Takhle bude vypadat první smartphone s 200Mpx fotoaparátem. Vyrobí jej Motorola

Motorola Moto G60

Motorola byla vůbec první značkou, která představila smartphone s nejnovějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Smartphone Motorola Edge X30 by se měl již brzy dostat do Evropy, ovšem jeho výrobce chystá ještě vybavenější kousek. Bude jím telefon s kódovým označením „Frontier 22“, jehož vzhled i parametry odhaluje server WinFuture.de.

Motorola Frontier: to nejlepší, co lze do telefonu „nacpat“

Chystaná novinka od Motoroly by měla dorazit na trh v červenci letošního roku, a to s královskou výbavou a prémiovým vzhledem. Telefon dostane protáhlé tělo a bude po stranách zepředu i zezadu výrazně zaoblený. Přední stranu bude vyplňovat 6,67“ POLED zobrazovač s Full HD+ rozlišením na poměru stran 20:9. Displej nabídne přesné vyobrazení barev v gamutu DCI-P3, bude podporovat obsah v HDR10+ a potěší obnovovací frekvencí 144 Hz. Do displeje bude integrovaná čtečka otisků prstů a 60Mpx selfie kamerka umístěná do otvoru nahoře uprostřed.

Hlavním prodejním trhákem tohoto zařízení má být fotoaparát na zádech. Budou jej tvořit celkem tři členy, přičemž ten hlavní bude šokovat vysokým 200Mpx rozlišením. Pravděpodobně bude založený na snímači Samsung ISOCELL HP1, který byl představen v září loňského roku. Hlavnímu senzoru budou k ruce ještě 50Mpx „širokáč“ a 12Mpx teleobjektiv s 2× optickým přiblížením.

Motorola Frontier

Překvapivé informace se týkají i čipsetu. Motorola údajně nasadí nový vlajkový čipset od Qualcommu s kódovým označením SM8475, což by mohl být Snapdragon 8 Gen 1+ s mírně navýšenými takty procesorových a grafických jader. Telefon má být k dispozici ve třech paměťových variantách – 8+128, 8+256 a 12+256 GB. Akumulátor v těle zařízení nabídne kapacitu 4500 mAh, dobíjet jej bude možné buď kabelem (až 125 W) nebo bezdrátově (až 50 Wattů). Operačním systémem bude nejnovější Android 12.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku