Domů » Bleskovky » Samsung žaluje ambasadorku o 1,6 milionu dolarů, protože používala iPhone

Samsung žaluje ambasadorku o 1,6 milionu dolarů, protože používala iPhone

V minulosti se již několikrát stalo, že některý z výrobců chytrých telefonů s androidem zaplatil známé osobnosti za propagaci značky, daná celebrita se však na veřejnosti objevila s iPhonem. Něco podobného se ostatně stalo společnosti Huawei, která si za svého ambasadora vybrala hokejistu Jaromíra Jágra, který ale souběžně s telefonem Huawei používal iPhone.

iPhone Xs vs. Samsung Galaxy Note 9

Za iPhone ve vysílání hrozí moderátorce pokuta

Samsung se však rozhodl, že proti podobnému chování zakročí soudní cestou. Ruské zastoupení společnosti žaluje tamní političku za používání iPhone X ve veřejném vysílání, konkrétně jde o tučnou částku 1,6 milionu dolarů. Moderátorka reality show a politička Ksenia Sobchak je ruskou tváří Samsungu, se kterým podepsala smlouvu, v níž se zavazuje používat telefon výrobce. Zpravodajský portál Mirror však uvedl, že se ve vysílání objevila s úplně jiným přístrojem, konkrétně s loňským iPhone X (recenze).

Maskování iPhone X moderátorce příliš nevyšlo. Tenhle prohřešek ji navíc může vyjít pěkně draho.
Maskování iPhone X moderátorce příliš nevyšlo. Tenhle prohřešek ji navíc může vyjít pěkně draho.

Moderátorka telefon od Applu maskovala kusem papíru, její marné snažení však neuniklo lidem u televizních obrazovek, kteří následně rozvířili diskuzi na sociálních sítích. Navíc se zdá, že politička se s iPhonem neobjevila v televizi či na veřejné akci poprvé. Sobchak si od tamních médií dokonce vysloužila přezdívku ruská Paris Hilton.

V jedné ruce telefon výrobce, v druhé iPhone. Herečka se stala ambasadorkou bez svého vědomí

Samsung se s moderátorkou soudí o poměrně vysokou částku. Podle spekulací by se mohlo jednat o více peněz, než kolik Sobchak dostala za samotnou propagaci značky. Ve světě se podobné případy dějí poměrně často, nikdy však nedospěly až k soudu. Přešlapům se nevyhnul třeba americký zpěvák Adam Levine z kapely Maroon 5 nebo tenista David Ferrer. Ksenia Sobchak jistě není poslední, kdo se něčeho takového dopustí. Dokážete si ale představit reakci médií a fanoušků, kdyby Huawei žalovalo Jaromíra Jágra?

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
32 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments