Ředitel polské pobočky Huawei byl zatčen kvůli podezření ze špionáže

Huawei logo

I přestože má společnost Huawei za sebou velmi úspěšný rok, alespoň co se počtu prodaných smartphonů týče, její budoucnost bude hodně ovlivněna kauzami, které vyvolávají tajné bezpečnostní služby po celém světě. Huawei je podle nich až příliš úzce napojená na čínskou vládu, což může (ale nemusí) být v budoucnu vážnou bezpečnostní hrozbou.Nepřehlédněte

Huawei: s našimi zařízeními jsme nikdy neměli vážný bezpečnostní incident

Ředitel prodeje polského Huawei zatčen

Některé země se snaží chránit doporučeními či rovnou zákazy používání produktů Huawei, kromě toho dochází k zatýkání některých vrcholových představitelů čínské společnosti. Na konci loňského roku byla v Kanadě zatčena finanční ředitelka a zároveň dcera zakladatele značky Meng Wan-čou, podobný případ se nyní odehrál u našich sousedů, kdy došlo k zatčení ředitele prodeje polské pobočky.

Ten se měl podle polské civilní kontrarozvědky dopustit blíže nespecifikované špionáže proti Polsku ve prospěch čínských tajných služeb. Spolu s ním byl obviněn i polský státní příslušník, který dříve sloužil jako agent mezinárodní bezpečnostní agentury, v posledních letech však byl zaměstnán u operátora Orange. Oba dva byli vzati do tříměsíční vazby, pokud se jejich vina prokáže, hrozí jim až desetileté vězení. Tajná služba prý nashromáždila velké množství důkazů, které budou v následujících týdnech vyhodnocovány.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku