Domů » Bleskovky » Uhádnete, který telefon byl v prvním kvartálu globálním bestsellerem?

Uhádnete, který telefon byl v prvním kvartálu globálním bestsellerem?

Podle nejnovější zprávy analytické společnosti v oblasti technologií Omdia byl v prvním kvartálu letošního roku nejprodávanějším smartphonem iPhone 11. Prodalo se jej zhruba 19,5 milionu kusů.

Apple iPhone 11 16

Na druhém místě s velkým odstupem skončil Samsung Galaxy A51 s necelými sedmi miliony prodanými kusy a na třetím Redmi Note 8, kterého se prodalo něco přes 6,5 milionu kusů.

Apple má v první desítce celkem čtyři zástupce (kromě iPhone 11 ještě iPhone Xr, iPhone 11 Pro Max a iPhone 11 Pro), Samsung taktéž čtyři (Galaxy A51, Galaxy A10s, Galaxy S20+ 5G a Galaxy A30s) a Xiaomi po dvou (Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro). Žádný jiný výrobce v první desítce nefiguruje.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

5 komentářů

  1. tipoval jsem iPhone SE, ale pak mi došlo, že ten je až Q2. nicméně až bude statistika za Q2, tak odpověď už máte.

  2. A neměl být už iPhone XR podle některých zdejších odborníků totálním prodejním propadákem?

  3. Bez ohladu na to, co apple predava tak predavat jednoducho vedia. Dokazu predat vodu za cenu vina a este ich presvedcit, ze je to whisky a je to vlastne velmi lacne. Klobuk dole v tomto smere.

    • Tak to mi naprosto mluvíte z duše. Z čistě technického pohledu cena/výkon + hardwarová omezení koupě jakéhokoliv iPhone dnes nedává smysl. Přesto se jedná o nejprodávanější telefony.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).