Domů » Bleskovky » Tesla nestíhá, výroba Cybertrucku nejspíše započne až příští rok

Tesla nestíhá, výroba Cybertrucku nejspíše započne až příští rok

Nedávno se vynořily zprávy ohledně blížícího se startu výroby nového tahače Tesla Semi. Na Cybertruck si ale podle posledních informací budeme muset ještě počkat.

Tesla představila Cybertruck už v roce 2019, přičemž do prodeje měl jít ke konci roku 2021. Ačkoliv tento termín zatím oficiálně stále platí, vypadá to, že se letos nakonec nedočkáme.

cybertruck3
Tesla Cybertruck

V rámci ohlášení čtvrtletních výsledků byli zástupci Tesly několikrát dotázáni na vývoj ohledně výroby Cybertrucku. Žádných konkrétních odpovědí se ale tazatelům nedostalo. Taktéž dopis akcionářům obsahoval pouze strohé informace ohledně pokračujících příprav na produkci těchto elektromobilů v texaské továrně.

Tesla production plan
Výroba Cybertrucku je stále označena jen jako „ve vývoji“

I dle záběrů z dronů je zřejmé, že zatímco část továrny v Texasu určená pro výrobu Modelu Y je v čilém pohybu, sekce pro Cybertruck zatím zeje prázdnotou. Sám Musk věří, že Cybertruck může být nejlepším produktem Tesly, bude ale také tím nejkomplikovanějším.

Tesla bude mít nabitý závěr roku, ať už je řeč o Modelu Y, tahači Semi nebo offroadovém Cybertrucku. Nebude se tedy čemu divit, pokud všechny termíny nedodrží. V případě Cybertrucku si raději nedělejme plané naděje a počítejme spíše s rokem 2022.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

  1. Nemam s tim problém, nestíhal jsem ho stejně koupit, kdyby vyšel tak brzo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).