Huawei letos zřejmě předběhne Apple. Čínská firma stihla prodat 200 milionů smartphonů

Huawei logo

Letošní rok byl v podání Huawei jako na horské dráze. Na jednu stranu čínskou firmu po celém světě podezírají vlády a bezpečnostní agentury ze špionáže, na druhou stranu se jí nedá upřít obrovský technologický pokrok. Ten je vidět jak v připravenosti budovat globálně 5G sítě, tak ve schopnosti prodávat velmi dobře vybavená zařízení, která v žádném aspektu nezaostávají za konkurencí, ba dokonce ji v mnohém předčí.

200 milionů prodaných smartphonů

Telefony Huawei (a Honor) jsou u zákazníků oblíbené, což dokazují i čísla; čínský gigant se v tomto týdnu pochlubil, že v letošním roce dodal 200 milionů smartphonů; loni to přitom bylo „pouze“ 153 milionů. Dařilo se především telefonům ve střední třídě, modelů Nova 3 a Nova 4 se například souhrnně prodalo 65 milionů. Nezaostávají ale ani vlajkové modely, řada Mate 20 zaznamenala po dvou měsících v prodeji více než 5 milionů prodaných kusů. Telefony Huawei používá půl miliardy lidí z více než 170 zemí světa.

blank

Dostane se Huawei na druhou příčku před Apple?

Prodeje telefonů značek Huawei a Honor konstantně rostou v každém kvartále, v minulém a předminulém čtvrtletí se jich dokonce prodalo více než iPhonů. Dokonce se objevují první analýzy, které Huawei přisuzují druhou příčku mezi výrobci smartphonů za celý loňský rok, byť na podrobnější čísla si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, a možná se jich ani nedočkáme.Nepřehlédněte

Apple ve třetím kvartále prodal stejně iPhonů jako loni. Byly ale výrazně dražší

Apple v prvních třech letošních čtvrtletích prodal 140,5 milionů iPhonů, ovšem poslední kvartál roku bývá v jeho případě nejsilnějším – loni v něm např. prodal 77,3 milionů telefonů. Podle posledních predikcí ale prodeje letošních jablečných telefonů nijak slavné nejsou, a bohužel se je oficiálně ani nedozvíme, neboť je Apple nebude uvádět v souhrnné zprávě o kvartálním hospodaření. Spolehnout se tak budeme muset na analytické agentury a jejich odhady.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku