Samsung pracuje už na druhém 200Mpx fotočipu. Ten první přitom vůbec nepoužil

Motorola Frontier

Loni v září Samsung představil ISOCELL HP1, tedy první fotočip pro mobily s fyzickým rozlišením 200 Mpx. Logicky se tak očekávalo, že 200Mpx fotoaparáty letos uvidíme v každém druhém vlajkovém smartphonu. Zjevně se tak nestalo – sice se šušká o jeho nasazení v tajemné Motorole „Frontier“, ta ale zatím nepřichází.

ISOCELL HP1

Odvahu nenašel ani sám Samsung, který do svého vrcholného modelu Galaxy S22 Ultra nasadil „pouze“ 108Mpx fotosenzor. Korejci přesto chystají další generaci svého 200Mpx čipu.

ISOCELL HP3 klepe na dveře

Podle serveru Galaxy Club aktuálně Samsung pracuje na fotočipu s označením ISOCELL HP3. Bohužel zatím nejsou známé žádné jeho parametry. Pravděpodobné je pouze to, že v příští generaci ohebných smartphonů se s ním nesetkáme – prvním vážným adeptem bude příští rok Galaxy S23 Ultra. Samsung s nasazením 200Mpx snímače nespěchá, neboť si je zřejmě vědom toho, že se jedná především o marketingové lákadlo, které s největší pravděpodobností žádné velké zvýšení obrazové kvality nepřinese.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku