Domů » Bleskovky » Sonos Move: přenosný reproduktor se skvělým zvukem, odolností a vysokou cenou

Sonos Move: přenosný reproduktor se skvělým zvukem, odolností a vysokou cenou

Kalifornská společnost Sonos právě na veletrhu IFA v Berlíně představila zbrusu nový reproduktor Sonos Move, díky němuž můžete poslouchat oblíbenou muziku nejen z pohodlí vašeho domova, ale třeba i na zahradě či na cestách. Reproduktor nabízí podporu více než stovky streamovacích služeb, a rozumí si také s hlasovými asistenty nebo komunikačním protokolem AirPlay 2.

Nepřehlédněte – Sonos Move: můžete jej přenášet a nevadí mu voda ani písek [recenze]

Sonos Move foto 02
CEO společnosti SONOS představuje nový reproduktor Move

Sonos Move: kvalitní zvuk a odolnost v jednom

V kategorii přenosných reproduktorů zaujme Sonos Move kvalitním zvukem a mnoha zvukovými profily. Reproduktor navíc dokáže přizpůsobovat zvuk v závislosti na akustice prostředí, v němž se zrovna nachází. Nechybí ani možnost propojit Move s ostatními reproduktory Sonos, a vytvořit tak prostorovější zvuk. Produkty Sonos se skvěle hodí právě pro tzv. multi-room využití ve vašem bytě či domě.

Move je rovněž první reproduktor značky Sonos, který podporuje přehrávání hudby prostřednictvím Bluetooth – oblíbené písničky si díky tomu můžete pouštět jednoduše z chytrého telefonu či tabletu. Standardně ale Sonos pro streamování hudby mezi dalšími reproduktory v rámci domácnosti využívá technologie Wi-Fi. Také se jedná o první reproduktor z portfolia výrobce, který má v sobě integrovanou vlastní baterii.

Minimalistický design není pouze atraktivní na pohled, ale zároveň nabízí několik užitečných funkcí; Sonos Move ja navíc odolný vůči pádům, dešti nebo nečistotám, a to díky stupni krytí IP56. Na tiskové konferenci jsme měli možnost vyzkoušet, jak probíhá testování v prašném a vlhkém prostředí, a reproduktor vše přežil bez jediné ujmy.

Jedno nabití by mělo vystačit až na deset hodin přehrávání. V interiéru se Move automaticky připojuje k nabíjecí stanici, do které jej pouze stačí položit. V případě neaktivity pak přejde do úsporného režimu spánku.

Sonos Move: cena a dostupnost

Samozřejmostí je podpora hlasových asistentů Google Assistant a Amazon Alexa, kteří vám po připojení k internetu umožní plnohodnotné hlasové ovládání. Jeden šrám na duši Sonos Move přece jenom má – je jím, stejně jako u ostatních produktů značky, velmi vysoká cena; na českém trhu se Sonos Move objeví v druhé polovině září za 10 490 korun, což rozhodně není málo.

Sonos One SL: když chcete mít soukromí

Kromě přenosného modelu Move představila společnost také reproduktor Sonos One SL bez mikrofonů, čímž přijdete o možnost využívat hlasové asistenty. Sonos One SL se začne prodávat 12. září za 5 190 korun. Spárováním reproduktoru se Sonos One nebo jiným One SL ve stejné místnosti získáte stereo zvuk.

Sonos Port: pro náročné posluchače

Třetím představeným produktem je Sonos Port, který umožňuje přidat streamovací služby a internetová rádia do vašeho stávajícího stereo přehrávače, AV přijímače či domácího kina. V omezeném množství bude možné Port zakoupit už 12. září za 11 990 korun.

Port nabízí všestranný design a matný černý povrch. Snadno se vejde na polici, nebo jej můžete uložit do AV stojanu. Výrobce slibuje optimalizovaný zvuk a snadné použití, stejně jako vylepšený digitální i analogový převodník a 12V spouštěcí výstup, který automaticky vypne i zapne zesilovač.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).