První detaily o Galaxy S23: Samsung vylepší komponentu, na kterou roky nesáhl

samsung telefony galaxy s22

Od odhalení smartphonů řady Galaxy S23 nás dělí ještě spousta měsíců, přesto se již dnes začínají objevovat informace o vylepšeních. S jednou z nich přichází nizozemský server GalaxyClub, podle nějž se můžeme u příštích korejských vlajek těšit na zbrusu novou selfie kamerku.

Samsung Galaxy S22 Ultra 006

Zatímco fotoaparáty na zádech Samsung zlepšuje každým rokem, tu pro selfies už několik let zanedbává. Poslední čtyři generace smartphonů řady Galaxy S (pomineme-li modely Ultra) na tomto místě vždy disponovaly 10Mpx snímačem, avšak příští rok bychom se měli dočkat navýšení rozlišení na 12 Mpx.

Zatím není jasné, zda bude tento fotoaparát reprezentován klasickou čočkou ve výřezu displeje, nebo zda jej Samsung schová přímo do displeje. My tipujeme spíše první variantu – s poddisplejovou kamerou počítáme nejprve u modelu Ultra, u základních modelů až později. Mimochodem, o Galaxy S23 Ultra se rovněž spekuluje, že se jako první dočká 200Mpx snímače ISOCELL HP3.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku