Domů » Bleskovky » Polovina internetové populace v ČR zná Pokémon GO. Hraje ji 7 % uživatelů

Polovina internetové populace v ČR zná Pokémon GO. Hraje ji 7 % uživatelů

Nová geolokační hra Pokémon GO, která využívá rozšířené reality, už uchvátila miliony lidí po celém světě a bez nadsázky můžeme mluvit o fenoménu. Mezi českou internetovou populací je přitom okolo 7 procent hráčů a povědomí o ní má více než polovina. Zajímavé také je, že pojem rozšířená realita je pro většinu českých uživatelů internetu spíše neznámý. Hry založené na tomto principu (dále například Ingress) zajímají 14 % lidí, necelou třetinu dotázaných však nezaujaly. Ukázal to aktuální výzkum společnosti Nielsen Admosphere, který byl realizován na vzorku pětistovky respondentů z české internetové populace starší 15 let (toto číslo je běžně používaným vzorkem u většiny výzkumných agentur).

Zaznamenali-jste-hru-Pokemon-Go

Přestože se zdálo, že postavičky Pokémonů zažily vrchol své popularity v 90. letech, dnes už můžeme toto tvrzení začít zpochybňovat. Pokémoni totiž svět dobyli svět podruhé právě díky hře Pokémon GO, která přišla na trh 6. července. Dnes už je tato novinka celosvětově úspěšnější než leckteré populární sociální sítě (má například více aktivních uživatelů než Twitter), v Česku o ní má povědomí 58 % internetové populace.

Premyslite-o-tom-ze-hru-Pokemon-Go-budete-hrat

Jejímu hraní se pak v České republice věnuje 7 % internetových uživatelů starších patnácti let. Nejvíce se k hraní hlásí nejmladší věková skupina 15 až 24 let: ve svém smartphonů (Android/iPhone) už má hru Pokémon GO nahranou čtvrtina z nich, zatímco z respondentů starších 35 let ji nehraje takřka nikdo. My v redakci máme zkušenost opačnou – při chytání Pokémonů často potkáváme i starší lidi, a jak nám sami sdělili, hraní je velice baví. Ti, kteří o hře slyšeli, ale zatím ji nehráli, dále odpovídali na to, zda přemýšlí, že ji v budoucnu budou hrát: více než tři čtvrtiny se přitom shodly na tom, že ne. 15 procent se k hraní chystá.

Pokud přemýšlíte, že s hraním začnete, přečtěte si našeho podrobného průvodce světem Pokémon GO, který vás naučí řadu užitečných triků.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

11 komentářů

 1. kropovez (neregistrovaný)

  Lidi vždycky baví ty největší kraviny…

  • Tak češi sou hračičkové a ne zrovna špatní:) Obecně se nám vcelku daří být úspěšní, např. v Geocachingku nebo Trackmania se česká vlajka neztratí. V profi esportu je to už horší, ale zato mohou ekonomické důvody, mít srovnatelné podmínky, i zde bychom jistě měli co říci.

  • To je na těch kravinách tak zábavné. Nemůžeš se pořád chovat seriózně a vážně. Každý dospělý chlap má v sobě kus malého kluka, co si chce hrát. Vidím to sám na sobě.

 2. Lukas Kostkan (neregistrovaný)

  Dobry no

 3. Lukas Kostkan (neregistrovaný)

  Komunikace

 4. Ip Man (neregistrovaný)

  Tak jako beru to u té první skupiny do těch 24 let jak se píše v článku, ale když zrovna tento týden respektive včera a dnes jsem viděl toho samého muže ve věku dobrých právě těch cca 35 let jak se nedočkavě tlačí u dveří, s nastartovaným mobilem v ruce a tou ilustrovanou mapou na displeji vystupovat z autobusu aby mohl hledat Pokémony, tak jsem si trochu ťukal na čelo.

  • Paia (neregistrovaný)

   A mně je 48 a lovím taky – on je to konečně docela pádnej důvod vstát od kompa a jít na 2-4 hoďky ven, jinak nedokážu jen tak bezdůvodně vylýzt z baráku, když ani na pivo nemám…

 5. awacs (neregistrovaný)

  Ach jo, dřív se na lidi, co mají rádi pokémony koukali skrz prsty protože to bylo out, teď, protože to je až moc in. Já snad z těch kanálů nevylezu :D

 6. Johny (neregistrovaný)

  :D Pokémon GO má větší úspěch než Windows Phone/Mobile :DDD

 7. k8 (neregistrovaný)

  Ještě aby to lidi neznali, když o tom všichni píšou 10 článků denně. To už je na vyšetření.

 8. Greon (neregistrovaný)

  Ja uz jen cekam ldy na to psychiatri udelaji nejakou nemoc a fobii xD. Jinak 22let a hraju. Otec 63 a hraje. Stryc 69 a hraje xD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).