Vylepší Samsung periskopický teleobjektiv u Galaxy S23 Ultra? Spekulace naznačují opak

Samsung Galaxy S22 Ultra Burgundy

Na představení nových vlajkových modelů řady Galaxy S23 je sice stále ještě brzy (korejská společnost je oznamuje tradičně začátkem roku), což ovšem nebrání v čilých spekulacích o budoucí výbavě. Tentokrát si nizozemský server GalaxyClub.nl posvítil na chystaný Galaxy S23 Ultra, ohledně jehož fotovýbavy zjistil několik zajímavých informací.

Už ve svém předchozím příspěvku server zmínil spekulaci, že základní modely Galaxy S23 a S23+ nabídnou stejný teleobjektiv jako předchůdci (čip s 10 Mpx a optika s 3× přiblížením). Nyní k nim přidává také nejvybavenější model Galaxy S23 Ultra. Ten podle nepotvrzených informací opět nabídne periskopický teleobjektiv s 10× přiblížením a fotočip s rozlišením 10 Mpx. Tyto parametry jsou totožné s předchozími modely S21 Ultra a také S22 Ultra (model S20 Ultra disponoval periskopickým fotoaparátem s rozlišením 48 Mpx a 4× přiblížením).

Samsung Galaxy S22 Ultra 001
Bude periskopický teleobjektiv u Galaxy S23 Ultra stejný jako u jeho předchůdců?

I kdyby se tato informace zakládala na pravdě, neznamená to, že se periskopický teleobjektiv u Galaxy S23 Ultra nikterak nepoučí. Spekulace totiž hovoří pouze o totožných základních parametrech, přičemž korejská firma může kupříkladu vyměnit fotočip za větší a modernější variantu, nebo vylepšit svůj postprocessing natolik, že bude i stávající technika podávat lepší výsledky.galaxy S22 plus recenzeNepřehlédněte

Galaxy S23 a S23+ údajně dostanou stejný teleobjektiv jako současná generace

Korejci ale podle jiné spekulace své úsilí zaměří spíše na hlavní fotoaparát. V jeho případě se máme dočkat nasazení HP1 fotočipu o velikosti 1/1.22“ s rozlišením 200 Mpx a velikostí pixelů 0,64 µm.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku