Domů » Bleskovky » Chytré reproduktory vás mohou špehovat, varuje technologický investor

Chytré reproduktory vás mohou špehovat, varuje technologický investor

Před nedávnou dobou proběhla médii kauza s odposloucháváním nahrávek z chytrých reproduktorů, respektive chytrých asistentů. Nešlo o odposlouchávání v pravém slova smyslu – vybrané nahrávky poslouchali zaměstnanci technologických gigantů za účelem vylepšování odpovědí. I tak tato, jak se ukázalo, běžná praxe znepokojila poměrně značnou část lidí.

Není se co divit – chytré reproduktory nejčastěji umisťujeme do míst, kde trávíme hodně času. Ať už se jedná o obývací pokoje, pracovny či ložnice, není divu, že živí lidé často museli poslouchat nahrávky, na nichž se nacházely prodeje drog, informace k bankovním účtům či zvuky, které vydávaly souložící páry. Všichni velcí giganti se nakonec k této praxi přiznali, nicméně až na Apple to vypadá, že s touto praktikou nehodlají přestat.


Uživatelé neví, proč jsou odposloucháváni, varuje Borthwick

Před tím varuje John Borthwick, bývalý ředitel AOL a Time Warner, v současnosti investor do technologií. Ten v pořadu Influencers od Yahoo Finance řekl, že věří tomu, že velcí technologičtí hráči své uživatele špehují. Podle něj by také měla nastoupit určitá forma regulace, přičemž jeho obava spočívá v tom, že někteří uživatelé nemusí chápat, proč by giganti měli chtít zrovna jejich data.

Co si myslíte vy? Měli by chytří asistenti podléhat nějaké formě regulace? Dejte nám vědět do komentářů ;-)


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Saker
Anonym
Saker

Chapem, ale zase nepodlieham schizofrenii ze mi ide google ukradnut identitu. Mozno to znie divne, reklama je niekedy otravna, ale prisposobena reklama vie pomoct najst produkt ktory hladate a nenasli ste.

Je to individualne, ziadne tajne kody nemame a google home pouzivame na hudbu filmy a vyhladavanie. A ze google vie co ranajkujem mi nevadi :)

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Třeba Vám bude dle článku příště Google servírovat ne nákup ponožek, ale návody na to, jak lépe souložit.

loko
Anonym
loko

Kdyby někdo zaručil, že to bude to odposlouchávání jen a pouze na cílení reklamy, a data byla uchovávána řekněme max 2 roky tak asi ok. Ale tak to samozřejmě nefunguje, takže díky nemám zájem .