Galaxy S22 Ultra nabídne dechberoucí fotoaparát. Rozlišení hlavního snímače zůstane stejné

S22 Ultra 4

Jedním z nejvybavenějších smartphonů příštího roku se stane Samsung Galaxy S22 Ultra, byť Samsung u něj možná nakonec sáhne po názvu Galaxy S22 Note. Ať bude jeho jméno jakékoliv, můžeme se těšit na obrovský výkon, skvělý displej s podporou stylusu S Pen a v neposlední řadě na silnou sestavu fotoaparátů.

Galaxy S22 Ultra: nejlepší fotomobil příštího roku?

Galaxy S22 Ultra dostane do výbavy podobnou konfiguraci kamer jako jeho letošní předchůdce, ovšem výsledky z ní by měly být o mnoho lepší. Alespoň to tvrdí uznávaný informátor Ice Universe, který měl tu čest spatřit srovnávací fotografie z obou modelů.

Přestože na papíře bude Galaxy S22 Ultra lehce oslaben, jeho schopnosti mají být doslova šokující; především hlavní 108Mpx kamera má poskytovat ohromné množství detailů, a to zejména díky novému fotosenzoru HM3 a zásahům umělé inteligence, která zároveň vyladí barvu i jas.

Korejský server ITMaterial navíc našel v kódu systému speciální mód Detail Enhancer, který má sloužit k fotografování makro snímků hlavní kamerou. Je docela možné, že tato funkce přistane v rámci softwarového updatu i na starších modelech se 108Mpx fotoaparátem.

Ice Universe také prozradil, že všechny tři modely řady Galaxy S22 budou mít skleněná záda, což je vítaná změna; u minulé generace je dostal pouze vrcholový model S21 Ultra.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku