Domů » Články » Samsung Galaxy S9: nejčastější problémy a jejich řešení

Samsung Galaxy S9: nejčastější problémy a jejich řešení

Smartphony od společnosti Samsung jsou mezi uživateli velice oblíbené a jejich vlajkové modely patří v mobilním světě k těm nejsledovanějším (a nejpoužívanějším) vůbec.

Samsung Galaxy S9: recenze

U Samsungu Galaxy S9 (recenze) a Galaxy S9+ (recenze) nalezneme špičkovou hardwarovou výbavu i atraktivní design. Čas od času se ale u každého telefonu objeví nějaký problém, vlajkové modely nevyjímaje. Řadu z nich si ale uživatelé mohou sami opravit díky speciálním nástrojům, které pro ně výrobce připravil. Připravili jsme pro vás proto přehled těch nejčastějších problémů, které lze ale velice snadno vyřešit.

Příliš rychlé vybíjení baterie

Tento problém není tak častý u Samsungu Galaxy S9+, ale spíše u menšího Galaxy S9. Díky větší kapacitě se totiž baterie u Pluska vybíjí mnohem pomaleji. Níže přinášíme návod, jak z baterie dostat maximum.

 • Použijte úsporný režim, který najdete v nastavení telefonu. Úsporný režim vám sníží rozlišení displeje, jas a navíc omezí aplikace na pozadí. Pochopitelně se tento režim nedá používat neustále, jelikož je velmi omezující a každou aplikaci byste museli spouštět znovu. Použijte jej pouze v případě, že vám zbývá kolem 20 % kapacity baterie a nemáte u sebe nabíječku.
 • Zkuste najít aplikace, které spotřebovávají nejvíce energie. Najdete je opět v nastavení, konkrétně nabídka Údržba zařízení -- Baterie. Pokud zde najdete aplikace, které spotřebovávají výrazně více než je obvyklé, pokuste se na pár dní omezit jejich používání a uvidíte, zda se životnost baterie zlepší, či ne. Pokud ano, můžete aplikace odstranit a nahradit jinými.
 • Odinstalujte aplikace, které nepoužíváte. Mohou se totiž občas samovolně spouštět a mít negativní vliv na výdrž baterie. Najdete je v nastavení pod položkou Aplikace
 • V neposlední řadě lze baterii šetřit i vypnutím funkce Always On. Díky ní sice neustále vidíte čas a notifikace na displeji, ale zároveň tím rychleji vybíjíte baterii. Najdete ji v nastavení, v sekci Zamykací obrazovka a zabezpečení – Always On display.

Co dělat, když dochází úložný prostor?

Samsung je potřeba pochválit za to, že do svých modelů S9 a S9+ zabudoval jako základ 64GB úložiště. Dále je možné zakoupit variantu se 128GB a dokonce s 256GB úložištěm. Ale i zde se najdou uživatelé, kteří dříve či později zjistí, že jim prostor nestačí. Co dělat v takové chvíli?

 • Vůbec nejjednodušším způsobem bude pravděpodobně pořízení microSD karty. Sem si můžete přesunout fotky, videa, nebo muziku. Na microSD kartu můžete rovněž přesunout některé aplikace, ale bude lepší, když zůstanou na interní paměti.
 • Můžete využít cloudových služeb pro ukládání fotek. Jednou takovou službu je Google Photos, která vám nabídne dalších 15 GB místa zdarma. V telefonu si pak můžete nastavit automatické zálohování fotek na cloud. Lze využít další služby jako například, OneDrive, nebo Dropbox.
 • Můžete smazat nepotřebné aplikace a hry. V nastavení najdete již zmíněnou položku Aplikace a zde za pomocí filtru najdete ty, které zabírají nejvíce místa. V případě, že některé z nich již nevyužíváte, smažte je.

Problémy s Wi-Fi, Bluetooth, nebo GPS

Řešení problémů s bezdrátovým připojením a konektivitou může být frustrující a nezáleží na tom zda hovoříme o Wi-Fi, Bluetooth nebo GPS. Problém totiž může být jak v samotném telefonu, tak někde úplně jinde. Níže přinášíme základní řešení těchto problémů.

 • První řešení je celkem běžné. Vypněte bezdrátovou službu, která nefunguje, počkejte pár vteřin a následně ji znovu zapněte. Pokud stále nefunguje, restartujte telefon.
 • V případě, že se stále nemůžete připojit na Wi-Fi, nastavte ji znovu. V seznamu Wi-Fi připojení dlouze stiskněte onu síť a odstraňte ji. Následně ji znovu vyhledejte a přihlaste se.
 • Pokud přetrvává problém s Bluetooth připojením, zrušte spárování a znovu jej nastavte. V nastavení otevřete položku Připojení – Bluetooth, kde najdete seznam spárovaných zařízení. Zrušte propojení a znovu jej nastavte na obou zařízeních.
 • V případě, že se obáváte, že jste svým dřívějším jednáním narušili nastavení bezdrátových sítí, stačí jej obnovit. Přejděte do nabídky Nastavení – Obecná správa – Obnovit – Obnovit nastavení sítě.

Pokud problémy stále přetrvávají, bude je pravděpodobně způsobovat něco jiného, případně se může jednat o hardwarový problém, který bude muset vyřešit servis. Zkontrolujte také Wi-Fi router a svá Bluetooth příslušenství, ke kterým se chcete připojit.

Neaktuální software

Jednou z největších frustrací fanoušků Androidu je pozdní příchod aktualizace softwaru. Samsung je díky tomu nechvalně známý už několik let. Samsung totiž nedokáže dostat aktuální software včas ani na své vlajkové modely, i když zrovna v případě Galaxy S9, který v redakci používáme, vydává aktualizace poměrně často. Dostupnost nových aktualizací lze ověřit skrze nabídku Nastavení – Aktualizace softwaru.

Pokud žádné nové aktualizace nevidíte, neznamená to, že nebyly vydány. Lze je nainstalovat ručně prostřednictvím nástroje Samsung Smart Switch (podporován je systém Windows i macOS). Stačí jej nainstalovat, připojit telefon k počítači a stáhnout update ručně.

Pokud se vám ani tímto způsobem nedaří získat nejnovější software, je možné, že pro váš telefon ještě nebyl vydán. Rovněž je možné, prozatím nedorazil pro zařízení z České či Slovenské distribuce. Samsung je také znám tím, že jen zřídkakdy vydává měsíční záplaty na svá zařízení.

Obnovení telefonu do továrního nastavení

Tovární nastavení je univerzální a často nejúčinnější metoda řešení všech problémů. Stinnou stránkou této metody je fakt, že přijdete o veškerá data a nastavení. Vytvořte si tedy před tímto krokem zálohu všech důležitých dat, o která nechcete přijít.

Možnost obnovy telefonu do továrního nastavení najdete v nabídce Nastavení – Obecná správa – Obnovit – Obnovit tovární data. Pro potvrzení bude nutné zadat bezpečnostní kód zařízení (pokud jste si nějaký nastavili).

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

48 komentářů

 1. vidim jenom jedno rozumne reseni – prodat tamtung a koupit iphone

  • ty brdo, tak takoveho šulína sem už dlouho tady nečetl jako si ty. skus se shootnout a udelaš nevyhnutne minimum pro tenhle server a forum nebo co to je.

 2. Jo, koupím si iprda a budu za sebou tahat prodlužku, protože budu mít jednom kuse vybitou baterku.

  • Jarda: co si tak přečíst článek, pod kterým reagujete?

  • No tak dobře, jeden prodat a druhý nekupovat. Nebuď šťoura. Pro mě je nejdůležitější výdrž baterie a tu nesplňuje ani jedna výše uvedená značka.

  • Nesmysl. Apple iPhone Plus má výdrž perfektní.

  • Jojo…..

 3. Petr Winkler

  Dá se také lehce ověřit zda na váš Samsung nový firmware už byl vydán, na stránce [odkaz]

  • Radovan Kepák

   Coz ovsem nevyresi problem, ze na aktualizace samsung sere z vysoka :-\

 4. Článek špiní pověst telefonu.. vše co je v článku uvedeno platí pro všechny telefony na trhu a ne jen pro samsung s9. Ani jedna popsaná „chyba“ by se nemela vázat jen na jeden telefon, ale na všechny. Za mě dost nevhodný nadpisek. S S9 jsem maximálně spokojený a řady Galaxy S se držím již několik let. Pokud by se mělo jednat pouze o chyby s9 melo by se psát pouze o hovorech (u meho telefonu chyba nebyla, ale četl jsem nějaké clanky)..

  • S9 mam aj ja. Je to celkom fajn telefon, ale ta baterka. Skoda reci. Nevydrzi cely den ani nahodou.

 5. Marek Studnicka

  Vážený Pavle,článek nešpiní pověst telefonu,to jen Váš osobní a naprosto jednostranný náhled.Než jsem přešel na Samsung,používal jsem Ixperie od Sony-jen kvli fotoaparátu-a tady musím říci zcela jasně!jsem nestranný uživatel a mouchy o kterých se zde mluví jsou pravdivé-možná jste mněl štěstí a máte zcela nezávadný kus,ale v současné době vlastním S9 Plus a Vážně uvažuji,že až Sony vydá XZ2 Premium,vrátím se k SONY!!!A Proč?Protože Sony nabízí to-co Samsung dosus nenabídnul-5_ti osou stabilizaci videa a Kvalitní Hig-Ries-na což se Samsung jen hrabe-jinak přeji Hezký večer

 6. Tamtung mi nesmí přes práh, takže nevím o jakých problémech je řeč….

 7. Mám s9+ a žádné problémy nemám. Bratr má také s9+ a opět bez problémů. Článek píše asi někdo, kdo Samsung moc nemusí. Navíc na rady zkuste to vypnout a zapnout je určitě potřeba celý článek :-D

  • Tenhle pohled nikdy neomrzí. Mě se to nestalo, tak to není ????

  • Nejde jen o můj pohled. Pročítám jak česká tak zahraniční fóra a sleduji, jaké problémy lidé mají a nedá se říct, že by na problémy popsané v článku tyto telefony trpěly více než jiné telefony.

  • Až na „bug“ s neaktualizací systému (tak co chtít za 25k u Androidu že…) to tak asi skutečně je.

  • uni: Typicke, ze to pises jenom pod clanek o Samsungu. Kdyz je tema chyby u iphonu, tak je vzdy bagatelizujes, jakoby vubec nebyly. Co cekat od bazaristu kery telefon za 25K vidi jenom v elektru.

  • q (neregistrovaný): Co to meleš?

  • pravdu, trubko. Jsi prvni pri chybach v iphonu napise ze s tim ma problem jenom par lidi, nebo ze je t Ted „Mě se to nestalo, tak to není ????“
   Jako vzdy se zahras na nevinatko, a reknes ze si nic nepamatujes. Hezky, je jenom pondeli a uni uz ma patek:)

  • q (neregistrovaný): Furt meleš naprosté nesmysly.

  • Článek píše někdo kdo Samsung moc nemusí? Já to vidím právě naopak, článek je nalití si „čistého vína“, tj. Samsung GS9 má tu a tam poměrně standardní trable a autor se snaží pomoct zoufalým majitelům, resp. těm, které, narozdíl od vás, tyto problémy potkaly.

   Např. iOS 11.4 údajně obsahuje chybu, která způsobuje rychlé vybíjení baterie – já tyto problémy nepozoruju, ale netvrdím, že neexistují.

  • Jinými slovy to je clickbait.

  • nelijme si čistého vína a napišme článek o problémech s iOS 11 a že jich je požehnaně a řekl bych, že jsou i závažnější než „nekatulizace sw“ nebo „co dělat když dochází prostor“ na SGS9/SGS9+

  • rakeťák (neregistrovaný): A u všeho bude řešení „počkat 3 měsíce na iOS12“. Jako je okurková sezóna, ale zase dělat skutečně zbytečnou práci…????

  • ???? Solution lvl expert ala uni ????

  • A vyleze iOS12 a bude opet plne chyb, ostatne uz jako kazda verze iOS. Za ty prachy neber to. :-D

  • “počkat 3 měsíce na iOS12”
   ???????? Toto fakt môže vymyslieť len UNI :D spr0stejší argument som už davno nevidel :D
   Mimo iné zas bude plný bugov ako kazdý nový iOS, jak napisal Jirka.

  • l0lz: Naopak, u iOS je to pragmatická rada. U Androidu by to bylo brané jako trollení:D

  • Cize ked vyjde iOS 12 a bude mat chyby, tak ty poradis, ze dotycny maju pockat na iOS13?! F*ck logic…

  • TomasSX1: Ty nevidíš rozdíl mezi 3 měsíce a 12 měsíců? Jo, logika ti zcela uniká…

  • Kedy vysiel iOS11? A my nehovor ze je bez problemov ked radis vyckat dalsie 3mesiace. Zase ti pokulhava logika?

  • TomasSX1: Však já nic takového ani neříkám, to je jen tvůj boj s logikou:D

  • Uni, aky smartfon ty vlastne vlastnis ???

  • No ja tu vidim len teba kto ma problem chapat jednoduche veci. A to dlhodobo nie len pri tomto „probleme“.

  • rakeťák: Bavíme se o iOS 11 anebo iOS 11.4? Ano, iOS 11 měl několik drobných problémů, které zamrzely. Apple od té doby vydal mraky updatů a 99% z nich odstranil.

   9 z 10 těch, kteří se tady ohánějí iOS11, ten systém (iPhone) nikdy nepoužívali a jejich znalosti co bylo/je a není chyba nebo problém, jsou na teoretické úrovni. Ano, 7 a 11 nebyly ideální, ale stále se bavíme o 2 iteracích z 11. Na druhou stranu, to, co se děje na Androidu je parodie na frašku – viz. letos reportované CVEs a update dostane jenom zlomek majitelů. Tohle je opravdový problém:

   [odkaz]

 8. Zajimalo by me, jestli by se SGS9/9+ pripojil k memu autoradiu Clarion pro prehravani hudby pres Bluetooth. SGS7 to nedokaze a co jsem nasel sere to velke mnozstvi lidi, ze se na to samsung vykaslal. Zlate HTC.

 9. Ulefone power 5..

 10. Ulefone power 5.. Jinak tyhle tipy citavam uz od zrodu smartphonu. Bud ten telefon drzi nebo ne.

 11. Rád bych také přidal svůj pohled na věc.

  Momentálně vlastním Galaxy s9 a co se týče aktualizací tak jsem naprosto spokojen, chodí jak mají a vše běží jak má. Co se týče baterie, je pravda že maratonec opravdu není (spíše naopak), ale jelikož úsporný režim jde nastavit dost podrobně a jednotlivě (prostě režim není omezen na jednu verzi omezení, ale můžete si nastavit vše podle co v daný moment potřebujete), tak je to opravdu na využití jednotlivců.

  Problém s Wifi je naprosto opravdu u všech výrobců od Applu až po nejlevnější čínu, tudíž tenhle problém je v článku nesmyslně směrován na S9. To samé s Bluetooth a GPS.

  Ještě jedna věc k aktualizacím – mám zkušenosti s Galaxy S2,IP5, IP6s, nexus 5, Note 4 a co se toho týče ANO Samsung aktualizace zasílá později to víme všichni, přesto musím přiznat i že v nich mám méně chyb než Apple, který je poté lepí další aktualizací. Nexus prostě oba výrobce hodil v tomto případě do kapsy.

  • Hehe, to máš tedy hódně špatnou paměť:) Apple rozhodně na rozdíl od Samsungu nestopl distribuci update.

  • No to je pravda, apple sa na to vyk*kal a vypustil update aj s chybami. Sak co, komu to vadi tak nech si polozi telefon na policku ako tazitko vsak…

  • TomasSX1: Představa, že ostatní vydávají ROMky bez bugů je krásná, utopická a nesmyslná. Tedy dnes jedete borci:D

  • iOS11 vyzeral skor ako nejaky early build ako final verzia. Tu nejde o bezchybne napisany SW. Tu ide o to ci je UX naruseni alebo nie. V pripade iOS11 to bol ten druhy pripad a apple to mal zastavit. Viem ze ti logika nejako nefunguje, ale to sme si uz zvykli.

  • Dodnes si nemohu zvyknout na to, jak nezapada designově Controll center do systemu

 12. Vladimir Tišer

  Po měsíci od zakoupení se mi z MT Samsung GalaxY S 9+ ozývá prfavidelně zvukový signál, ale žádná zpráva ani nic jeného se neobjeví

  • Míla Brož

   Vyřešil jste nějak tento problém? Včera se mi to objevilo také.

 13. dobry den je mozne stahnout data z vytopeného samsungu 6galaxi mam tam foto co nutne potrebuju problikava jakoze nabiji ale nic zatím

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).