Motorola s 200Mpx fotoaparátem poprvé naživo. Čočka kamery je gigantická

Motorola logo

Už delší dobu se šušká, že Motorola letos představí první smartphone pyšnící se fotoaparátem s rekordním rozlišením 200 megapixelů. Takový fotočip představil v loňském roce Samsung, avšak zatím nenašel odvahu jej nasadit do vlastního telefonu. Naopak premiéra chystaného smartphonu od Motoroly je zřejmě na spadnutí.

Motorola Frontier zapózovala před objektivem

První smartphone s 200Mpx snímačem je znám pod kódovým označením „Frontier“, ale do obchodů půjde pod jiným názvem. Že se termín jeho odhalení blíží, to naznačuje první fotografie zadní strany, které bude dominovat právě nový fotoaparát.

Motorola Frontier
První fotografie chystané Motoroly Frontier s 200Mpx hlavním fotoaparátem

Vzhled fotomodulu se víceméně shoduje s nedávno zveřejněným neoficiálním renderem, byť oproti němu je sestava kamer rozměrově ještě větší. Výrazně vystouplý obdélníkový ostrůvek se zaoblenými rohy bude v horizontálním směru zasahovat až za polovinu zad, přitom v něm najdeme „pouze“ tři kamerky.

Dominantou bude bezesporu hlavní kamera s rozlišením 200 megapixelů a gigantickou čočkou, která bude ještě více vystupovat nad samotný fotomodul. Podle informací vyobrazených na modulu bude hlavní fotoaparát opticky stabilizovaný. Objektiv pak bude mít světelnost f/2.2.

Motorola Frontier bude zřejmě schopna pořizovat snímky v nativním 200Mpx rozlišení, ovšem přínosnější bude využití technologie slučování sousedních pixelů do jednoho virtuálního. V režimu 2 × 2 by měl telefon produkovat 50Mpx fotografie, kdy jeden virtuální pixel bude mít velikost 1,28 mikronu. V režimu 4 × 4 pak budou fotografie 12,5megapixelové, kdy jeden virtuální pixel bude mít velikost 2,56 mikronu. Snímač rovněž umí zaznamenávat 8K video při snímkovací frekvenci 30 fps.

Co se týče výbavy samotného telefonu, spekuluje se o 6,67” pOLED displeji s obnovovací frekvencí 144 Hz, čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+ a paměťových variantách 8/128 a 12/256 GB. Telefon by měl ve svých útrobách skrývat 4500mAh akumulátor s podporou až 125W drátového a až 50W bezdrátového nabíjení. Termín odhalení je v tuto chvíli neznámý, nejčastěji se mluví o červenci letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku