200 megapixelů v telefonu? U Samsungu se dočkáme až v roce 2023

800 600 Samsung Galaxy S21 Ultra plus

Samsung letos v září odhalil svůj první 200megapixelový fotosnímač ISOCELL HP1, na jeho nasazení si ale budeme muset počkat déle, než bychom očekávali. Příští vlajkový model Galaxy S22 Ultra totiž dostane „pouze“ 108megapixelový snímač, což ale nemusí být nutně na škodu.

200 megapixelů u Samsungu uvidíme až v roce 2023

Podle informátora Ice Universe Samsung svůj 108Mpx fotosenzor průběžně optimalizuje a výsledky z něj jsou rok od roku lepší. To ostatně dokazují i jeho první fotozkušenosti se smartphonem Galaxy S22 Ultra, podle nichž telefon v oblasti fotografie podává dechberoucí výsledky. Korejský gigant si podle Ice Universe zvolí podobnou cestu i u svého 200Mpx snímače – poprvé by jej měl nasadit až v roce 2023 u Galaxy S23 Ultra a poté by jej měl několik let optimalizovat.

Je možné, že premiéru 200Mpx fotoaparátu uvidíme v telefonu jiné značky, možná už v příštím roce. V současnosti se spekuluje o značce Xiaomi, která by si měla uzmout prvenství. Přestože by telefony měly být schopné fotit v nativním 200Mpx rozlišení (současné čipsety to teoreticky podporují), bude častějším scénářem slučování informací ze sousedních pixelů do jednoho a fotografování do rozlišení 50 megapixelů (4 v 1), 22 megapixelů (9 v 1) nebo 12 megapixelů (16 v 1).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku