TOPlist

Samsung Galaxy S20+ na prvním videu. Je větší než Galaxy S10+

Samsung S20 S10

Ještě donedávna byl Max Weinbach z Conecticutu celkem neznámou osobou. Příležitostně přispíval na Xda-developers, nicméně nyní o něm ví téměř celý technologický svět a v Samsungu musí být jeho jméno skloňované ve všech pádech. Ani Evan Blass, ani Ice Universe či OnLeaks se totiž letos nepostarali o únik informací o nových vlajkových modelech od Samsungu. Nějaké střípky jsme na jejich twitterových účtech sice objevily, nicméně byl to právě Max, kdo se postaral o téměř kompletní odhalení modelu Galaxy S20+.

V neděli na svém Twitteru zveřejnil první reálné fotografie, nicméně to byl pouze začátek. Nyní nás pravidelně zásobuje dalšími novými informacemi a nově přidal i video, na kterém si Galaxy S20+ můžete prohlédnout. Na Xda-developers si dokonce můžete stáhnout nové tapety, které se objeví v Galaxy S20.

Max rovněž odhalil část hardwarových parametrů modelu Galaxy S20+ a přidal i srovnávací fotografii se Samsungem Galaxy S10+, oproti kterému je letošní novinka o něco větší. Vůbec nejvybavenějším z celé řady by měl být Samsung Galaxy S20 Ultra; ten má dostat do výbavy 16 GB RAM, 108Mpx fotoaparát a až stonásobný hybridní zoom.

108Mpx fotoaparát dostane pouze verze Ultra

Podle uznávaného informátora Ice Universe dostanou základní modely Galaxy S20 a S20+ „pouze“ 12Mpx snímač, zatímco 108Mpx senzor se patrně dostane do modelu S20 Ultra. To však rozhodně nemusí být na škodu, Galaxy S20 a S20+ totiž mají dostat zbrusu nový senzor s velikostí jednotlivých pixelů 1,8 mikronu (fyzická velikost snímače 1/1.7“); loňské modely přitom měly fotoaparáty s 1,4μm pixely.

Díky větším pixelům by měl nový senzor zajistit nižší hladinu šumu a lepší výsledky za slabého osvětlení. Dá se předpokládat, že Samsung přes samotný snímač osadí i optiku s proměnlivou clonou, jako tu udělal u minulých vlajkových modelů.

galaxy S20 parametry specifikace
Kompletní hardwarové parametry řady Galaxy S20 (zdroj)

120Hz pro všechny verze a zmatky ve značení

120Hz obnovovací frekvence bude možné využívat pouze s Full HD rozlišením, které by mělo být v systému nastavené jako výchozí. Při přepnutí na nejvyšší Quad HD+ se použije nižší překreslovací frekvence zobrazovacího panelu. Samsung navíc u letošní vlajkové řady použije trochu jiné značení, než jsme byli doposud zvyklí. Původně zamýšlený model Galaxy S11e (Lite) se bude prodávat jako Galaxy S20. Klasický Samsung Galaxy S11 bude Galaxy S20+ a Galaxy S11+ se na pultech obchodů objeví jako Galaxy S20 Ultra. Na vybraných trzích se počítá i s 5G variantami.

Galaxy S20 trio

Připomínáme, že oficiální představení celé modelové řady Galaxy S20, která má čítat celkem tři modely, je naplánováno na 11. února v San Franciscu. Společně s těmito novinkami Samsung představí také druhý ohebný smartphone, který by se měl jmenovat Galaxy Z Flip.

Autor článku Roman Hálek
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Kapitoly článku