Je rozhodnuto. Příští vlajkové lodě od Samsungu dostanou čipsety od Qualcommu

Qualcomm Snapdragon 888 chip by phone 1536x864 1

Když došlo na vlajkové smartphony korejského Samsungu, delší dobu mezi nimi panovala jistá dichotomie. Zatímco na některé trhy dodával výrobce přístroje s čipsety vlastní výroby, zájemci z jiných částí světa se mohli chlubit čipsety od Qualcommu. V ideálním světě by na tom nebylo nic závadného, avšak v praxi čipsety Exynos na své souputníky ztrácely výkonem a často se jim nevyhnuly ani jiné neduhy, jako třeba přehřívání.

900 450 Samsung Galaxy S22 family
Příští generace vlajkových modelů od Samsungu bude mít plošně čipsety od Qualcommu

Není proto divu, že část zákazníků (především z Evropy) se právem cítila ošizena a v tomto ohledu nehovořila o Samsungu zrovna lichotivě. Například aktuální řada Galaxy S22 se na starém kontinentu prodává s Exynosem 2200, zatímco ve zbytku světa si mohou užívat výkonnější Snapdragon 8 Gen 1. Nejen zákazníci, ale také generální ředitel Qualcommu Cristiano Amon by rádi tento trend zvrátili kompletně ve prospěch americké společnosti.galaxy S22 plus recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy S22+: sázka na jistotu

„Před novou dohodou jsme dodávali 75 % čipsetů pro Galaxy S22. V případě Galaxy S23 a budoucích generací jsou naše podmínky mnohem lepší,“ pronesl Amon v souvislosti se zveřejněním finančních výsledků za 3. kvartál 2022. Ačkoli tedy přímo neřekl, že Qualcomm bude dodávat 100 % čipsetů pro vlajkové modely Samsungu, příliš mnoho prostoru pro růst mezi 75–100 % zrovna není. Nová dohoda o partnerství se nicméně nevztahuje pouze na telefony, ale zahrnuje také notebooky s Windows, tablety, zařízení pro rozšířenou realitu a další budoucí produkty.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku