Domů » Bleskovky » V jedné ruce telefon výrobce, v druhé iPhone. Herečka se stala ambasadorkou bez svého vědomí

V jedné ruce telefon výrobce, v druhé iPhone. Herečka se stala ambasadorkou bez svého vědomí

Na indickém mobilním trhu se udála kuriózní situace. Téměř neznámý výrobce telefonů Vobizen Mobiles totiž na svůj Facebook umístil fotografii tamní herečky Suhasini Rajaram, která v ruce drží telefon Vobizen Wise 5. Společnost doplnila obrázek popiskem, že se herečka stala ambasadorkou značky.

Na tom by nebylo nic zvláštního, své ambasadory má dnes většina, ne-li všichni významní výrobci chytrých telefonů. Problém spočíval v tom, že herečka sice na fotce pózovala s telefonem značky Vobizen, v druhé ruce však jen tak mimochodem držela svůj iPhone.

Lionel Messi se stává globálním ambasadorem značky Huawei

Podobných případů se v minulosti stalo hned několik. Hollywoodská herečka Gal Gadot například propagovala na Twitteru Huawei Mate 10 Pro, příspěvek však odeslala z aplikace Twitter pro iPhone. Jablečným telefonem se vyfotil hokejista Jaromír Jágr, toho času ambasador zmíněného Huawei.

Tahle fotografie v Indii rozpoutala celkem zajímavou kauzu. Herečka se hodlá bránit.
Tahle fotografie v Indii rozpoutala celkem zajímavou kauzu. Herečka se hodlá bránit.

Abychom však herečce zbytečně nekřivdili, je třeba dodat, že situace je poněkud komplikovanější. Nešťastnou fotku objevil digitální konzultant Abhishek Baxi a svůj nález zveřejnil na Twitteru. Baxi následně zjistil, že telefon Vobizen Wise 5 lze pořídit za pouhých 499 indických rupií, tedy v přepočtu za 150 Kč, nicméně dodací lhůta se pohybuje mezi 55 až 85 dny.

Herečka o žádné spolupráci neví

To však není vše. O dva dny později na Baxiho tweety zareagovala samotná herečka, která vysvětlila, že žádnou oficiální ambasadorkou značky Vobizen rozhodně není. Zúčastnila se sice oficiální události při příležitosti uvedení telefonu na trh v roce 2016, žádnou smlouvu o propagaci však nepodepsala. Na závěr příspěvku dodala, že hodlá situaci řešit právní cestou.

Tady to zavání podvodem

Jak jsme zmínili výše, telefon se v Indii prodává v přepočtu za 150 korun, čemuž také odpovídá výbava. Zmiňme například zadní fotoaparát s rozlišením 5 Mpx a přední kameru s rozlišením 2 Mpx, 1 GB operační paměti či displej s rozlišením 854 x 480. Pokud by vás zajímalo, jak vypadá balení telefonu, máte smůlu. Na YouTube totiž nenajdete jedno jediné.

Co však rozhodně najdete, jsou mírně řečeno nespokojené komentáře na Facebooku výrobce. Lidé, kteří si telefon objednali, na něj neúspěšně čekají od roku 2017. Ani recenze na Googlu nejsou příliš lichotivé.

Společnost Vobizen se však na Facebooku chlubí spokojenými zákazníky, kteří svůj telefon dostali. Při bližším pohledu na přiložené fotky údajného balení telefonu lze jasně vidět, že se jedná o zařízení úplně jiné značky.

Zatím tak vše nasvědčuje tomu, že nejen herečka, ale i spousta zákazníků se stali oběťmi podvodu a bude zajímavé sledovat, jak se bude celá situace dále vyvíjet.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentáře

  1. A proč byste jí měli křivdit. Vždyť tohle je úplně normální. Propůjčí se tvář značce a víc se neřeší. Jen bláhový člověk si může myslet, že tyhle tváře používají to, co propagují viz pan Vydra a AAA Auto, atd…

  2. Minimálně to mohli líp oříznout, ať tam ten iPhone na ofocicialni profilove fotce vyrobce tak blbě není vidět ?

  3. Svět už dlouho není v pořádku viz iPhone. Ale to víme už dlouho .
    A reklama na produkt a druhým v ruce ? Who cares? India ;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).