Domů » Články » Apple chystá velkou změnu v designu iPhonů: čeká nás příští rok výlet do minulosti?

Apple chystá velkou změnu v designu iPhonů: čeká nás příští rok výlet do minulosti?

Říká se, že krása tkví v oku pozorovatele, a přestože na adresu vzhledu nových iPhonů zaznívají také pochvalné ohlasy, nemalé množství fanoušků zvolené designové řešení, mírně řečeno, příliš neohromilo.

Ať už mají na mysli poněkud rozměrný výřez v horní části displeje či uspořádání zadních fotoaparátů, které podle mnohých internetových diskutérů připomíná spíše plotýnky sporáku, jejich výtky zkrátka nelze přehlédnout, a to bez ohledu, zda s nimi souhlasíte, či nikoliv.

iphone 11 pro main
Design letošních iPhonů není příliš nápaditý. Přední strana je od roku 2017 stejná a záda se třemi fotoaparáty vypadají jakkoliv, jen ne hezky…

Kromě výše zmíněných odlišností však nové iPhony vzhledově v mnohém připomínají loňskou generaci (modely Xs, Xs Max a Xr), což ukazuje spíše na evoluci v mezích zákona nežli skutečnou designovou změnu. Letošní iPhony tak z přední strany vypadají úplně stejně jako iPhone X z roku 2017. Současný stav však zároveň naznačuje, že následující generace by mohla být po vzhledové stránce opravdu inovativní.

Apple se s nostalgií do minulosti zpravidla příliš nevrací, byť i zde bychom samozřejmě našli výjimky. Prvky, které dříve fungovaly, už zkrátka z různých důvodů nemají v současném směřování společnosti místo. I proto bychom si jen stěží dokázali představit, že by se technologický gigant z Cupertina dobrovolně vracel až do roku 2010, kdy na trh uvedl iPhone 4.

Tip: Deep Fusion je jednou z největších inovací iPhone 11. Jak technologie funguje?

Čeká nás v roce 2020 výlet do minulosti?

A přece by tomu nakonec mohlo být právě naopak. Alespoň to vyplývá z vyjádření finančního analytika Ming-Chi Kuoa, podle něhož by se Apple mohl při návrhu iPhonu 12 inspirovat devět let starým předchůdcem.

Příští generace iPhonů by tak mohla nabídnout hranatější vzhled, než na jaký jsme si v posledních letech zvykli. Chybět by neměl ani kovový rámeček, který by celému zařízení dodal na designové komplexnosti, což by si pochopitelně vyžádalo zcela nový výrobní proces. Pro lepší představu si výše můžete prohlédnout srovnání iPhonu 4 se současným iPhonem 11.

Kovová elegance

Odmyslete si tlustší profil a rámečky obrazovky, a iPhone 4 by se najednou v dnešní konkurenci vůbec neměl za co stydět, a to díky vystupujícímu kovovému rámu mezi zadním a předním sklem. V současné chvíli se nicméně můžeme pouze dohadovat, s jakou úspěšností by se Applu podařilo tento záměr převést do světa moderních smartphonů.

2020 iPhone concept
Doufejme, že takhle příští iPhone vypadat nebude (zdroj)

Nepřehlédněte – První recenze iPhone 11: co na něj říkají zahraniční redakce?

Líbí se vám vzhled současných iPhonů a kterým směrem by se měl Apple v následujících letech ubírat? Dejte nám vědět v komentářích.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments