jako první je využije Apple

chip cip cipset chipset procesor jeremy bezanger unsplash
  • TSMC je připraveno vyrábět čipsety 3nm technologií už tento týden
  • Mezi prvními přijdou na řadu ty od Applu
  • Tato dvojka patří v oblasti nejmodernějších čipů mezi lídry trhu

Výrobní procesy čipsetů se takřka každým rokem zlepšují, což v praxi znamená vyšší výkon a nižší spotřebu. Jedním z jejich hlavních výrobců je tchajwanská společnost TSMC, která obhospodařuje značnou část trhu včetně takových gigantů, jako je například Apple. Právě ten firmě svěří i výrobu čipsetů M2 Pro postavených na 3nm výrobní technologii, které se dostanou do nejvýkonnějších zařízení „Designed in California“ v následujícím roce.

apple m2 pro chipset
Ilustrační obrázek

Podle informací serveru DigiTimes je TSMC ve své továrně Fab 18 připraveno na výrobu 3nm čipsetů už tento týden, konkrétně 29. prosince. Vzhledem k tomu, že Apple může některá zařízení představit už na tradiční vývojářské konferenci WWDC, která se v loňském roce odehrála v červnu, je potřeba s výrobou jednoho z nejdůležitějších komponentů začít co nejdříve.apple A16 BionicNepřehlédněte

Apple příští rok do svých zařízení nasadí 3nm čipsety. Vyrobí je opět TSMC

A kde všude se nové čipsety vyrobené 3nm technologií objeví? Spekuluje se o nových MacBoocích se 14″ a 16″ panelem, Macu Studio a také aktualizovaném Macu mini. V průběhu roku by se rovněž mohl dostat na trh mobilní čipset A17 Bionic a také plnohodnotný procesor M3, které by rovněž mohly využívat 3nm výrobní technologii od TSMC.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku