Domů » Bleskovky » Galaxy S20: obnovovací frekvenci 120 Hz využijete jen s nižším rozlišením

Galaxy S20: obnovovací frekvenci 120 Hz využijete jen s nižším rozlišením

Připravovaná řada vlajkových smartphonů Samsung Galaxy S20 dostane do výbavy AMOLED displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz, což přinese viditelně plynulejší posuny v prostředí a také rychlejší překreslování obrazu ve hrách. Bohužel, tato funkce si vyžádá zvýšené nároky na energii, což bude Samsung řešit poměrně šalamounsky.

Galaxy S20 trio

Pokud si budete chtít užít vysokou obnovovací frekvenci, bude nutné sáhnout ke snížení rozlišení na Full HD. Není ale vyloučeno, že stejně jako u řady Galaxy S10 a Galaxy Note 10 nebude Full HD rozlišení v systému nastavené jako výchozí. U všech telefonů řady Galaxy S20 by mělo být možné v nastavení vybírat z následujících položek:

  • WQHD při 60 Hz
  • Full HD při 120 Hz
  • Full HD při 60 Hz

Uživatel si tak bude muset zvolit, zda mu je milejší extrémně ostrý (WQHD), popřípadě plynulý obraz (Full HD). Kombinace obou položek pravděpodobně nebude možná, byť do uvedení telefonu se ještě může situace změnit. Na druhou stranu – majitelé modelů řady Galaxy Note 10 či Galaxy S10 mi dají za pravdu, že Full HD rozlišení je zcela dostačující a Quad HD+ (WQHD) tak zůstává spíše marketingovým lákadlem, takže toto omezení s vyšší snímkovací frekvencí vlastně ničemu nevadí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments