Domů » Bleskovky » S vlastními mobily LG příliš neuspělo. Teď bude prodávat iPhony

S vlastními mobily LG příliš neuspělo. Teď bude prodávat iPhony

Společnost LG v dubnu letošního roku oficiálně skončila s výrobou chytrých telefonů. Nejprve se korejský čebol pokusil svou divizi oživit, poté prodat, a když nevyšla ani jedna varianta, nezbylo průkopníkovi v oblasti mobilních telefonů nic jiného než se z tohoto byznysu stáhnout.

LG zkoumá nové možnosti spolupráce s Applem

S koncem výroby chytrých telefonů se nicméně v obchodech značky v domovské Jižní Koreji uvolnilo poměrně dost místa, které je potřeba zaplnit. LG začalo překvapivě vyjednávat s Applem, který by mohl své chytré telefony prodávat v obchodech LG, čímž by rozšířil svůj dosah na korejském poloostrově. Apple totiž v Jižní Koreji otevřel pouze dva obchody Apple Store, přičemž oba se nacházejí v hlavním městě Soulu.

LG Velvet 25
LG Velvet byl povedený telefon, firmu spasit ale nedokázal

Díky spolupráci s LG by se produkty Applu, konkrétně iPhone, iPad a Apple Watch, mohly začít prodávat ve více než 400 obchodech, které LG provozuje po celé Jižní Koreji. Podle korejských zdrojů by se mohlo jednat o separátní prodejní místo uvnitř provozoven LG, aby zařízení od Applu v nabídce korejského giganta nezapadla.

Ačkoliv ještě není nic oficiálně dohodnuto a obě firmy pouze posuzují možné příležitosti, prodej iPhonů v obchodech LG by neměl začít dříve než v červenci letošního roku, než korejská společnost ukončí veškeré své aktivity na poli chytrých telefonů.

Produkty Applu by se díky dohodě mohly rozšířit v Jižní Koreji na více než 400 místech

Zajímavé je, že spekulace se netýká MacBooků, neboť LG stále vyrábí své vlastní notebooky pod značkou LG Gram. Ze stejného důvodu nechce LG přijímat ani zakázky na opravy počítačů s jablíčkem na víku. Apple s korejským obrem už delší dobu spolupracuje, například televize LG již delší dobu podporují AirPlay 2 a HomeKit a 5K monitory prodává Apple ve svých obchodech. Divočejší spekulace rovněž naznačují, že Apple se chystá s LG spolupracovat na výrobě svého chytrého auta.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. YronYe osudu toto :-D Kdyby si na podobnou vec nekdo kdysi vsadil (kdyby na to nekdo vypsal sazku), tak je z nej ted milionar.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).