Domů » Bleskovky » Chytré reproduktory vás mohou špehovat, varuje technologický investor

Chytré reproduktory vás mohou špehovat, varuje technologický investor

Před nedávnou dobou proběhla médii kauza s odposloucháváním nahrávek z chytrých reproduktorů, respektive chytrých asistentů. Nešlo o odposlouchávání v pravém slova smyslu – vybrané nahrávky poslouchali zaměstnanci technologických gigantů za účelem vylepšování odpovědí. I tak tato, jak se ukázalo, běžná praxe znepokojila poměrně značnou část lidí.

Není se co divit – chytré reproduktory nejčastěji umisťujeme do míst, kde trávíme hodně času. Ať už se jedná o obývací pokoje, pracovny či ložnice, není divu, že živí lidé často museli poslouchat nahrávky, na nichž se nacházely prodeje drog, informace k bankovním účtům či zvuky, které vydávaly souložící páry. Všichni velcí giganti se nakonec k této praxi přiznali, nicméně až na Apple to vypadá, že s touto praktikou nehodlají přestat.

Uživatelé neví, proč jsou odposloucháváni, varuje Borthwick

Před tím varuje John Borthwick, bývalý ředitel AOL a Time Warner, v současnosti investor do technologií. Ten v pořadu Influencers od Yahoo Finance řekl, že věří tomu, že velcí technologičtí hráči své uživatele špehují. Podle něj by také měla nastoupit určitá forma regulace, přičemž jeho obava spočívá v tom, že někteří uživatelé nemusí chápat, proč by giganti měli chtít zrovna jejich data.

Co si myslíte vy? Měli by chytří asistenti podléhat nějaké formě regulace? Dejte nám vědět do komentářů ;-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments