Samsung Galaxy S23 Ultra dostane 200Mpx fotoaparát a baterii od svého předchůdce

Samsung Galaxy S22 Ultra Burgundy

Ačkoli se oči technologického světa upínají k akci Galaxy Unpacked, kde má Samsung představit hned několik novinek v čele s ohebnými smartphony Fold 4 a Flip 4, neznamená to, že by technologické nadšence nezajímalo nic jiného. Někteří z nich více než „skládačky“ očekávají konvenční vlajkovou loď v podobě Galaxy S23 Ultra, která má spatřit světlo světa až v příštím roce.

samsung galaxy s23 ultra
Bude takto vypadat Samsung Galaxy S23 Ultra?

Známý leaker Ice Universe ovšem některé detaily o chystané vlajce zjistil už teď. A pochopitelně neváhal a podělil se o ně s širokou veřejností. Podle jeho informací bude S23 Ultra disponovat baterií s kapacitou 5 000 mAh, tedy stejnou jakou disponuje aktuální model S22 Ultra. Spekuluje se také o zachování nabíjecího výkonu 45 W, což by jistě bylo v očích mnoha zákazníků zklamání. Z vnitřní výbavy se můžeme těšit na čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který by měl být k dispozici na všech trzích, alespoň podle vyjádření generálního ředitele Qualcommu.Samsung Galaxy S22 Ultra BurgundyNepřehlédněte

Vylepší Samsung periskopický teleobjektiv u Galaxy S23 Ultra? Spekulace naznačují opak

Co si ale jistě řekne o pozornost, je hlavní fotoaparát, který by měl spoléhat na 200Mpx senzor ISOCELL HP2 o rozměru 1/1,33“ a velikostí pixelů 0,60 µm. Pokud jde o ostatní fotoaparáty, zde bychom se neměli dočkat velkých změn. Tajemstvím zůstává zahalen design – na dostupných renderech sice můžeme vidět starý známý „fotobatoh“, ovšem aktuální model Galaxy S22 Ultra se spoléhá na plochá záda a samostatně vystupující čočky. Bylo by přinejmenším zvláštní, kdyby v tomto ohledu Samsung zavelel ke změně kurzu.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku