Domů » Bleskovky » Unikají první detaily o iPhone 12: zbaví se výřezu v displeji?

Unikají první detaily o iPhone 12: zbaví se výřezu v displeji?

Když v roce 2017 přišel iPhone X, všichni jej oceňovali za velmi tenké rámečky okolo displeje a nad širokým výřezem pro TrueDepth kamerku většina mávla rukou. O dva roky později má velmi tenké rámečky okolo displeje kdejaký čínský low-end a v tabulkové disciplíně screen-to-body ratio jablečné telefony prohrávají, neboť design jejich čelní strany je neustále stejný. Už příští rok by však mohlo dojít k velké designové obměně.

NepřehlédněteiPhone 11: povedené jablko za přijatelnou cenu [recenze]

Rovné boky a TrueDepth kamera v tenkém rámečku

Nejen, že se spekuluje o návratu rovných boků à la iPhone 4, zbavit bychom se měli i onoho výřezu. Podle designera Benjamina Geskina má jeden z prototypů iPhonu pro příští rok výrazně tenčí True Depth kamerku, která se vejde do horního rámečku. Celý telefon by tak měl být v obou osách symetrický. Geskin tvrdí, že prototyp má úhlopříčku displeje 6,7″, což koresponduje s informacemi analytika Ming-Chi Kua, podle něhož mají mít příští iPhony úhlopříčky 5,4, 6,1 a 6,7″.

iphone 12
Takto má vypadat prototyp iPhone 12, kterého bychom se měli dočkat příští rok
Introducing iPhone 12 Pro — Apple

Jelikož se jedná pouze o prototyp, není jisté, zda bude takto opravdu příští iPhone vypadat. Informátor Steve Hemmerstoffer vystupující na Twitteru pod nickem @onleaks je například k těmto obrázkům velmi skeptický a považuje je pouze za patetický pokus získat pozornost.

Na druhou stranu, @onleaks zveřejnil přesnou podobu letošního iPhone 11 Pro celých osm měsíců před jeho uvedením.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments