Domů » Bleskovky » Polovina internetové populace v ČR zná Pokémon GO. Hraje ji 7 % uživatelů

Polovina internetové populace v ČR zná Pokémon GO. Hraje ji 7 % uživatelů

Nová geolokační hra Pokémon GO, která využívá rozšířené reality, už uchvátila miliony lidí po celém světě a bez nadsázky můžeme mluvit o fenoménu. Mezi českou internetovou populací je přitom okolo 7 procent hráčů a povědomí o ní má více než polovina. Zajímavé také je, že pojem rozšířená realita je pro většinu českých uživatelů internetu spíše neznámý. Hry založené na tomto principu (dále například Ingress) zajímají 14 % lidí, necelou třetinu dotázaných však nezaujaly. Ukázal to aktuální výzkum společnosti Nielsen Admosphere, který byl realizován na vzorku pětistovky respondentů z české internetové populace starší 15 let (toto číslo je běžně používaným vzorkem u většiny výzkumných agentur).

Zaznamenali-jste-hru-Pokemon-Go

Přestože se zdálo, že postavičky Pokémonů zažily vrchol své popularity v 90. letech, dnes už můžeme toto tvrzení začít zpochybňovat. Pokémoni totiž svět dobyli svět podruhé právě díky hře Pokémon GO, která přišla na trh 6. července. Dnes už je tato novinka celosvětově úspěšnější než leckteré populární sociální sítě (má například více aktivních uživatelů než Twitter), v Česku o ní má povědomí 58 % internetové populace.

Premyslite-o-tom-ze-hru-Pokemon-Go-budete-hrat

Jejímu hraní se pak v České republice věnuje 7 % internetových uživatelů starších patnácti let. Nejvíce se k hraní hlásí nejmladší věková skupina 15 až 24 let: ve svém smartphonů (Android/iPhone) už má hru Pokémon GO nahranou čtvrtina z nich, zatímco z respondentů starších 35 let ji nehraje takřka nikdo. My v redakci máme zkušenost opačnou – při chytání Pokémonů často potkáváme i starší lidi, a jak nám sami sdělili, hraní je velice baví. Ti, kteří o hře slyšeli, ale zatím ji nehráli, dále odpovídali na to, zda přemýšlí, že ji v budoucnu budou hrát: více než tři čtvrtiny se přitom shodly na tom, že ne. 15 procent se k hraní chystá.

Pokud přemýšlíte, že s hraním začnete, přečtěte si našeho podrobného průvodce světem Pokémon GO, který vás naučí řadu užitečných triků.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments