Domů » Bleskovky » Ředitel polské pobočky Huawei byl zatčen kvůli podezření ze špionáže

Ředitel polské pobočky Huawei byl zatčen kvůli podezření ze špionáže

I přestože má společnost Huawei za sebou velmi úspěšný rok, alespoň co se počtu prodaných smartphonů týče, její budoucnost bude hodně ovlivněna kauzami, které vyvolávají tajné bezpečnostní služby po celém světě. Huawei je podle nich až příliš úzce napojená na čínskou vládu, což může (ale nemusí) být v budoucnu vážnou bezpečnostní hrozbou.

Huawei: s našimi zařízeními jsme nikdy neměli vážný bezpečnostní incident

Ředitel prodeje polského Huawei zatčen

Některé země se snaží chránit doporučeními či rovnou zákazy používání produktů Huawei, kromě toho dochází k zatýkání některých vrcholových představitelů čínské společnosti. Na konci loňského roku byla v Kanadě zatčena finanční ředitelka a zároveň dcera zakladatele značky Meng Wan-čou, podobný případ se nyní odehrál u našich sousedů, kdy došlo k zatčení ředitele prodeje polské pobočky.

Ten se měl podle polské civilní kontrarozvědky dopustit blíže nespecifikované špionáže proti Polsku ve prospěch čínských tajných služeb. Spolu s ním byl obviněn i polský státní příslušník, který dříve sloužil jako agent mezinárodní bezpečnostní agentury, v posledních letech však byl zaměstnán u operátora Orange. Oba dva byli vzati do tříměsíční vazby, pokud se jejich vina prokáže, hrozí jim až desetileté vězení. Tajná služba prý nashromáždila velké množství důkazů, které budou v následujících týdnech vyhodnocovány.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

76 komentářů

 1. No, heleme se. A to tu pár „odborníku“ tvrdilo a kasalo se, jak je Huawei fajn a jak jsou všichni na něj neprávem oškliví, i ty zlé USA. :-D

  • Jirko. A ked prisli na to ze usa odpocuva, zatkli niekoho? Rozviazali eu s usa priateľské vzťahy? Tak to ma byt. Ked sa prekaze vina ma byt trest. Pre každého. Som zvedavy ci sa vYna naozaj preukaze a ci dostanú 10 rokov a ci to bola špionáž pre vladu. A nie pre niekoho iného.

 2. A vyjádření našeho pana prezidenta?

  • To někoho opravdu zajímá jaký ten zm.d má názor? A to víte že má huawei smlouvu s hradem na propagaci jejich výrobků?

  • Názor hradní trosky každý zná. Ten se už jen rozhoduje, jestli ohne záda víc před Ruskem nebo Čínou…

  • Franta Tyčka

   Moc dobře ví co dělá.
   On už se toho zúročení náskoku nedožije, ale ty to poznáš do deseti let.
   Čína a Indie.

 3. Kde ze to rikali, ze prece nic takového neprobíhá??

  • Pověz nám: kde co probíhá? Jak konkrétně to Huawei jako společnost udělala? Co bylo cílem? Čeho se to týká? Udělal to zaměstnanec nebo firma? Udělal to přes telephony uživatelů nebo síťovou infrastrukturu? Může za to oddělení CBG nebo EBG? … Nebo je to prostě o tom, že zatkli číňana, který pracuje v Huawei, že dělá špionáž? Asi jako kdyby zatkli tebe, že makáš pro LG a byl by to problem LG a né tvůj…chápeme logiku?

  • Franta Tyčka

   Tohle má režim.
   V obecním rozhlase, nebo na TV Barrandov to nedávají.
   Ani u soudu by jsi u toho nebyl.
   Jsi s touto odpovědí cajk?
   Nebo máš stále ještě pocit, že je to veřejná informace?

  • Jak může být někdo tak mocně hloupý, asi by ho nezavřeli jen proto že pracuje pro nejakou firmu, jistě k tomu vedlo šetření a důkazy, bez důkazů totiž neni možné aspoň v EU někoho zadržet..

  • Jj.. Ale je mozne zatknut. Je vo vysetrovacej vezbe na tri mesiace kym sa niečo nepotvrdí. Co moze byt ale aj nemusí pravda. Este odsúdený neboli. V rámci strašenia sveta to staci aj ked by sa nic nepreukazalo.

 4. Chybí mi ta souvislost s Huawei ?
  Je to jako kdybych dělal pro BMW, či jakoukoliv jinou firmu.

  • „kdy došlo k zatčení ředitele prodeje polské pobočky.“. Pobočky Huawei.

  • Furt nevím,co to má společného s Huawei? Je to jen člověk, který pracuje v pobočce Huawei. Nic víc, nic míň… Až bude někde prošetřeno, že Huawei s touto špionáži má něco společného, tak pak se můžeme bavit.

  • Jenže oni by ho asi nezavřeli bez důkazů a prošetření..

  • Franta Tyčka

   xzeit
   Nesmysl, secret!

  • Ale já se bavím o dukazech spolupráce Huawei a čínských tajných služeb….

  • … Ty nejsou.

   Je to spolupráce člověka, který pracuje v Huawei… Chápeš ten rozdíl? ?

  • Takže si jako řekli, že ho jen tak seberou? V EU to bez důkazů jen tak nejde, tady nejsi v číně. Zatčen byl na základě vyšetřování polské tajné služby, která ty informace pochopitelně nebude zveřejňovat. Evropské tajné služby důkazy mají, bez nich nemohou vyvozovat závěry a už vůbec ne zatýkat. Na to ale nemá tvůj slepičí mozeček kapacitu, xzeite.

  • Skylark (neregistrovaný): ne, to ty tupá hlavo pořád nechápeš, že to s Huawei nemusi mít nic společného…

  • Co řešíš, Huawei a Čínský tajný služby jedno jsou, to je neoddělitelný, zaměstnanci Huawei pracují pro Čínský stát, všude na světě.

  • Michal (neregistrovaný): a teď tu o červené karkulce,nebo jenickovi a marence. Ne. To vše jsou jen a pouze vykonstruovane spekulace.

  • A co si myslíš? Že firma kterou založili členové armády, kterou přímo řídí činská vláda je normální akciovka? To se hodně rychle prober. Se podívej na tu hysterii činskýho velvyslance, když je klepli přes prsty.

  • Michal (neregistrovaný): nech toho, Huawei se trochu tlačí na přední příčku a najednou je kolem rušno.

  • Nebuď paranoidní, tajné služby států po celém světě a jejich vlády nemají nic jinýho na práci, než škodit jené firmě?

  • Michal (neregistrovaný): no paranoidní jsi právě ty ?

  • No ty za tím vidíš nějaký spiknutí proti jedný firmě. Já naopak tvrdím, ženaše tajné služby a příslušný úřady dělají jen svou práci přesně tak, jak jim ukládá zákon a reagují na svá zjištění. Tedy vše je v naprostém pořádku.

  • Jaky vetší dukaz potrebujes, kdyz ve vedeni huawei, jsou lide primo z rozvedky ?

 5. Ty očividně nebudeš nejostřejší tužka v penále.. S čím jiným by to asi souviselo než s Huawei? Vyšetřuje se Huawei, proti kterému existují důkazy, že na našich územích provádí špionáž. Proti šéfovi polské pobočky existují důkazy, že se podílí na špionážní činnosti Huawei na našem území, proto byl zatčen. Už? Sorry jako, ale víc polopatě už to vysvětlit nejde.

  • Žádné důkazy nejsou…. fakt ne.

   Ten se měl podle polské civilní kontrarozvědky dopustit blíže nespecifikované špionáže proti Polsku ve prospěch čínských tajných služeb.

   Není žádný důkaz, že jsou čínské služby spjaty s Huawei. Pouze spekulace. Netvrdím, že to tak nakonec nemůže být… Může.

   Ale momentálně není žádný důkaz, že by tomu tak bylo.

  • Jinými slovy říkáš, že naše nebo polská tajná služba může bez důkazů vyvozovat závěry a zatýkat vrcholné představitele? Ty tam snad pracuješ, že víš, že nemají důkazy? Prober se.. Ty důkazy jsou. Akorát vzhledem k tomu, že je to tajná služba, tak se o každém prdu nedělí s veřejností. Proto ten název, tajná služba.

  • Ne, to ty se prober. Ten ředitel polské pobočky byl zatčen kvůli podezření. To však ale pořád neznamená, že s tím má Huawei jako firma něco společného. A ty tam snad pracuješ, že víš že Huawei dělá nějakou špionáž? Ne, nevíme to nikdo. Furt to může být člověk, který dělá ředitele u polské pobočky Huawei, kterého činska vláda uplatila, ale s Huawei jako takovým to nemusí mít vůbec nic společného…. Děláš jakoby nejvyšší představitelé Huawei tomu řediteli pobočky nařídili, ať dělá špionáž…. To je sakra rozdíl.

  • Skylark: Jen pro upřesnění toho, co se ti snaží xzeit vysvětlit: Když zatknou ředitele ČEZu, protože je podezřelý z vykradení samoobsluhy, znamená to, že je ČEZ podezřelý z vykradení samoobsluhy? Někdy tady ta tupost místních diskutujících nemá mezí…

  • shepii (neregistrovaný): díky.

  • Ty seš fakt vyhráblo. Vždyť je to uplně jedno, zkrátka v Huawei jsou agenti, co pracují pro činské tajné služby, ta firma je semeništěm takové svoloče, je bezpečnostním rizikem pro stát.

  • Sheppi: Ta tupost je ale na tvé straně, v Polsku, číňan, vedoucí zaměstnanec čínské firmy, špióní pro čínu, to je opravdu něco jinýho, než kdyby v tom Polsku ukradl rohlik, co seš za vola, když to nedokážeš rozeznat? On tam byl s tím vyslán, že bude v Huawei, to je jen krytí. To je uplně jedno, Huawei, Čínská vláda, jejich tajný služby, to je propojený, nelze z toho vyvinit Huawei, ten slouží ke krytí. Je dobře, že se konečně něco děje a ta pofidérní firma a celá Čína dostanou přes prsty.

  • V Huawei může být klidně nějaký spion infiltrovan. To snad nikdo nepopíra. Jenomže ani Huawei není všemocný a není zcela schopen tomuto zaměřit. Znám spousty případů, kdy dělal pracovník jistě firmy ve firmě, vyrábějící výrobek XYZ. Po letech si našel práci v jiné firmě vyrábějící XYZ, byl tam asi dva roky a vrátil se do své původní firmy. Mohl přenést tolik informací… a mohlo to být tak, že byl první firmou vyslán na špionáž, nebo tou druhou byl nastrecen do první… Možnosti je mnoho. Borec prostě dělal ředitele polské pobočky Huawei a byl kontaktován čínskou vládou, která mu dala instro. Huawei nemusel vůbec nic vědět.

  • Ale tady se bavíme o Číně, Huawei neni žádná soukroma firma, v Číně se prostě rozhodne, ty pujdeš tam a tam budeš dělat tohle pro nás a Huawei je jen jejich nástrojem k tomu, tam neni žádný vedení, který by se tomu vzepřelo. Infiltrace to je, kdyby byl ten špion v nějaký Polský firmě a špionil pro Čínu.

  • Franta Tyčka

   Proč řešíte vinu a důkazy?
   Sbalený a basta.
   Každý na určité pozici nese sebou míru svého osobního rizika.
   Někteří poslouží v zájmu vyšší věci i jako oběť s následnou kompenzací.
   Co bude dál se dozvíme, a možná ani to ne.
   Jak to je a není v této věci skutečně, nikdy.
   V běžných věcech to je mnohdy úplně jinak, natož zde.
   Křoví, falešný holub, jak je libo.

  • shepii: Trvale zmatený jako včela. ČEZ je česká firma, která není napojená na komunistickou vládu a prokazatelně nemá možnost provádět špionáž skrze svoje výrobky, takže nechápu, proč sem pleteš zrovna tuhle firmu. Huawei je naproti tomu státní podnik fungující pod čínským režimem, vedený bývalým agentem tajné služby. Už? Skutečně, někdy tady ta tupost místních diskutujících nemá mezí…

  • Skylark: Tak ještě jednou a pro tebe pomaleji. Zločin jedince neznená, že spáchala zločin firma, ve které je zaměstnán – ČEZ byl jen příklad, první firma, co mě napadla. Nebo ještě takhle – když ty přepadneš banku, bude z toho obviněna tvoje kolbenka? Znamená to, že s tím má tvoje kolbenka něco společného, protože ty jsi její zaměstnanec? Zkus si odpovědět na tyto otázky, chvilku přemýšlet a až si to uvědomíš, tak se omluv xzeitovi za svojí hloupost – mně se omlouvat se nemusíš. Jinak díky za zopakování mé poslední věty, třeba si to další jako ty uvědomí. :)

  • Michal (neregistrovaný): jo jasně. Jak to můžeš vědět? Vždyť v Číně se vyrábí snad už úplně všechno. Jsme to my, jsou to ostatní firmy co si tohle zvolili. A teď tady budeme brečet.?, ? ach jo.

  • Ale tady brečej ti, co si myslí, že Huawei je způsobována nějaká křivdička. Ne neni, ať si od nich kupuje kdo chce co chce, ale v infrastruktuře státu to nemá co dělat. Prostě jednou je to totalitní režim a tím to hasne. To, že si tam firmy nechávají montovat své věci kvůli úspoře, to je něco jinýho a nijak to s tím nesouvisí.

  • Ano xzeite, v číně se vyrábí už vesměs vše, ale na základě návrhu daného výrobce, který nemusí být z číny. To, že si tam někdo nechá vyrobit svůj výrobek neznamená, že se podílí na špionáži pod hlavičkou komunistické číny, to je absolutně nesouvisející téma. Dávej si pozor, když používáš slova jako „tupá hlava“ u témat, kterým nerozumíš, ať za toho tupce nejsi příště znova.

  • Skylark (neregistrovaný):jenomže evidentně nerozumíš ty. I tady shepii se pokusil ti to vysvětlit a jelikož nechápeš, tupá hlava je jen slušně řečeno.

   Aha, takže to že se v Číně něco vyrábí už je úplně v pohodě. To si můžou čínští soudruzi chodit po fabrikach v Číně a kontrolovat si co chtějí a je to v pohodě? ??. To už bych se bál raději právě toho. (nebojím se s i toho, že se mi do mobilu dostane americká vláda.)

   Vše ti bylo dostatečně vysvětleno, pokud ale nechápeš, že Huawei nemusi mít nějakou špionáži ředitele polské pobočky nic společného (i přes to, že dělá ředitele polské pobočky), tak tupá hlava a ty si můžete podat ruku.

   Až bude někde nějaké oficiální vyšetření, že nejvyšší vedení společnosti Huawei má s tímto něco společného, pak se můžeme bavit o serioznosti této firmy.

  • Nejvyšší vedení společnosti je prakticky čínská vláda, toho člověka dosadila, aby špionil pro svou vládu, tak jak s tím nemůže mít nic společného?
   To není žádná soukromá firma, na kterou nemají politici vliv tak, jak to známe u nás.
   A i kdyby to bylo tak jak ty si přeješ, nese Huawei stále obrovskou vinu, každá firma nese odpovědnost za to, co dělají její zaměstnanci a nese i následky.

  • Michal (neregistrovaný): ale prosímte, co to motáš. Jakože za mě jako zaměstnance nese firma následky, když mi rupne v bedně, nebo mě přijdou zavřít, protože zjistili, že jsem někde v obchodě ukradl nějaké zboží, nebo kvůli čehokoliv jiného, co se netýká s chodem společnosti? Prosímte, zapoj tu svou makovici někdy…

  • xzeit, shepii: Ok,speciálně pro vás ještě jednou.. Podle vaší logiky to v polské kontrarozvědce proběhlo asi takhle: „Tak chlapi, ten a ten a jdeme na to!“. Ne, to se opravdu nestalo. Ty důkazy existují a tajné služby je mají. Kdyby tam vtrhli jen tak bez důkazů, tak by to mohlo brzo skončit i jinou než obchodní válkou, státní orgány totiž fungují podle nějakých pravidel, které se musí dodržovat, ale to je na vás asi příliš složité téma. Držte se raději mobilů (i když tam to taky není nic moc :-) ). Pokud má polský ředitel se špionáží něco společného, potom v tom jede samozřejmě i Huawei, jak poznamenal Michal (neregistrovaný), nejvyšší členové představenstva jsou bývalí zaměstnanci čínské vlády včetně jejich CEO. Opravdu ještě potřebujete další vysvětlování? Vy budete asi nějaký čučkaři :-)

  • „Pokud má polský ředitel se špionáží něco společného, potom v tom jede samozřejmě i Huawei“, „nejvyšší členové představenstva jsou bývalí zaměstnanci čínské vlády včetně jejich CEO“ Ok, takže jedna domněnka nezaložená na ničem reálném a potom konstatování něčeho, co je sice pravda, ale neznamená to, že jsou na vládu stále napojeni. Takže argumenty o ničem. Takže jsem se tady dozvěděli jen to, že si tady hraješ na Šándora a přitom víš kulový…

  • Lol, já už nemám sílu.. On ten uni má o tobě snad i pravdu :-D

  • Všiml jsem si, že se tady dost často nedostatek argumentů převléká za „LOL“. :) Nepřekvapils, ale naděje byla ;)

  • Skywalkere už to fakt neber. Tvé myšlení a logika, stejně jako pár dalších jedinců, a nebo pořád toho jednoho a toho samého, pouze pod jiným nickem, což je tady klasika, není prostě na úrovni chápání jako mě, shepiiho apod.

  • xzeit: Tak na každém severu se najdou jedinci jako JP23, Skylark, lukass71 (doufám že jsem nikoho nepopletl, moc si je nepamatuji) , kteří prostě nedokáží udržet tempo s ostatními. Asi si připadají důležitější, než ve skutečnosti jsou, když se pokouší diskutovat s chytřejšími lidmi. :)

  • Já (a mnoho dalších zde) sem pro vás napsalo fakta a znich plynoucí argumenty, že nejste schopní fakta zpracovat, a že si je nejste schopni ani ověřit, to je už bohužel problém na vaší straně, dokud nezkousnete fakta, nemá smysl v diskuzi pokračovat, proto – LOL. Normálně bych ukončil diskuzi slovy, že nadále nebudu krmit internetové troly, což vy bohužel nejstě, jste jen ti méně bystří. Ale třeba vám to časem docvakne :-)

  • Skylark: Pochop ale, že já rozhodně netvrdím, že jen neviný a že není napojený na čínskou vládu, ani že v tom Huawei není namočený, ba dokonce že za to nemůže. My se ti tady jen snažíme vysvětlit, že to tak nemusí nutně být, že pro vládu může dělat jen on a s firmou Huawei to nemusí mít nic společného. Že jsou prostě dvě možnosti a záleží teď jen na soudu, jak si s případem poradí. Zatím neví nikdo nic, takže veřejnost se předpokládám dozví až výsledek soudu. Do té doby nelze říct, jestli je vinný, nebo ne. To znamená, že za hlupáka jsi tady ty a omezenec Michal, protože si zkrátka nedokážete přiznat, že teď existují obě varianty a ta vaše je jen jedna z nich, protože to co tady prezentujete za fakta, jsou jen domněnky…

  • Fakt dva poslední pitomci svého druhu, už jste tu všem pro smích. Číňan, v Čínské firmě, dělá pro čínskou vládu v cizí zemi a vy máte výmluvy, jak děti ve školce?

  • Michal (neregistrovaný): nikdo nemá žádné vymluvy. Evidentně nechápeš to co jsem/jsme napsali…. Zkus si to pooomalu přečíst znovu.

  • Píšeš celou dobu samé blafy. V Číně mají přímo zákon, že firmy musí spolupracovat při získávání informací, neexistuje nic takového, že Huawei o tom nevěděl, ti lidé tam jsou přímo dosazováni s tímto úkolem.

  • No to je diskuze zas. Ano, ať si každý používá co chce, nicméně to, že někdo nechce Čínské špiclovací braky typu Huawei nebo Xiaomi, to je podle mě v dnešní době uplně normální názor opírající se o fakta. Ať už tato kauza byla jakkoliv, tak každý, kdo se v tom aspoň trochu pohybuje ví, co je prostě Huawei zač. A mně do baráku taky nesmí. Nedělám si iluze, že moje data nikdo nesleduje, a ani nejsem žádnej Eurohujer, nicméně stokrát radši se nechám sledovat USA nebo EU, než Čínou nebo Ruskem, kde vás pomalu pověsí za to, že máte svůj názor na věc, lidskej život tam neznamená vůbec nic, a stát je řízen komoušema, taky to tam podle toho vypadá. I když v dnešní době, kdy můžou i u nás bejt komáři ve vládě, tak mě ani nepřekvapuje, že jsou tu lidi, kterým to nevadí. Mně ale soudruzi v Číně vadí. To, že tam společnosti z USA vyrábí je uplně něco jinýho, než když to všechno jde na klíč vládě. Vyrábí se tam proto, že vláda v Číně degradovala lidskou práci na uplný minimum, kdyby se to dokázalo levněji vyrábět třeba u nás, tak se to bude dělat tady.

 6. Marek Studnicka

  Stále snad platí presunkce Neviny-jak se říká Zavřít můžou-pustit musej!!!!pokud nepředloží pádné důkazy!!!No,dnes se tomu již všemu směju,protože stejně v březnu s Chua-Hej Smejd 20 Pro končím a vrátím se k Sony!!!Jednak kvůli tomu,že s videi a jejich mizernou kvalitu toto nikdo na foru řešit nechce-ten jejich guru Huafan zcela všechno drze zametá pod koberec a kromě toho Dnes vydal Chua-Hej oficiální prohlášení,že v nadstavbě EMUI 9 zakáže možnost instalace Launcher 3-tích stran-tak to už je vrchol-končím!!!Návrat k Sony XZ 4 špičkový stroj a mám klid!!

 7. Prodeje Applu jdou do háje, tak se to řeší po Americku.

 8. Ale tady brečej ti, co si myslí, že Huawei je způsobována nějaká křivdička. Ne neni, ať si od nich kupuje kdo chce co chce, ale v infrastruktuře státu to nemá co dělat. Prostě jednou je to totalitní režim a tím to hasne. To, že si tam firmy nechávají montovat své věci kvůli úspoře, to je něco jinýho a nijak to s tím nesouvisí.

 9. Nebuď paranoidní, tajné služby států po celém světě nemají nic jinýho na práci, než škodit jené firmě?

  • Ha. Skylark (neregistrovaný). A co chytrého nám k tomu řekneš teď?

   Osobně nevěřím, že Huawei dělá něco nekaleho. Proboha proč by to dělali? Momentálně se derou na první místo, jejich mobilní telefony jsou špičkové. (teda aby bylo jasné, řeším mobilní telefony). Je úplně jedno, jestli něco okopirovali, každý to dělá. Já tomu říkám inspirace a nevidím na tom nic špatného. Za chvíli vyjde nový iPhone, který se inspiroval ctvercem modulů fotoaparátů. Samsung bude mít reverzní bezdrátové nabíjení. Bohužel i Huawei narazí (např vadné panely LG, myslím ty zelené). Samsung to podělal s akumulátorem – trochu jiný level. Apple… Ohýbatka třebas.

  • Tohle je naprosto naivní přístup, který jsi předvedl, asi jako když si někdo myslí, že když bude premiérem miliardář , je to záruka, že si nebude přihrávat prachy a jednat ve svůj prospěch. Proč by to proboha dělal, když to co má, mu do konce života bohatě stačí že?

  • Tak samozřejmě že ho hodí přes palubu. Někdo snad čekal rozdávání metálů? ?

  • Ty jsi tak naivní a hloupej, až to bolí. To poslední, co Čínu zajímá jsou peníze a nějaké prvenství v prodejích mobilů. Čína chce vládnout světu a Huawei je k tomu skvělý prostředek. Výstavba telekomunikací pod cenou, miliony prodaných telefonů pod cenou, vše se zadními vrátky. To není z důvodu nějakého dětinského pocitu prvenstní, to je naprosto účelové jednání čínské vlády. A kdo tohle nevidí, je zaslepenec a hlupák, který nepřenese přes ego, že si koupil výrobek čínské vlády.

  • qam (neregistrovaný): a kdo je tady pak paranoidní ? strašně se mi líbí, jak každý ví, jak to je. Kde berete tu jistotu? Určitě Čína bude vládnout světu, v jakém jako smyslu by tomu světu měli vládnout? Jo tak Huawei nezajímá úspěch, aha… (PS. Proč se tady bavíme o Číně? Já nepsal že to zajímá Čínu, ale Huawei.) ach jo.

  • Radek (neregistrovaný): ale to je jen názor takových jak jsi ty. Ale dokáž to.

  • xzeite, ja chapu, ze i pres vsechny jeho neduhy, si ted uzivas svuj Mate 20 a musis nam to vsem povedet. Ale tahle naivita, to uz je asi moc, jak uz bylo receno ostatnimi, Huawei ma neskutecne blizke vztahy k vlade, to ty ovsem asi uplne prehlizis, a ta vlada toho proste vyuziva.

  • Tak jo, očividně o té firmě nevíš nic, ani o čínských zákonech. Ren Zhengfei je znám svým vřelým vztahem k Si Ťin-pching a obecně k Číně. Proto se tam taky už drží přes 30 let. Čínské zákony nařizují spolupráci čínských firem s vládou a sdílení veškerých dat s vládou. Že jsou infrasktruktury narušeny back doory bylo dokázáno bezpečnostními složkami mnoha zemí.
   A jak chtějí vládnout světu? Najdi si problém umělé inteligence, dolovaní informací z báze dat. Ono pokud se správně napsaný program dozví informaci A, z dalšího telefonu se dozví informaci B, dokáže z nich „vydolovat“ informaci C, která nikde nebyla řečena, ale logicky z A a B vychází. To je takový zrychlený kurz programování. Ona taková „STB“ složka na každý stát může daný stát rychle zahnat do úzkých. Nemluvě o odstřihnutí veškeré své infrasktury třeba v době války apod.

  • qam (neregistrovaný): kdyby to bylo tak vřele, jak píšeš, pochybuji že by všechny státy nechaly vyrábět své výrobky v Číně…

  • Ale ono to je tak jak píše. To bys ale musel zapojit tu věc co máš na krku, přečíst si o tématu něco na gůgl, a pak by měla tahle diskuze nějaký smysl a cíl. Zatím tady s sheppim ukazuješ, že tohle téma není tvoje silná stránka, a s používáním gůglu to taky nevypadá moc slavně..

  • A co má ty mimoňu společnýho Huawei, jenž vede prakticky čínská vláda s Foxconnem a podobnými montovnami? Co by asi udělal Apple nebo jiná firma, kdyby namátkovou kontrolou stáhl jeden náhodný iPhone z prodeje a podrobil ho různým testům a zjistil že tam nahrávají špionážní SW nebo tam dávají navíc nějaké čipy? Samozřejmě nenechal by si to líbit a buď by přesunul výrobu jinam nebo si to důsledně ohlídal. To je ten rozdíl mezi čínskou a nečínskou firmou. Čínská firma jim nedá za uši, protože čínská firma tam tu špionáž chce.

  • Google a pak to dopadá takto. Přímo tvůj případ.
   [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).