Galaxy S23 a S23+ údajně dostanou stejný teleobjektiv jako současná generace

galaxy S22 plus recenze

Do odhalení příští generace vlajkových smartphonů od Samsungu zbývá ještě spousta času, nicméně v Koreji už na jejím vzniku usilovně pracují. K některým interním informacím z vývoje se dostal server GalaxyClub, podle jehož nedávného zjištění se chystané modely Galaxy S23 a S23+ dočkají vylepšené selfie kamerky. A jak to bude s ostatními fotoaparáty?

Samsung podle GalaxyClub minimálně na jednu ze tří kamer nesáhne, a to konkrétně na teleobjektiv. Galaxy S23 a S23+ údajně dostanou stejný snímač s rozlišením 10 megapixelů a optikou schopnou 3× přiblížení. I přesto se s touto sestavou můžeme dočkat lepších výsledků, neboť fotočip a optika jsou jen jednou částí skládačky – do „hry“ také promlouvají obrazový procesor, umělá inteligence a software.

samsung telefony galaxy s22

Teleobjektiv vylepšení po hardwarové stránce prodělal letos na jaře – zatímco u řady Galaxy S22 se o „zoom“ starají čočky fotoaparátu, u předchozích dvou generací Samsung nasadil fotočip s vysokým rozlišením 64 megapixelů, který maximálního přiblížení dosahoval kombinací optiky a digitálního ořezu.Samsung Galaxy S22 Ultra recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy S22 Ultra: to nejlepší z obou světů

Tak trochu bokem stojí vrcholné modely s přídomkem Ultra, které disponují hned dvěma teleobjektivy – klasickým a periskopickým s větší mírou přiblížení. O změnách ve fotosestavě Galaxy S23 Ultra ale zatím nizozemský zdroj nehovoří.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku