Domů » Bleskovky » Huawei letos zřejmě předběhne Apple. Čínská firma stihla prodat 200 milionů smartphonů

Huawei letos zřejmě předběhne Apple. Čínská firma stihla prodat 200 milionů smartphonů

Letošní rok byl v podání Huawei jako na horské dráze. Na jednu stranu čínskou firmu po celém světě podezírají vlády a bezpečnostní agentury ze špionáže, na druhou stranu se jí nedá upřít obrovský technologický pokrok. Ten je vidět jak v připravenosti budovat globálně 5G sítě, tak ve schopnosti prodávat velmi dobře vybavená zařízení, která v žádném aspektu nezaostávají za konkurencí, ba dokonce ji v mnohém předčí.

200 milionů prodaných smartphonů

Telefony Huawei (a Honor) jsou u zákazníků oblíbené, což dokazují i čísla; čínský gigant se v tomto týdnu pochlubil, že v letošním roce dodal 200 milionů smartphonů; loni to přitom bylo „pouze“ 153 milionů. Dařilo se především telefonům ve střední třídě, modelů Nova 3 a Nova 4 se například souhrnně prodalo 65 milionů. Nezaostávají ale ani vlajkové modely, řada Mate 20 zaznamenala po dvou měsících v prodeji více než 5 milionů prodaných kusů. Telefony Huawei používá půl miliardy lidí z více než 170 zemí světa.

Dostane se Huawei na druhou příčku před Apple?

Prodeje telefonů značek Huawei a Honor konstantně rostou v každém kvartále, v minulém a předminulém čtvrtletí se jich dokonce prodalo více než iPhonů. Dokonce se objevují první analýzy, které Huawei přisuzují druhou příčku mezi výrobci smartphonů za celý loňský rok, byť na podrobnější čísla si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, a možná se jich ani nedočkáme.

Apple ve třetím kvartále prodal stejně iPhonů jako loni. Byly ale výrazně dražší

Apple v prvních třech letošních čtvrtletích prodal 140,5 milionů iPhonů, ovšem poslední kvartál roku bývá v jeho případě nejsilnějším – loni v něm např. prodal 77,3 milionů telefonů. Podle posledních predikcí ale prodeje letošních jablečných telefonů nijak slavné nejsou, a bohužel se je oficiálně ani nedozvíme, neboť je Apple nebude uvádět v souhrnné zprávě o kvartálním hospodaření. Spolehnout se tak budeme muset na analytické agentury a jejich odhady.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
uni
Uživatel
uni
Offline

O neslavných aktuálních prodejích iPhone čteme už 10let a furt to redaktory neomrzelo?

Zaklinac
Uživatel
Zaklinac
Offline

Aké sú predaje TCL?

q
Anonym
q
Offline

cuni, jaka nahoda, stejnych 10 let cteme i oslavne ody na tema Apple od majitele bazarovych cinanu , iphone porad nemas ale furt te neomrzelo o nem snit a slintat v elektru

Menty
Uživatel
Menty
Offline

uni: Ano, stejně jako tu čteme roky o tom, jak je Apple leader, technologický leader, top společnost a spousta dalších pindů :) Jenže tyhle vaše pindy, se na rozdíl od „neslavných prodejů“ nezakládají ani trochu na pravdě. Prodeje Apple nejsou ani na prvním místě, za chvíli nebudou ani na druhém, tudíž jsou společnosti, jejichž prodeje jsou „slavnější“, jinými slovy prodeje Apple jsou neslavné :) Ještě něco potřebuješ vysvětlit? :) Že budeš ale vyčítat novinářům, že píšou pravdu, to bych teda nečekal :)

Remi
Anonym
Remi
Offline

Wow…Tohle nikdo nečekal. Vzhledem k tomu,že průměrná cena iPhonů je 724$ a průměrná cena Huawei modelů je 265$.

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Online

A kvalitativne je na tom za tu cenu Huawei lepe. To taky nikdo necekal. :-)
Ne kazdý je tak tupý a hloupý, aby platil více peněz za horší produkt. Vlastně jo, PetrCBR, Lukass71, JP23, Uni je bokem, ten jen slinta..

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

O inteligenci kaže člověk co denně stráví hodiny komentováním zařízení, které ho podle jeho vyjádření nezajímá. Je, není nad to naložit s inteligenci ke zkvalitnění svého nebo ostatních životu :D (posláno z iPad Pro 11”).

Remi
Anonym
Remi
Offline

Typická non-sense odpověď místního klauna thcjirka :)