Oficiálně: mobilní divize LG končí

LG G8s ThinQ recenze

Dříve spekulovaný konec mobilní divize jedné z významných mobilních značek byl oficiálně potvrzen. O osudu ztrátové divize společnosti dnes rozhodla správní rada LG. K ukončení výroby telefonů má dojít v červenci letošního roku.

Společnost LG byla přitom ještě v roce 2013 třetím největším výrobcem smartphonů na světě, následně se ale začala propadat a mobilní divize přestala být od roku 2015 v zisku.

Původní text článku z 22. března

Korejský poloostrov je už takřka 70 let rozdělený na dvě poloviny. Obdobná situace panuje také v Jižní Koreji, kde se o dominanci perou dva průmyslové čeboly – Samsung a LG. Není pochyb, že na poli mobilních telefonů je dominantnější první jmenovaný, nicméně LG rozhodně z boje neutíkalo. V segmentu chytrých telefonů ale už delší dobu přešlapuje na místě, což jeho rival notně využíval.

LG Velvet 24
LG Velvet

Nyní se zdá, že LG na pokračování s vývojem chytrých telefonů už nemá dostatek sil. Finanční výsledky jsou dlouhodobě neuspokojivé a inovativní duch firmy se u veřejnosti málokdy setkává s pochopením. Především proto generální ředitel LG Electronics již delší dobu zvažuje, jak s mobilní divizí naloží. Ve hře podle všeho byl jak prodej, tak kompletní uzavření divize.

S prodejem to podle informací DongA Ilbo nevypadá dobře. LG se údajně nedohodlo s německým koncernem Volkswagen a vietnamskou společností Vingroup JSC na převzetí ztrátové části firmy. Jednou z možností je uzavření divize, čemuž by mohl nahrávat také fakt, že LG pozastavilo vývoj ohebného telefonu, na který hodně sázelo.

Nepřehlédněte – Recenze LG Velvet: vypadá skvěle, má slušnou výbavu i příznivou cenu

Ať už se v Soulu rozhodnou jakkoli, zaměstnancům své rozhodnutí podle DongA Ilbo sdělí začátkem dubna. Je škoda, že jeden z průkopníků v oblasti chytrých telefonů pravděpodobně skončí. Například vlajkový model LG G8s ThinQ rozhodně nebyl špatný kousek a zájemcům měl co nabídnout.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku