Domů » Články » Pokémon GO: Velký průvodce pro hráče, tipy & triky, návod

Pokémon GO: Velký průvodce pro hráče, tipy & triky, návod

Dlouho očekávaná geolokační hra Pokémon GO s prvky rozšířené reality je konečně tu a zahrát si ji mohou uživatelé zařízení s Androidem a iPhony (iOS). Pokémon GO můžeme bez nadsázky označit za fenomén, jelikož krátce od vydání si ji nainstalovali miliony hráčů po celém světě. Ostatně už nyní ji v USA hraje více uživatelů, než má seznamovací sociální síť Tinder. A brzy by titul měl pokořit množství aktivních uživatelů, které má Twitter. A to skutečně nejsou malá čísla.

Pokud jste Pokémon GO ještě nezkusili a máte strach, že hře nebudete rozumět, pak právě pro vás je tento podrobný průvodce, ve kterém najdete užitečné tipy do začátku. A na své si přijdou i zkušenější uživatelé, kteří již Pokémon GO hrají.

Pokémon Go

Co to Pokémon GO vůbec je?

Pokud jste v minulosti narazili na hru Ingress, kterou vytvořilo studio Niantic Labs společně s Nintendem. Niantic Labs také začalo spolupráci se společností The Pokémon Company a výsledkem je právě titul Pokémon GO, který má mnoho společných prvků s geolokační hrou Ingress.

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spuštěním.

Ve zkratce se jedná o interaktivní geolokační hru zasazenou do reálného světa, která jej kombinuje s tím virtuálním – narazíte zde tedy na prvky rozšířené reality. Na displeji vidíte digitální mapu reálného světa a všude okolo vás se nacházejí různé druhy Pokémonů. Vy se ocitáte v roli trenéra Pokémonů a vaším úkolem je pochytat těchto malých potvůrek co nejvíce, ideálně všechny. K dispozici vám jsou různé předměty, které Pokémony vyvíjí na další úrovně, léčí a podobně.

Discover Pokémon in the Real World with Pokémon GO!

Hra dále láká na speciální tzv. „Pokéstops“ a „Gyms“, které celkovou hratelnost ještě vylepšují, a hra se tak stává mnohem zábavnější. Kdo by přece nechtěl mít své vlastní teritorium s Pokémony?

Začínáme: Jak stáhnout hru pro Android a iPhone?

Hra je aktuálně dostupná jen ve vybraných regionech (Japonsko, USA, Austrálie a Nový Zéland), a Češi či Slováci si zatím musí ještě počkat. Vývojáři mají totiž plné ruce práce se svými servery, které jsou přetížené. Není výjimkou, že se vám hru nepovede spustit, velký nápor hráčů je znát a pravděpodobně ani samotní tvůrci nečekali takový ohlas.

Pokémon GO
Cena: zdarma
‎Pokémon GO
Cena: zdarma+

Aktualizováno 16. července: Hra Pokémon GO už je oficiálně dostupná v ČR i na Slovenku, stahovat můžete z Google Play či App Store.

Pokémony můžete chytat na Androidu i iPhonu :-)
Pokémony můžete chytat na Androidu i iPhonu :-)

Pokud vám hra z nějakého důvodu nejde nainstalovat z oficiálních obchodů, existuje řešení, jak hru stáhnout, a to jak pro jablíčkáře, tak pro uživatele systému Android. Využijte proto našeho podrobného návodu.

Problémy s instalací na Androidu

1) Zařízení není kompatibilní s touto verzí

V případě, že jste se setkali s touto hláškou, doporučujeme sáhnout po postupu, kterého využili stovky tisíc hráčů po celém světě v době, kdy hra nebyla oficiálně dostupná v lokálním Google Play.

1) Nejprve je nutné ve vašem smartphonu v nabídce Nastavení – Zabezpečení – Neznáme zdroje povolit instalaci z neznámých zdrojů.

2) Následně si skrze webový prohlížeč v telefonu stáhněte ověřený APK soubor například ze serveru APKmirror.com (červené tlačítko Download APK), který po dokončení stahování z notifikační lišty rovnou otevřete; tím zahájíte instalaci. V ideálním případě by vám hra měla fungovat. Pokud ne, zkuste některý z následujících postupů.

2) Při analýze balíčku došlo k chybě

V případě, že se vám při instalaci hry z APK souboru objevila tato chybová hláška, znamená to, že ve svém zařízení máte starší verzi Androidu, kterou vývojáři hry Pokémon GO jednoduše nepodporují (nejen kvůli možným chybějícím API).

Pokémon GO pro spuštění vyžaduje minimálně Android 4.4 nebo vyšší. Pokud je pro vaše zařízení dostupná neoficiální ROM s touto verzí Androidu, můžete ji zkusit nainstalovat, nicméně tento postup doporučujeme pouze zkušenějším uživatelům. Druhou možností je pořídit si novější smartphone, který bude splňovat minimální hardwarové požadavky.

3) Pokémon GO APK pro Android 4.1, 4.2 & 4.3

Na YouTube objevil návod od uživatele László Mózsikkterý jsme sice v praxi nezkoušeli, jelikož v redakci nemáme k dispozici žádné zařízení se staršími verzemi Androidu, nicméně podle jeho slov je pak možné hru Pokémon GO spustit i na zařízeních s Androidem 4.1, 4.2 a 4.3, i když ani v tomto případě není kompatibilita stoprocentní. Zde je překlad jeho postupu:

1) Stáhněte si instalační APK soubor hry „PokemonGO_0.31.0_Unlocked_by_Laszlo_Mozsik.apk“ (jedná se o verzi hry 0.31.0 „odemčenou“ právě pro Android 4.1 a vyšší, čímž se obchází kontrola, která způsobuje hlášku „Při analýze balíčku došlo k chybě„). Soubor můžete stahovat z tohoto odkaz: MediaFire (složka Method 2).

2) Soubor PokemonGO_0.31.0_Unlocked_by_Laszlo_Mozsik.apk nakopírujte například do složky /Downloads ve vašem zařízení (není vyžadováno – je to jen pro to, abyste věděli, kde máte instalační soubor uložený).

OLD METHOD - Pokemon Go APK for Androids below 4.4 |tested on unsupported Jelly Bean 4.1/4.2/4.3

3) Nainstalujte hru. Spusťte ji a vyčkejte, než zmizí úvodní načítací obrazovka (může to trvat o něco déle).

4) Nyní restartujte telefon a znovu spusťte hru Pokémon GO. Pokud budete mít trochu štěstí, mohlo díky tomuto postupu vaše zařízení být podporované. Znovu ale upozorňujeme, že tento postup nemusí fungovat na všech zařízeních. Je také možné, že s Google účtem tato upravená verze fungovat nebude (opět kvůli starší verzi Androidu a chybějícím API). Registrovat se tedy budete muset přes Pokémon Trainer Club (registraci provedete zde).

Další postupy, které autor návodu doporučuje při nefunkčnosti hry a problémech:

 • restartujte telefon a spusťte hru znovu
 • vypněte GPS, spusťte hru a následně ji ukončete (přes správce aplikací). Zapněte GPS a zkuste znovu spustit hru.
 • zapněte letadlový režim, spusťte hru a následně ji ukončete (opět přes správce). Vypněte letadlový režim a znovu ji zkuste spustit.

Minimální specifikace pro hraní Pokémon GO

Android

 • Android 4.4 a vyšší (od verze 0.29.2 už je podporována i vývojářská verze Androidu 7.0)
 • HD rozlišení (720 x 1280 px), avšak není podmínkou. Hra není optimalizována pro tablety.
 • rychlé internetové připojení (Wi-Fi, 3G nebo LTE)
 • GPS a povolené polohové služby

iOS

 • iPhone 5+ a novější
 • iOS 8+ a vyšší (funguje i na iOS 10 beta)
 • rychlé internetové připojení (Wi-Fi, 3G nebo LTE)
 • GPS a povolené polohové služby
 • zařízení s jailberakem nejsou podporována

Poznámka: Nově vydaná verze 0.29.2 z 13. července již funguje s vývojářskou verzí Androidu 7.0 Nougat. Odkaz pro stažení naleznete zde.

Vytvoření účtu a herní postavy

Pro spuštění hry budete potřebovat herní účet. Nejlepší způsob je propojení hry s vaším účtem na Googlu. Propojení vám zaručí, že o váš postup ve hře v případě změny telefonu/zařízení nepřijdete. Vzhledem k tomu, že se jedná o hru, u které strávíte hodiny času se jedná o dobré řešení.

Po přihlášení se dostanete ke tvorbě vaší postavy. Zvolit si můžete mezi mužem a ženou, přičemž barva vlasů, očí či oděvu je plně ve vaší režii. Pozdější změna už možná není, takže tvořte pečlivě.

Když je vaše virtuální postava hotová, můžete si vybrat svého prvního Pokémona. Na výběr máte listnatého Bulbasaura, ohnivého Charmandera, nebo vodního Squirtla. A pokud byste raději do začátku získali žlutého elektrického Pikachu, mrkněte na náš návod; je to totiž velmi jednoduché.

Lov Pokémonů začíná: Vzhůru do terénu

Jak již bylo řečeno, Pokémon GO je geolokační hra s prvky rozšířené reality, a jak staré dobré přísloví praví, „Bez práce nejsou koláče“. Abyste mohli nějakého Pokémona najít a poté i chytit, musíte se jednoduše zvednout z gauče a vyrazit do ulic. Pro správné fungování hry musíte mít povolenou GPS a zapnuté internetové připojení.

TIP: Za každý level dostanete přibližně 15 nových Pokéballů. Přesto s nimi rozhodně neplýtvejte. Pokud cíl minete, rychle na Pokéball klikněte – tím o něj nepřijdete a získáte jej zpět.

Na mapě je vaše poloha znázorněna vámi vytvořeným avatarem (postavičkou) a okolo vás pulzuje jakýsi kruh. Tento kruh je akční oblast, ve které můžete provádět interakce s ostatními objekty na mapě – s Pokémony, Pokéstopy a Gymy (tělocvičnami/stadiony).

TIP: V tomto článku vám prozradíme, kde můžete na mapě hledat nové typy Pokémonů, které ještě nemáte ve sbírce!

Stopy vás dovedou k Pokémonům

V pravém spodním rohu vidíte seznam Pokémonů, kteří se ve vaší blízkosti nacházejí. Navíc pod jejich siluetami máte indikátor v podobě malých stop. Ty znázorňují, jak daleko od vás Pokémon zrovna je. Jedna „tlapka“ je přibližně 100 metrů, dvě přibližně 200 metrů, a 3 pak zhruba 300 metrů. Čím blíže jste k Pokémonovi, tím méně tlapek se zobrazí.

Aktualizováno: S novou verzí hry Pokémon GO (0.31 pro Android a 1.10 pro iOS) byly odstraněny stopy značící vzdálenost k Pokémonům v okolí.

Četnost výskytu vybraných Pokémonů
Četnost výskytu vybraných Pokémonů (autorem je uživatel RotomGuy z Reddit.com)

Dalším indikátorem jsou různé vizuální efekty, které se objevují na zobrazené mapě. Pohyb v trávě znamená, že v tomto místě může (a také nemusí) být nějaký Pokémon, a vy byste toto místo měli nejlépe prozkoumat osobně. Hra vás zkrátka neustále nutí chodit, což není vůbec na škodu.

Chytáme další Pokémony: Pozor na barvu pulzujícího kruhu

V případě, že najdete Pokémona a Pokémon se bude nacházet ve vaší těsné blízkosti (v kruhu), můžete se jej pokusit chytit. Po kliknutí na Pokémona se přesunete do speciálního zobrazení, ve kterém se můžete přepínat mezi zobrazením s rozšířenou realitou, díky čemuž uvidíte Pokémona vyobrazeného ve skutečném světě (využívá se fotoaparát telefonu), anebo herním zobrazením, kde bude Pokémon v animovaném prostředí. Samotnému se mi při chytání osvědčilo AR režim vypnout a raději dát přednost chytání v animovaném prostředí – přesněji se v něm totiž na Pokémona míří.

pokemon-GO_0 2

Poté se už jen stačí trefit Pokéballem do Pokémona a máte vyhráno – Pokémon je váš. Správně se trefit bude chtít zřejmě i trochu cviku. Hod provedete rychlým tahem po displeji telefonu, přičemž trefit se do malého červíčka (Caterpie) je těžší, jak chytání třeba tlustého Bulbasaura, a o ještě více nervů vás pak připraví třeba hbitý létající Zubat.

TIP: Před hodem roztočte tahy prstu Pokéball a chyťte tímto způsobem Pokémona. Dostanete tím více zkušeností. Avšak pozor, jednoduché to není.

Pozor také na barvu – zelené zbarvení pulzujícího kruhu okolo Pokémona značí, že jej snadno chytíte. Žlutá signalizuje, že chycení bude náročnější. Oranžová už je opravdová výzva a Pokémony, u kterých pulzuje červený kruh, je extrémně těžké chytit, avšak ne nemožné.

Pokémoni se přitom nacházejí doslova všude kolem vás, ale mnohem více jich je v hustě obydlených oblastech (například centra měst), ale to neznamená, že byste Pokémona nenašli třeba i v poli, jen je jich zde výrazně méně. Svou roli tu má i typ prostředí – chytnout vodního Pokémona je snazší u vody a chytit netopýřího Zubata se vám hravě povede v noci.

TIP: Doporučuji si s sebou vzít do terénu power banku. Telefon se při hraní vybíjí opravdu rychle. Za 1 hodinu hraní mi na Samsungu Galaxy S7 edge baterie klesla o 30 % (jas byl nastavený na cca 75 %).

Chytejte a získávejte cenné zkušenosti

Když se vám podaří chytit Pokémona, odměnou jsou vám zkušenosti, hvězdný prach nebo jídlo pro daného Pokémona. Své zkušenosti využijete pro to, abyste se dostali na vyšší úroveň, což je důležité, protože hned od 5. úrovně se budete moci účastnit bojů v Gymech. Hvězdný prach a jídlo jsou určeny pro Pokémony a slouží na jejich vývoj. K dispozici je tzv. „Power up“, který přidá Pokémonovi životy a sílu, nebo „Evolve“, který je důležitý k vývoji Pokémona do dalšího stádia.

V případě, že máte stejných Pokémonů více, můžete je poslat profesoru Willowovi, který vám za ně dá sladkosti, které pak využijete na evoluci Pokémonů. To provedete přímo z hlavní obrazovky kliknutím na obrázek Pokéballu a poté vybráním volby „Pokémon“. V seznamu vyberte Pokémona, kterého chcete poslat profesorovi a ve spodní části klikněte na tlačítko „Transfer“.

TIP: Každý pokémon je jinak silný. Doporučuji proto posílat profesorovi jen ty nejslabší Pokémony (v závislosti na velikosti CP – síly). Získané sladkosti pak využijete na vyvinutí silnějšího Pokémona daného druhu, ale abyste tak mohli učinit, budete jich potřebovat získat opravdu hodně.

CP: Síla Pokémona (Combat Points) a evoluce

Každý Pokémon má určitý počet CP bodů, které se vypočítávají z několika parametrů. Čím vyšší CP číslo máte, tím silnější váš Pokémon je. Když máte vícero stejných Pokémonů, je dobré si ponechat jen toho s nejvyšší číslem a ostatní darovat profesorovi Willowovi. Získané sladkosti pak využijete na vylepšení toho nejsilnějšího Pokémona.

CP neboli bojové body (Combat Points) lze navyšovat zvyšováním levelů, za což zaplatíte Stardustem a sladkostmi, a čím vyšší level budete mít, tím dražší vylepšování bude. CP se také zvyšuje s vaší hráčskou úrovní (levelem).

Mezi hráči se často řeší, zda je lepší zvyšovat CP Pokémona a až poté jej vyvinout, nebo opačně. Jasná odpověď na tuto otázku zatím neexistuje, ale rozhodně není příliš vhodné zvyšovat CP u Pokémonů, kteří jej mají na malé hodnotě. Rozhodně má tedy smysl vyvíjet až Pokémony s vysokým CP, za což samozřejmě vaše herní postava získá další zkušenosti.

Prvky na mapě: Na jaké objekty narazíte?

Základním kamenem herní plochy je celý svět a digitální mapa. Mapa samotná představuje vaše okolí a kromě Pokémonů jsou zde i další dva druhy bodů. Jedním z nich je tzv. „Pokéstop“, což je místo, které můžete jednou za čas navštívit a odměnou vám za to budou různé dárečky (herní předměty jako Pokébally, inkubátory atd.), které byste jinak museli kupovat formou mikrotransakcí za reálné peníze, takže určitě doporučuji tato místa navštěvovat pravidelně. Pokéstopy se nacházejí převážně na zajímavých místech ve vašem okolí (kapličky, fontány, sochy atd.).

Druhým a neméně podstatným místem jsou tzv. „Gyms“. Na toto místo můžete přijít až od 5. úrovně a při jeho návštěvě si musíte zvolit svůj tým: červení (Valor), modří (Mystic), nebo žlutí (Instinct). Nějaký si prostě vyberte, žádný benefit z toho nemáte. Pokud se chcete dozvědět více o vlastnostech jednotlivých týmů, mrkněte do přehledu v tomto článku.

Do vámi obsazeného místa, které si samozřejmě musíte nejdříve vybojovat, můžete poslat Pokémona, který bude vaše území bránit, a který se tu bude trénovat. Čím více soubojů vyhrajete, tím více se bude prestiž vašeho území zvyšovat. Naopak čím menší prestiž bude, tím snadněji půjde toto místo dobýt někým jiným.

TIP: Pokud máte Pokémona Eevee, může se vám v závislosti na barvě vašeho týmu vyvinout na další úroveň. Není to však pravidlem, jen to zvýší pravděpodobnost.

Herní předměty

Jak už jsem zmínil, ve hře je celá řada předmětů, bez kterých se později neobejdete. Co který dělá vám prozradí následující seznam.

 • Pokéball: Slouží pro chytání Pokémonů. Neplýtvejte s nimi, později se vám budou hodit.
 • Greatball: To samé co Pokéball, jen pro náročnější Pokémony. Zpřístupní se až po 12. úrovni.
 • Ultraball: Nejvyšší úroveň Pokéballu. Je přístupný od 20. úrovně a je určen pro ty nejnáročnější a vzácné Pokémony.
 • MasterBall: V beta verzi hry byl k dispozici ještě MasterBall pro chycení Pokémona Mewto, nicméně zatím to vypadá, že ve finání verzi MasterBall (zatím) nenajdete.
 • Potion (elixír zdraví): Nápoj, který vašemu Pokémonovi doplní 20 jednotek chybějícího zdraví.
 • Super Potion (velký elixír zdraví): Nápoj, který vašemu Pokémonovi doplní až 50 jednotek chybějícího zdraví.
 • Hyper Potion (největší elixír zdraví): Pořádná porce nápoje, která vašemu Pokémonovi doplní až 200 jednotek zdraví.
 • Pokémon storage (úložiště Pokémonů): V základu u sebe můžete mít až 250 Pokémonů. Pokud máte málo místa, pořízením většího úložiště můžete nosit o 50 Pokémonů více.
 • Bag (batoh): Najednou můžete mít až 350 různých předmětů. Pořízením batohu si úložný prostor rozšíříte o dalších 50 míst.
 • Revive (kámen života): Kámen, který dokáže oživit vašeho mrtvého Pokémona.
 • Incense (parfém): Speciální vábící parfém, který po dobu 30 minut láká všechny nedaleké Pokémony až k vám.
 • Lure Module (vábnička): Speciální modul, který umístíte na některý z Pokéstopů, a který přitahuje různé druhy Pokémonů. Aktivní je opět 30 minut. Vidí jej všichni hráči, takže pozor na konkurenci.
 • Razz Berry (omamná bobule): Speciální bobule, po kterých lze Pokémona snáze chytit.
 • Camera (fotoaparát): Pokud si chcete nějakého Pokémona vyfotit, stačí použít in-game předmět (fotoaparát) a nemusíte složitě dělat otisk (printscreen) obrazovky.
 • Lucky Egg (šťastné vejce): Vajíčko, které vám po dobu 30 minut znásobí obdržené zkušenosti.
 • Egg Incubator (líheň): V tomto speciálním inkubátoru (líhni) se vám líhnou noví Pokémoni. Bez práce nejsou koláče, pro aktivaci líhně musíte ujít 2 až 10 kilometrů. Do inkubátoru Pokémona vložíte po kliknutí na Pokéball na hlavní obrazovce – následně vyberte Pokémon a přepněte se na druhou záložku – Eggs. Z počátku máte k dispozici jeden inkubátor pro nekonečné použití, další (na 3 Pokémony) dostanete na 6. úrovni.
pokémoni vzdálenost inkubátor
Přehled Pokémonů, kteří se vám v inkubátoru mohou vylíhnout po nachození určité vzdálenosti (2, 5 nebo 10 km)
TIP: Lovit Pokémony či získávat předměty z Pokéstopů lze například i během jízdy v MHD. Jen pozor, vzdálenost uražená v dopravním prostředku (bus, tramvaj, auto…) se nezapočítává do nachozené vzdálenosti potřebné pro vylíhnutí Pokémona v inkubátoru – hra jednoduše pozná rychlejší pohyb (limit je údajně nastavený na 40 – 50 km/h). Pokud tedy vyrazíte na kole, bruslích nebo si půjdete zaběhat, vzdálenost se do inkubátoru započítá. Jen pozor, vždy je nutné, aby byl displej aktivní, takže počítejte s velmi rychlým vybíjením baterie.

Počítá se „nachozená“ vzdálenost i s vypnutým displejem?

Spousta uživatelů se ptá, jak hra vlastně počítá ušlou vzdálenost, jelikož určitě počty nachozených kilometrů jsou potřeba pro vylíhnutí nových Pokémonů z Egg inkubátoru (líheň). Bohužel vás příliš nepotěšíme – pro měření vzdálenosti musí být hra aktivní a displej zapnutý. V momentě, kdy displej vypnete, hra vzdálenost přestane měřit.

pokemon Go Battery Saver úsporný režim
Aktivace úsporného režimu: Ve hře klikněte na Pokéball uprostřed, následně na Settings v pravém horním rohu a aktivujte Battery Saver.

Řešením může být aktivace úsporného režimu (Battery Saver) v nastavení. Když pak otočíte telefon vzhůru nohama (nikoliv displejem dolů), obrazovka zčerná, což ocení zejména majitelé zařízení s AMOLED displeji. Při opětovném otočení zpět opět uvidíte herní obrazovku. Pokud tedy chcete, aby se vám vzdálenost započítávala, je dobré v nastavení displeje vybrat co nejdelší čas pro jeho vypnutí.

Souboje s ostatními: Je potřeba přemýšlet

Když dosáhnete 5. úrovně, můžete vyrazit bojovat s hráči z dalších týmů. Barva Gymu značí, jaký tým (červený, žlutý nebo modrý) je v ní dominantní. Za obsazené Gymy získáváte nejen mince, ale i hvězdný prach zdarma, což se rozhodně vyplatí (více informací o týmech a jejich filozofiích).

Jakmile hráče vyzvete, je nutné co nejrychleji klikat na nepřátelského Pokémona, abyste jej zneškodnili dříve, než on vás. Útokům protivníkova Pokémona se samozřejmě můžete vyhýbat, což není vůbec na škodu (tahem prstu doprava nebo doleva). Kromě klasického útoku (klikání na displej) lze využít i speciální komba, která najdete pod ukazatelem života. Každý Pokémon má 3 nebo 4 speciální útoky.

Pokémon Go speciální útok
Zeleně je značený ukazatel života, modré proužky pod ním charakterizují dostupnost speciálních útoků
Jak použít speciální útok? Jakmile se vám ukazatel komba (modrý proužek) nabije (neboj jedna z jeho částí), přidržte prst na displeji, čímž aktivujete speciální útok svého Pokémona.

Při soubojích je samozřejmě potřeba přemýšlet – s ohnivým Pokémonem při souboji s vodním příliš mnoho parády neuděláte, naopak s vodním dokážete ohnivému pěkně „zatopit“.

Bojová tabulka: Který druh zvolit proti soupeři?

Bojová tabulka Pokémonů
Každý Pokémon patří do nějaké skupiny. Tato tabulka vám prozradí, jak si váš Pokémon bude vést při boji s Pokémonem jiného druhu. Pokémoni z druhu Bug (brouci) si například moc dobře nepovedou při souboji s létajícími (Flying) nebo ohnivými (Fire) Pokémony. Naopak velmi dobře jim to půjde při boji s psychickými (Psychic), tmavými (Dark) či travnatými (Grass) druhy. Bílý čtverec v tabulce značí neutrální poškození (1x), zelený dvojité (2x) a červené značí pouze poloviční poškození.

Když v Gym porazíte všechny nepřátele, můžete zde umístit jednoho ze svých Pokémonů (ideálně některého z těch silnějších), který bude bojovat s dalšími protivníky. V případě, že jej někdo porazí, Pokémon se zase vrátí zpět k vám, ale bude potřeba jej uzdravit. Každá Gym má svou úroveň, která značí, jak náročné zápasy budou. Pokémona lze uzdravit chozením, což trvá déle, nebo lékem z Pokéstopu.

A pozor, čím vyšší úroveň Gym má, tím náročnější souboj vás čeká a je také nutné počítat se silnější obranou. A stejně jako u vaší postavy platí, že zápasením (a výhrami) budeme postupně zvyšovat level Gymu; za vyhrané zápasy získáte zkušenosti a prestiž.

TIP: Umístěte do Gymu Pokémona a zajděte si každých 21 hodinpro 10 tokenů a 500 jednotek hvězdného prachu jako bonus. Vyplatí se spolupracovat s okolními hráči, kteří vám mohou pomoci s ochranou více Gymů a společně tak budete generovat slušné porce virtuální měny a hvězdného prachu.

Přehled hráčských úrovní & odměny

 • Level 1: 1 000 XP (vyžadované body zkušeností)
  • žádná odměna
  • nic se neodemkne
 • Level 2: 2 000 XP
  • 15x Pokéball
  • nic se neodemkne
 • Level 3: 3 000 XP
  • 15x Pokéball
  • nic se neodemkne
 • Level 4: 4 000 XP
  • 15x Pokéball
  • nic se neodemkne
 • Level 5: 5 000 XP
  • 1x Incense (parfém), 10x Potion (lektvar zdraví), 10x Revive (kámen života)
  • odemkne se: Gyms (stadióny), Potion, Revive
 • Level 6: 6 000 XP
  • 15x Pokéball, 10x Potion, 10x Revive, 1x Egg Incubator (líheň)
  • nic se neodemkne
 • Level 7: 7 000 XP
  • 1x Incense, 10x Potion, 10x Revive, 15x Pokéball
  • nic se neodemkne
 • Level 8: 8 000 XP
  • 10x Potion, 15x Pokéball, 5x Revive, 10x Razz Berry, 1x Lure Module (vábnička)
  • odemkne se Razz Berry (omamná bobule)
 • Level 9: 9 000 XP
  • 15x Pokéball, 10x Potion, 3x Razz Berry, 5x Revive, 1x Lucky Egg (šťastné vejce)
  • nic se neodemkne
 • Level 10: 10 000 XP
  • 15x Pokéball, 10x Super Potion, 10x Razz Berry, 10x Revive, 1x Lucky Egg, 1x Incense, 1x Lure Module, 1x Egg Incubator
  • odemkne se Super Potion
 • Level 11: 10 000 XP
  • 10x Super Potion, 15x Pokéball, 3x Revive, 3x Razz Berry
  • nic se neodemkne
 • Level 12: 10 000 XP
  • 20x Greatball, 3x Revive, 10x Super Potion, 3x Razz Berry
  • odemkne se Greatball
 • Level 13: 10 000 XP
  • 15x Greatball, 10x Super Potion, 3x Revive, 3x Razz Berry
  • nic se neodemkne
 • Level 14: 15 000 XP
  • 15x Greatball, 3x Revive, 10x Super Potion, 3x Razz Berry
  • nic se neodemkne
 • Level 15: 20 000 XP
  • 15x Greatball, 20x Hyper Potion, 10x Razz Berry, 10x Revive, 1x Incense, 1x Egg Incubator, 1x Lure Module, 1x Lucky Egg
  • odemkne se Hyper Potion
 • Level 16: 20 000 XP
  • 10x Hyper Potion, 10x Greatball, 5x Revive, 5x Razz Berry
  • nic se neodemkne
 • Level 17: 20 000 XP
  • 10x Greatball, 10x Hyper Potion, 5x Revive, 5x Razz Berry
  • nic se neodemkne
 • Level 18: 20 000 XP
  • 10x Greatball, 10x Hyper Potion, 5x Revive, 5x Razz Berry
 • Level 19 (20 000 XP), Level 20 (25 000 XP)… max. level by měl být 50.

XP body pro vaši herní postavu získáváte za řadu činností, například za chycení nového Pokémona, kterého ještě ve sbírce nemáte, dostanete 500 + 100 XP bodů, za chycení Pokémona, kterého už zapsaného máte, dostanete 100 XP. Za vyvinutí Pokémona získáte také 500 XP. Po 50 XP dostanete za každé roztočení v Pokéstopu, další body obdržíte například za vylíhnutí vajíčka či splnění nějakého cíle – achievementu.

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spuštěním.

Při hraní se bez mikrotransakcí obejdete

Dnešním trendem většiny vývojářů her je použití systému mikrotransakcí. Ani Pokémon GO se tomuto způsobu vydělávání peněz nevyhnul. To ale neznamená, že byste se bez nich neobešli. Za vaše reálné peníze si koupíte virtuální měnu „Pokécoins„. Za tyto peníze si pak kupujete herní předměty, které vám chybí. Pokud nemáte náladu si zajít pro svou odměnu do Pokéstopu, chybějící předmět si jednoduše koupíte.

Za 100 Pokecoins zaplatíte 0,99 dolarů (přibližně 24 Kč), za 550 Pokecoins dáte 4,99 dolarů (přibližně 120 Kč), za 1 200 Pokecoins 9,99 dolarů (přibližně 240 Kč), za 2 500 Pokecoins 19,99 dolarů (přibližně 485 Kč), za 5 200 Pokecoins 39,99 dolarů (přibližně 970 Kč) a nakonec za 14 500 virtuálních peněz zaplatíte 99,99 dolarů (přibližně 2 430 Kč).

TIP: Při hraní Pokémon GO hra za hodinu spotřebuje okolo 10 až 15 MB dat. Množstív přenesených dat se liší podle toho, jak často navštěvujete PokéStopy či Gyms (tělocvičny/stadiony).

Hra, která vás zvedne z křesla. A pak chytne a už nepustí

Tenhle titul se rozhodně povedl a už teď je jasné, že se výrazně zapíše do historie mobilního hraní. Je to zajímavá, poutavá a atraktivní hra, která vás donutí vyrazit ven a projít se na čerstvém vzduchu a při té příležitosti si ještě pochytáte pár virtuálních zvířátek, nebo navštívíte zajímavá místa ve vašem okolí. Hra není dokonalá a bude potřebovat ještě trochu té péče. Padající servery, sekající se prostředí nebo padání celé aplikace je nepříjemné, ale vývojáři o tom již vědí a pečlivě pracují na opravách.

Pokémon Go

Tvůrci budou navíc chtít přinášet do hry další obsahy, takže se určitě máme na co těšit a v brzké době do hry přibude i možnost vyměňovat si Pokémony se svými kamarády. Při hraní Pokémon GO však buďte opatrní. Chytit si vzácného Mewtwoa, který se schovává přímo uprostřed dálnice D1 asi nebude zrovna bezpečné.

TIP: Dejte svým Pokémonům vlastní jméno. Vyberte z nabídky chyceného Pokémona a klikněte na malou tužku – vymyslete něco originálního.

Budeme rádi, když nám do diskuze napíšete své tipy a zkušenosti s hraním. Ty nejzajímavější doplníme do článku. A pokud se vám článek líbil, nezapomeňte jej sdílet, ať se dostane k co největšímu počtu hráčů :-)

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spuštěním.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

315 komentářů

 1. Tleskám za tento článek! Velmi dobrá práce… :)

 2. Peknej clanek ale chybi tam souboje… coz je asi nejhorsi vec kterou jsem ve hrach videl…

  • btw nema cenu vylepsovat pokemony do 5 levlu.. zbytecne plejtvani vseho

  • Máte pravdu, souboje jsou zatím dost nuda. Do článku jsem kolegovi doplnil, jak boje v Gyms probíhají :) díky za podnět.

  • Ještě by bylo fajn doplnit u levů když dostanu nové inkubátory že nejsou trvalé ale mají omezený počet zatím jsem dostal vždy 3

  • (neregistrovaný)

   Jirko pls nevis jestli ten apk funguje i na Samsung Galaxi S3 Mini?

  • Netuším, tenhle model nemám k dispozici, tak nemohu ověřit :)

 3. Danko (neregistrovaný)

  Zaujímavoť že miesta a fotky Pokéstopov sú zobrané z hry ingress :)

  • Dominik (neregistrovaný)

   To není moc zajíámavé, když vezmeš v potaz, že na tom spolupracovala stejná firma? Niantic

  • Kuba (neregistrovaný)

   To bude asi tím že hra využívá data z Google map a tyto zajímavé body najdeš i tam se s tejnými obrázky

 4. supperka (neregistrovaný)

  Nevím jak vám ,ale mě po dva dny se nedaří připojit na servry stale mi to píše že nemůže načíst mé info ze sevru.Sem tam se mi to spustí a funguje normálně pak třeba půl dne ne.

  • Matěj (neregistrovaný)

   Nespadla ti ta aplikace při přihlašování? To se mi stalo, tak jsem to stáhl znovu

  • Standa (neregistrovaný)

   Problém je s připojením, mě to píše pouze když nemám alespoň 2 čárky na 3g. Je to o rychlosti internetu. U Lte se mi to ještě nikdy nestalo.

  • lovec (neregistrovaný)

   Fakt nejlepší je mít to LTE žádný problém při přihlašování i hraní

  • xxx (neregistrovaný)

   Mám LTE internet a přesto mám neustálý problém s připojením…. Nejen, že mi to cca od tří hodin nejde přihlásit, pokud se odhlásím, ale také se mi to velice často seká při chytání pokemonů, což už několikrát způsobilo, že jsem pokemona nedostala… :-( A před chvilkou mi dokonce zmizelo vajíčko (měla jsem ho v líhni – 4,8 z 5 km nachozeno – najednou koukám, vajíčko nikde a pokemon žádný… :-()

 5. Dejv (neregistrovaný)

  Kdyz narazim na pokemona, tak ho vidim jen v animaci, v AR rezimu ho videt nejde, vidim jen pokebal, nevite, cim to muze byt?

  • SawyerBK (neregistrovaný)

   Mě to dělá taky a u mě je to tím že můj telefon v sobě nemá fyzicky zabudovaný kompas.. Hra pak neví na kterou stranu se díváš a tak to nefunguje..

  • Doporučuji AR režim lovení vypnout a je po problému :)

  • Zuzz (neregistrovaný)

   Taky to tak mám :-\

  • Gabika (neregistrovaný)

   Toho pokemona musis pohladat….väčšinou je oproti tebe takze mobil drz pred nosom,pokial ho stale nevidis otacaj sa podla sipok ktore su po stranach

 6. Allia (neregistrovaný)

  Mě tam chybí lepší představení týmů a jejich filozofie pro výběr na 5 lvl ;-)

 7. karel (neregistrovaný)

  Jak ziskam odmeny v pokestop ? Kdyz prijdu na ta mista tak to nic nedela :-) dik za odpoved

  • Lulinka (neregistrovaný)

   Hele musíš ten obrázek toho místa jakoby roztočit tažením z levá do prava nebo obráceně to je jedno točí se to na obě strany .. Párkrát to roztočíš a ono to zfialoví když je to vybraný :)

  • Máta (neregistrovaný)

   Točením nebo klikáním na obrázek :)

  • Mardzitka (neregistrovaný)

   Ahoj Karle, musis Pokestop pretazenim prstu roztocit a pak ti to da odmeny.

 8. A. (neregistrovaný)

  Ahoj, kdyz mi utece z Pokeballu tak co s nim? To ho mam chytat porad dokola i kdyz mi porad utika? A ty bombony pouziju jak? Diky :)

  • Je potřeba dobře mířit, a pozor také, jakou barvu má kruh okolo Pokémona. Zelený je easy, barvy značí vyšší složitost. Někdy to vyjde až na více pokusů. Hozené Pokébally lze naštěstí sbírat – píšeme to v našem průvodci, tak mrkněte :)

  • Karolína (neregistrovaný)

   Mě se teda ty Pokebally nevrací, klikám na něj a nic jen se zableskne a nic stejně o něj přijdu. Nějaký přesný postup klikání jak ho získat zpátky?

 9. N. (neregistrovaný)

  Ahoj, netušíte někdo, jestli jde smazat vytvořená postava? Uklikla jsem se a chtěla bych vytvořit postavu jinak…

 10. Roman (neregistrovaný)

  Jde nějak změnit tým z červeného na žlutý? Nebo jde restart nebo smazáni účtu?

  • Xaver Jandura

   Změna frakce zatím není možná. Trochu více detailů o týmech bude v článku, který vyjde večer.

  • Roman (neregistrovaný)

   Jde nějak začít znova od začatku?

  • Roman: Je potřeba kontaktovat přímo Niantic skrze tento odkaz [odkaz]

   Samotné smazání aplikace v nastavení Google účtu (pokud jste se s ním do hry přihlašoval) nepomůže, jelikož data jsou fyzicky uložena na serverech Nianticu.

   Dalším a možná rychlejším řešením je vytvoření nového Google účtu.

 11. lukáš (neregistrovaný)

  nevite proc mi nejde kamera?

  • Jaký máte smartphone? A co přesně se děje, když zapnete AR při lovení Pokémonů? Ono je naštěstí lze lovit i bez ní, dokonce bych řekl, že je to jednodušší na zaměření :) Je také možné, že to nefunguje kvůli tomu, že váš telefon nemá digitální kompas.

  • ExtraCop (neregistrovaný)

   Myslím že nejde o kompas ale o gyroskop… aspoň jinde jsem četl o gyru… Na svém ASUS Zenfone 5 kompas mám, ale gyroskop mi chybí a AR režim nefunguje…

 12. Kodl (neregistrovaný)

  Ahoj, super článek. Jen by mě zajímalo, jak dlouho je aktivní LURE MODULE. Díky za info

  • Ahoj, děkujeme za pochvalu. Lure je stejně jako Incense aktivní 30 minut :) informaci doplním do článku.

  • Kodl (neregistrovaný)

   Není zač. Jen bych se chtěl zeptat, teď jsem zpozoroval nepříjemnou věc. Mám 9level, 41 pokemonů a mezi jedno ze tří nejlepších co jsem měl byl pidgeot třetí vývoj od pidgey s cp 458 mám udělaný i skrýn obrazovky, protože jsem se chlubil na fcb a když jsem teď opakovaně hru zapnul, pidgeot nikde! Nevíte co se stalo? Předem prosím o radu co s tím, v pokedexu normalně je ale mezi ostatními pokemony ne :(

  • Kodl: Tak to bohužel netuším. Ona hra stále běží v testovacím provozu a tak se mohou objevovat různé chyby, ostatně když se spouštělo Ingress, také tam těch bugů byla spousta. Případně bych zkusil zde kontaktovat vývojáře [odkaz]

  • jindřiška (neregistrovaný)

   ahoj, mám dva Lure module, ale když přijdu k pokestopu stejně mi nejdoupoužit. jsou furt šede. Čim by to mohlo být?

  • David (neregistrovaný)

   Ahoj mám lvl 15 a nejde mi používat lidé model co dělám špatně děkuji za odpověď na mejla

 13. martina (neregistrovaný)

  Ahoj! Až bude aplikace ke stažení v ČR je vhodné si ji stáhnout znovu z českého App storu? Vymažou se mi tím data, nebo to je vázané jen na google účet? Díky

  • Ahoj Martino. O data nepřijdeš, tvůj herní postup je uložený na serverech autorů hry a na základě provázání s Google účtem se po stažení z ofiko zdroje normálně obnoví :)

 14. lukáš (neregistrovaný)

  mám samsung galaxy x cover 3

  • Tak tj divné, tenhle model by digitální kompas měl mít :) zkusil si nahrát tu nejnovější verzi 0.29.2?

  • Obavam se, ze vyzadovan neni kompas, ale gyroskop.

  • Policak: Gyroskop je dnes téměř ve všech smartphonech, digitální kompas nikoliv. Snad tenhle bug autoři v dalších verzích opraví :)

  • Jiri J. (neregistrovaný)

   Prosim prestante uz psat ty bludy o kompasu, magnetometru, samozrejme ze je to naopak. Napriklad zopo zp330 ma samozrejme kompas ale nema gyroscope, sam niantic to uvadi.

   Samozrejme ze je treba gyroscop.

  • Miszka271 (neregistrovaný)

   Ahoj mám samsung J5 a taky je nevidím :-( jen nevím jak zjistit zda ten dogitalní kompas mám

  • Přesně tak, to je uplny nesmysl. KAZDY mobil ma akccelerometr a senzor priblizeni. Nektere (!) maji navic hardwarovy kompas a jen celkem malo z nich ma jeste gyroskop (vetsinou topmodely, ale samozrejme se najdou i vyjimky, jako jsou treba telefony od Xiaomi). Pro zjisteni co ma ktery telefon, je dobre pouzit gsmarena.com, tam se to uvadi.

 15. Karel (neregistrovaný)

  Štěstí, že už se to dá i z domova za škaredého počasí a nebo když se vám nechcou chodit vajíčka :D

  [odkaz]

 16. Grub (neregistrovaný)

  přehled pokémonů by asi stálo za to ozdrojovat (přeložit popisky jaksi nestačí) : [odkaz]

  A také by bylo záhodno zmínit, že toto je pozorování jen jednoho hráče. Výskyt a četnost jednotlivých druhů se, jak se zdá, liší podle lokality.

  • Díky za doplnění i za link na zdroj, my jsme na obrázek narazili v zahraničním fóru (a v mnohem nižším rozlišení). Předěláme tedy grafiku a zdroj i info o tom, že se jedná o info od hráče do textu přidáme :)

 17. Jessica10627 (neregistrovaný)

  Ahoj, potřebuju pomoci. Jsem lvl 4 a už mi došly pokebally, co mám dělat? nechci si je kupovat. Děkuji za odpovědi

  • Xaver Jandura

   No chce to lépe mířit:) Řešením asi bude chodit po Pokéstopech. Odtud padají jednou denně „dárečky“ (vč. Pokéballů).

  • Kuba (neregistrovaný)

   Dárečky z Pokéstopů padají podstatně častěji, než jednou za den ;-)

  • dawe (neregistrovaný)

   po pěti až 10 minutách jde znovu roztořit

  • Přesně tak, na obnovení Pokéstopu stačí cca 5 minut, pak se dá roztočit znovu :)

  • Xaver Jandura

   Tak se můj Pokéstop asi urazil a nechtěl mi nic dát O:-)

 18. Alex (neregistrovaný)

  Chtěl bych se zeptat proč mi nejde vůbec kamera při chytání ? jde mi to přepnout z toho AR na kameru ale pokémon se neukáže, jen v animačním světě. Mám HTC desire 530, děkuji za odpověd

 19. Kokot (neregistrovaný)

  Ahoj, kde to stáhnu a jak jste to udělali ?

 20. Milan (neregistrovaný)

  Dobrý den mám dotaz pokémona kterého jsem si vybral na začátku jsem omylem poslal profesorů okovi kde Pokémon nějak vrátit na zpět děkuju

 21. Martina (neregistrovaný)

  Zdravím ;) chci se zeptat, dají se v aplikaci nějak najít „spoluhráči“ ze stejné barvy týmu?
  Jinak super článek ;) škoda, že přítele telefon (nebo spíš) verze androida tuto apku nepodporuje, tak lovíme pokémony na jednom mobilu ;) asi neexistuje verze aplikace na staršího androida, že?

  • Ahoj Martino, pokud se nepletu, tak zatím spoluhráče prohledávat nelze. A verze pro Android jsou zatím jen dvě (0.29.0 a dnešní 0.29.2). Chce to počkat, až vývojáři vydají další update a (snad) přidají podporu pro další telefony. Těch nepodporovaných modelů je zatím docela dost, ale update na verzi 0.29.2 přidal podporu zařízení s procesory Intel, takže je vidět, že vývojáři na rozšiřování pracují :)

 22. Martin (neregistrovaný)

  Dobrý den
  Potřeboval bych poradit hra mi funguje vše OK až na NEARBY sice mi bliká jako že je pokémon na blizku ale když to otevřu tak mam jen bílou obrazovku a nic nevidím. Nevim jestli je to chyby telefonu mam Xiaomi MI4c a nebo nějaká chyba hry ? díky za rady

 23. Dan (neregistrovaný)

  Článek super!
  Jen bych se chtěl zeptat jak je to se zaznamenáváním nachozene vzdálenosti. Zaznamenává i když je hra vypnutá? Nebo pokud je zapnuta ale je vypnutý displej?
  Když chodím musím tedy mít telefon porad zapnutý s hrou nebo telefon zavibruje a ozve se když narazím na pokemona i když bude hra zapnuta ale bude vypnuty displej?

  • Dan: Hra vzdálenost bohužel nezaznamenává, když je displej vypnutý, což mi celkem vadí, ale třeba to vyřeší další update. V nastavení se dá zapnout Battery saver režim, kdy pak zčerná obrazovka při otočení telefonu vzhůru nohama, což se hodí u Super AMOLED displejů. Tzn. i když jde člověk běhat nebo na brusle, displej a hra musí být aktivní, ne běžet na pozadí :(

  • Charlie (neregistrovaný)

   Problém je v tom, že třeba Huawei se nechce ztmavit když dám Battery saver režim, ať s tím točím jak chci. :/

 24. Monca (neregistrovaný)

  Prosim o info, jak spustit hru pres kameru. Cetla jsem, ze musi byt v tel.digitalni kompas a to ten muj huawei y550 ma. Diky za radu.

  • Šimon (neregistrovaný)

   V pravo nahoře by měl být AR Mode a to musíš vypout pokud se nemylím

 25. Anakin77 (neregistrovaný)

  Diky za super článek! Spousta novych vychytavek, i kdyz uz to par dnu hraju.

  • Děkujeme, jsme rádi, že se vám průvodce líbí. Každý den jej doplňujeme o nové postřehy a zkušenosti, takže se neustále rozrůstá :-)

 26. Natálie (neregistrovaný)

  Dobrý den,
  myslíte si, že neoficiální verze, která je dostupná v ČR, bude později způsobovat nějaké problémy, až u nás vyjde verze oficiální? Nečerpá neoficiální verze příliš dat? Pokud si tuto verzi odinstaluji a počkám si na oficiální, kam se zaregistruji mým gmail účtem, budu muset začít úplně od znova, nebo se mi postava „přesune“?
  Předem děkuji za odpověď:)

  • Zdravím, ty verze budou identické, tedy pokud vývojáři do té doby nevydají update. Jde jen o to, že se hra instaluje z neoficiálního zdroje, jinak je to stejné. A až u nás hra vyjde oficiálně, normálně si ji stáhnete, přihlásíte se skrze svůj Google účet a budete pokračovat v hraní tam, kde jste přestala :)

 27. Jarek (neregistrovaný)

  Dobry den, nevsiml jsem si nikde podobne otazky, tak to snad nepisi po nekolikate :D
  Mam lvl5 a zajima me ovladani v ramci boje(co vse v boji jde a nejde). Jestli ma kazdy pokemon jen jeden skill nebo i vic a jak ho muzu(jestli to jde) samovolne expit na vyssi lvly aby byl silnejsi???a kdyz mi v souboji porazi pokemona, tak mu zdravi samo nabide, nebo musim pouzivat potiony?pripadne jaky je postup „pokemonovskou rekonvalescenci“ :D a uplne jsem nepochopil jak je to s uzemim co jsem dobil. Kdyz jsem se prihlasil v jinem meste a porazil prvniho pokemona v gymu, tak uz budu bojovat jen o to uzemi v tom danem meste????nebo to plati pro ty gymy jako takove???prosim o podrobnejsi vysvetleni. Moc dekuji… Jinak da se nejak vymenovat pokemony??pripadne bojovat s nekym pobliz v realu co taky hraje?

 28. lkfuture (neregistrovaný)

  Zdravim, jak se pridam do tymu? A kde se da najit, kolik jsem usel km? Dik

 29. tomáš (neregistrovaný)

  zdravím,
  Prosim vás. Hru spustim a normál mapa se mi ukáže. Net a navigace beží ,ale pořád mi to píše nahoře červeně.
  Failed to detect location
  Nevíte co s tim?

  • Xaver Jandura

   Zřejmě máte zakázanou lokaci GPS. Případně zakázanou GPS pro aplikaci Pokémon GO.

  • Tak, nešaškuj s tím a normálně nech prostě telefon určovat polohu, nevěř případným plkům o vyšší spotřebě. Nech tu placku dělat svou práci, ať ti slouží a ne ty jí.

 30. Jarda (neregistrovaný)

  Dobrý den pane hrma,
  díky za super článek a rád bych se na něco zeptal – kolik si hra bere dat, pokud budu hrát přes mobilní data? Děkuji za super recenzi a odpověď.

  • Xaver Jandura

   Informace je v článku uvedena (v modrých políčkách – TIP). Je to přibližně 15 – 20 MB / den. O moc dat nepřijdete.

  • Jarda (neregistrovaný)

   Aha, moje chyba. Přehlédl sem to :-)

 31. Adélka (neregistrovaný)

  Ahoj co mam dělat když nikde v blízkosti domova nemám gym? Objeví se nebo prostě musim jit do jiné vesnice? Docela mě to štve ted sem do dělala 5lvl a nemůžu kvůli tomu vybrat ani team.. Dík za rady ????

 32. Petr (neregistrovaný)

  Ahoj a jak můžu sbírat hozené pokebally které byli neuspěšné?

  • Hi, píšeme to v článku – na hozený pokéball stačí klikat a tím jej získáš nazpět (ne vždy se to ale povede, někdy hodem odletí mimo obrazovku)

  • Adel (neregistrovaný)

   Jak je to tedy s tema gymama?

  • Adel: Co konkrétně máte na mysli? O Gymech píšeme v článku, je potřeba min. level 5. Mimochodem, zkuste diskuzi v našem fóru, kde vám také rádi poradí [odkaz]

  • Adel (neregistrovaný)

   Mam lvl 6 ale gym se mi v me vesnici neukáže..nevim jestli se tam dá nějak vytvořit nebo tam proste nebude.Kdyz jezdím do Prahy je jich tam tisíce takze hru bugnutou nemám.Zajima mě co mam tedy dělat aby se mi v me vesnici aspoň jeden gym objevil

  • Xaver Jandura

   Nic dělat nemůžete, jednoduše ve vaší vesnici žádný Gym není. Je to smůla, ale je to tak.

  • Adel (neregistrovaný)

   Ahoj hele když sem v jednom gymu muzu dat pokemona i do jiného gymu? Nebo vždy budu v tom který sem si vybojovala jako první? Dík za odpověď

 33. JulKa (neregistrovaný)

  Ahoj sú pokémoi aj na dedinách?A čo znamenajú tmavo-zelené miesta?prosím poradte

  • Jana (neregistrovaný)

   Ahoj, na naší vesnici mám podobný problém.. Je tu od nich mrtvo :D Ale raz za čas se nějaký objeví.. Chce to víc chodit na procházky, já vždycky nastartuju kočárek a jdeme s prďolkou na výlet.. Si za chvíli bude říkat, že má nějakou praštěnou maminu :D

 34. Emma Malá (neregistrovaný)

  Zdravím,
  nevíte, až vyjde oficiální verze, jestli bude dostupná i pro jinou verzi Androidu, než 4.4.?

  • Určitě ne. Ta verze, co je nyní venku, je oficiální, jen u nás zatím ofiko není dostupná. Android 4.4 je minimum :)

  • Objevil se návod, jak hru spustit i na starších verzích Androidu 4.1, 4.2 a 4.3. Nemám jej ověřený, nicméně sepsaný je zde [odkaz]

  • Sita (neregistrovaný)

   ten návod funguje, ověřila jsem. povedlo se mi hru rozjet na samsungu galaxy S2 s androidem 4.1 a jede velmi slušně vč AR.

 35. Roman (neregistrovaný)

  Dobrý den.
  Môžem prosím otázku ?
  Prečo mi nejde chytať pokemonov cez kameru ?

  • Nejste sám, Romane, stačí vypnout AR režim a je po problému. Vaše zařízení zřejmě nemá digitální kompas, nebo mají jen autoři nějaký bug ve hře. Mimochodem, zkuste diskuzi v našem fóru, kde vám také rádi poradí [odkaz]

 36. Matysek (neregistrovaný)

  Zdravim,
  je mozne vzacne, velmi vzacne a myticke chytat kdekoliv nebo jsou na nejakych specialnich mistech?
  Dekuji

 37. Lucie (neregistrovaný)

  Příjemný večer, chtěla bych se zeptat, zda když hraji za žlutý tým, a již mám jednoho pokémona v gymu obsazeného mým týmem, zda je možné, abych měla více pokémonů v dalších gymech? Byl mi nabídnut pouze boj. Myslíte si, že si to místo musím nejdříve vybojovat, nebo můžu mít v gymu umístěného pouze jednoho pokémona?

 38. kmalinakova (neregistrovaný)

  dobrý den,chci se zeptat jak zapnout gps lokaci porad se mi objevuje ze ji nemam zaplou pritom nahore na liste mam zaple umisteni a predtim mi to slo ted kdyz jdu se postava na mape vubec nehybe musim vzdy hru vypnout a zapnout pak se premisti je to tim ze muj mobil to nezvlada a nejde to na nem nebo to mam opravdu vyple a musim to zapnout nekde jinde ? Jinak mam mobil Samsung galaxy grand prime predem dekuji a uzasny clanek :)

  • Xaver Jandura

   Pokud vám to předtím šlo a žádnou změnu jste nedělala, tak pravděpodobně máte špatný výhled na satelity a možná jste v zastavěných oblastech nebo mobil moc stíníte rukou. Doporučoval bych ověřit si, zda opravdu máte zapnuté lokace přímo v nastavení a případně restartoval telefon. Může se totiž jednat o visual bug horní lišty.

  • Úplně primitivní a naprosto základní otázka. A v jiné mapové aplikaci se ti to chová jak?

 39. Mara (neregistrovaný)

  Jak hru vypnu? nikde není zadné ukončovací tlačítko. nic.

  • Buď se dá ukončit přes správce aplikací, nebo ji lze nechat na pozadí – stejně není aktivní, tak to ničemu nevadí :)

  • Adel (neregistrovaný)

   Ma te to rozepsané nahoře o tom gymu☺️

 40. Machy (neregistrovaný)

  Ahj. Diky za clanek. ???? Bude mi telefon stahovat pripadne aplikace, i kdyz mam hru stazenou z neofiko zdroje, nebo je lepsi ji v budoucnu smazat a stahnout znovu z obchodu? Diky za odpoved. ????

  • Xaver Jandura

   Nebude. Až dojde k oficiálnímu vydání, aplikaci odinstalujete, stáhnete z obchodu, přihlásíte se opět k účtu a pokračujete.

  • upirCZ (neregistrovaný)

   Vážně nebude ? :D zajímavý že mě se hra normálně aktualizovala…..

 41. NickiWild (neregistrovaný)

  AHOJ! V Pokémon Go mi nejde spusti Ar camera do reality. Nechcou se mi tam zobrazovat pokémoni prosím poraďte mi jak to zprovoznit děkuji :D

 42. screechi (neregistrovaný)

  Zdravim. Ja mam problem s hledanim pokemonu, uz sem prosel spoustu mist na kterych jini pokemony nasly ale me se to proste nedari. Ani v tabulce kde se maji zobrazovat ti, kteri jsou pobliz jsem nikdy nic nemel

  • Xaver Jandura

   Zdravím, zkuste to na telefonu někde ve městě. Pokud ani tam nic nemáte, tak už bude někde problém. Ale hlavní je, aby se vám v levém horním rohu netočil bílý Pokéball. Pokud se točí, tak nemáte spojení se servery.

  • screechi (neregistrovaný)

   Ten se mi objevuje jen obcas a na par sekund. Jeste sem zapomel napsat ze v horni casti obrazovky mam trvale hlasku „failed to detect location“. Nevim jestli to hlasi protoze to u nas neni jeste ofiko spustene nebo jestli je to chyba.

 43. soudecek1 (neregistrovaný)

  Ahoj AR kameře mě to neukazuje pokemona mam doodgee x5 nevim esi ma ten kompas nebo co to potřebuje mate někdo nějake info jestli to muj tel má děkuji

 44. Volfik (neregistrovaný)

  Ahoj, chci se zeptat, jakým způsobem mohu přidat svého pokemona do gymu moji barvy. To nejdřív musím porazit všechny co tam jsou (i když mají stejnou barvu jako ja) a pak ho přidám k nim? Děkuji za odpověď.

 45. Roman (neregistrovaný)

  Dobrý deň.
  Možem prosím otázku ?
  Ked zapnem hru napiše mi to „gps signal not gound“ a pritom mám gps zapnute…
  Čo mam urobiť ?

  • Xaver Jandura

   Zdravím, zkusil jste to venku na volnějším prostranství, zda má telefon signál? Nejste ale sám, možná to bude chtít počkat na aktualizaci.

 46. Petr Toshiro (neregistrovaný)

  Čau, rozjedu to na Huawei Y6 single sim? Nikde nemůžu o Pokémon go na tomto mobilu nic najít a teď ho dostanu. Je to na hra na kterou se tesim víc
  jak rok.

  • Xaver Jandura

   Nevidím nikde ve specifikacích telefonu problém, proč by to nemělo jít.

 47. CptReaven1 (neregistrovaný)

  Ahoj, chtěl sem se jen zeptat, jak si můžu vylepšit případně vyvinout pokemona. Chápu že je na to potřeba hvězdný prach a taky „potrava“ ale kde ji mám vzít? Jde o pokemona bulbasaur kterého mám do základu. Díky za odpověď :-)

  • Šimon (neregistrovaný)

   1) Bulbausaura od začátku je velmi nevýhodné vylepšovat :-) Každopádně potravu dostáváš když máš více stejných pokémonů, tak toho s nejvíc CP necháš, ostatní pošleš profesorovi – smažou se ti – a dostaneš potravu… Ale těch pokemonu musíš mít setsakra hodně :-)

 48. Petr (neregistrovaný)

  ahoj, jsem na začátku,mám si vybrat pokémona ze 3 na začátku, ale všude je jen modro a 3 pokemoni,nic nefunguje a nahoře mám nápis catch a pokémon…avšak nic nejde..nevíte,co s tím?

  • To je divné, na pokémona stačí kliknout a tím se spustí lovení. Pokud to nefunguje, může jít o nějaký bug ve hře, případně hra nemusí být úplně stoprocentně kompatibilní s tvým smartphonem.

  • Verca (neregistrovaný)

   Musis si zapnout GPS a pockat, az se ti chyti signal :) Pak ti to pujde :))

 49. Jirka (neregistrovaný)

  Zdravím super článek, ale našel sem tam nepřesnost o greatballech. Píšete cituji: „Greatball: To samé co Pokéball, jen pro náročnější Pokémony. Zpřístupní se až po 10. úrovni.“ Mám 10 úroveň a nic nového, ale slišel jsem že až od 13 lvl. Ale jinak naprosto super :)

 50. Radek (neregistrovaný)

  Ahoj mohl bych se zeptat na ten soubojový systém když utočím třeba Broukem proti Fire tak kdo má teda výhodu když je v té tabulce „protnu a najdu ten čtvereček ve kterém se shodují tak je tam zelená dvojka a kdo komu dává větší poškození :) + nevím jestli to tu je nebo není ale jak pak mají vliv jednotlivé útoky pokemonů když zautočím třeba broukem který má 2 čárky v utoku a 50 poško a brání se s 4 čárkama a 25 poško jsou nějaké pravděpodobnosti či co?

  • RedSalazar (neregistrovaný)

   Když tam máš zelenou dvojku, tak ty poškozuješ 2x víc jeho

 51. Lukáš (neregistrovaný)

  Dobrý den, mám dotaz.. Kamarád se mnou začal hrát Pokemon Go a jeho postavička moc nereaguje. Když chodíme, tak mu stojí na místě a pak po chvilce se rozběhne a posune o to, co jsme ušli. Někdy se mu rozběhne zase až někam dopředu a je tak o pul kilometru napřed než by měla být. Datama by to být nemělo.. sdílel jsem mu přes hotspot své. Zapomněl jsem dodat, že mně to funguje naprosto v pohodě, chodí normálně. Dá se s tím něco udělat? Nejspíš něco s gps nebo nevím, děkuji.

  • Radek (neregistrovaný)

   je možné že má slabší telefon nebo přijimač v něm, zkuste to otestovat kde je dobrý signál ne někde v budově plus když to začne blbnout tak nejlepší je jít do aplikací a tam dát vynutit ukončení a pustit to znovu

  • Lukáši, tady bych viděl problém v horší citlivosti GPS, takže s tím příliš mnoho udělat nepůjde – leda pořídit nový telefon :)

 52. Cumajdan (neregistrovaný)

  Ahoj, chci se jenom zeptat jestli máte stejný problém jako já. Přijde mi, že mi nefunguje incense. Když ho zapnu, tak se sice kolem ne udělá fialovej oblak ale za tu půl hodinu se objeví jenom jeden pokémon. Sem myslel, že to má fungovat jako lure akorát na hráče a ne pokestop. Dík za odpověď.

 53. RedSalazar (neregistrovaný)

  Ahoj, nevíte, jak se dá přidat do Gymu, abych tam byl s ostatnímu. Nějak na to nemohu přijít a když to tam vymlátím, tak tam zůstanu sám.

 54. gutalax (neregistrovaný)

  Už to jde stáhnout přímo z Google play.

 55. Kokimmeistr (neregistrovaný)

  Nevíte proč pořád nejde ofiko aplikace

 56. CptReaven1 (neregistrovaný)

  Ahoj, chtěl sem se jen zeptat, jak si můžu vylepšit případně vyvinout pokemona. Chápu že je na to potřeba hvězdný prach a taky „potrava“ ale kde ji mám vzít? Jde o pokemona bulbasaur kterého mám do základu. Díky za odpověď :-)

  • Cumajdan (neregistrovaný)

   Když chytíš dalšího bulbasaura, tak dostaneš tři candies a když ho pak pošleš k profesorovi, tak dostaneš další jedno. Takže jestli chceš trénovat, musíš chytat pokemony od stejnýho druhu.

  • CptReaven1 (neregistrovaný)

   Jo jen sem chtěl vědět zda to jde i jinak :-) ale asi teda ne :-) díky

  • Cumajdan (neregistrovaný)

   Zatím to jinak nejde. Snad se dočkáme i nějaké jiné alternativy (snad ne v podobě mikrotransakcí).

 57. Patrik (neregistrovaný)

  Dobrý deň.
  Prosím vás neviete mi poradiť prečo pri prihlasovaní mi píše „unable to authenticate. Please try again“ a nejde mi to spustiť.

 58. Natálie (neregistrovaný)

  Dobrý den,
  mám několik dotazů.
  1) Podařilo se mi získat Elektabuzz pokémona, ale chybí u něj možnost „Evolve“. U těchto spešl pokémonů to nejde vůbec, nebo až od určitého lvlu trenéra?
  2) Blbnou mi stopy, které určují blízkost nějakého pokémona….u každého mám stále 3, a ať jdu jakýmkoliv směrem, nikdy se to nezmenšuje…nebo se mi stává, že u toho pokémona jsou 3 stopy a najednou se objeví přede mnou, nevíte, co s tím?
  3) Myslíte si, že je lepší se zaměřit na pár druhů pokémonů (např, 1 vodní, 1 ohnivý, atd.) a ostatní dávat profesorovi? Jinými slovy, nemít u sebe 100 různých pokémonů, ale třeba jen 5 opravdu silných?

  Předem děkuji :)

  • Odpověď jen k jedničce. Někteří pokémoni v Kantu. Tedy prvni 151 nemají žádný vývoje. Takovým příkladem je Elektabuzz ten dostal vyvoj až v jiných obladtech, Lapras ten má jen jeden vývoj.

 59. Lukáš (neregistrovaný)

  Zdravím, mám asi menší problém a chci požádat o radu. Před chvílí jsem si stáhl hru z Google Play. Všechno v pořádku a i kamera běží, ale když chytím pokémona tak se mi přiblíži obraz k tomu pokeballu a zůstane to tak. Momentálně už to je takhle 15 minut pokeball na zemi a jediný co se hýbe, tak jsou světlušky v pozadí =D Díky za odpověď =)

 60. helena (neregistrovaný)

  Dobrý den, je nějak důležitá velikost (váha) u pokémona? Chytila jsem pár a měli XL a jeden XS? Má to ve hře nějaký vliv?

 61. Vrbos (neregistrovaný)

  Zdravím, nevím jestli to tu už někde je ale jakým způsobem roztocit pokebal při chytání pokemonu kvůli bonus xp?někde jsem četl ze tahy prstů ho roztocim ale vždycky ho hodím. .ví někdo jak nato?

  • Ján (neregistrovaný)

   Daj palec na pokéball a palcom rob kruh na obrazovke a sa ti to bude točiť ;)

 62. David (neregistrovaný)

  Dobrý den chtěl bych poradit co mam dělat když jdu někde a objeví se mi na mapě takový kroužek ale nejde u něj nic dělat.By mě zajímalo k čemu to je jestli to někdo ví díky za odpovědí.

 63. Filip (neregistrovaný)

  Skvělá hra vše funguje dle návodu pro Sony XPERIA L na androidu 4.2

 64. števo (neregistrovaný)

  taka menšia otazka neukazuje mi pokemona na kamere iba v normalnom mode ak prepnem na realitu tak tam nieje dostal som odpoved že vraj nemam nejaký gyroskop či čo da sa to nejak urobit mam LG L70

 65. Volfik (neregistrovaný)

  Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli každý druh pokemona má na stejné úrovni trenéra vždy stejne maximální cp? Např. Při úrovni trenéra 3 má pidgey maximální možné CP např. 112. Bude to tak mít každý pidgey , kterého na této úrovni chytim?
  Děkuji za odpoved.

 66. Ján (neregistrovaný)

  Škoda že v mojej dedine nieje žiadna gym a ani stopy …ale prečo?
  A ja by som do článku doplnil lokalizácie gym-ov :)

 67. Vendula Malinová (neregistrovaný)

  Chtěla bych se zeptat, když chodím tak mám jakoby animovanou mapu….jak nastavit aby to bylo jakože normálně přes foťák abych neviděla animovanou cestu ale reálnou?

  • d1xknz (neregistrovaný)

   Vždy je animovaná mapa do chvíle, než se objeví přes foťák odchyt pokemona.

 68. Jaydon (neregistrovaný)

  Dá sa vytvoriť aj vlastná „zastávka“ alebo pokémon, alebo sú porozmiestňované náhodne?

 69. Tyna (neregistrovaný)

  Zdravím……. asi tomu nerozumim,chidim jak blazen a postavička se mi vůbec nehýbe, co s tím?

 70. Jana (neregistrovaný)

  Ahoj. Jde chytit pikachu i později nebo je jen jedna možnost a to na začátku? Děkuji

 71. SleeSlow (neregistrovaný)

  Ahoj
  Mám takovej problém. Když chodím a chytám pokémony tak se mi ukazujou vždy jenom 3 stopy, nikde ne 2 nebo 1. I když jsem před nim a vidím ho tak se mi ukazujou 3 stopy. Nevíte někdo co s tím ?

  • Natálie (neregistrovaný)

   Tak to mám úplně stejný problém….ať jdu jakýmkoliv směrem, stále jsou u pokémona jen 3 stopy…občas úplně zmizí, ztratí se mi (takhle jsem přišla o několik vzácnějších kousků) a nebo se mi také objeví přede mnou, ale já mám u něj stále 3 stopy….Takže hledání pokémonů mi opravdu nejde. Myslím, že si to odinstaluji a znovu nainstaluji, ale nevím, jestli to ten problém vyřeší…..nebo třeba pomůže nová aktualizace hry, uvidím.

  • Cumajdan (neregistrovaný)

   Spíš to vidím na tu aktualizaci. Problém mám stejný, už jsem aji odinstaloval a znovu nainstaloval a chyba zůstala.

  • Loreen (neregistrovaný)

   Mám to samé… Ať chodím kam chodím, stále tři packy a bez změny. Chytám jen díky náhodě a hýbajícím se lístečkům, což je na prd…

  • Petee (neregistrovaný)

   Mám ten samý problém. Vždy jen tři stopy :-(

  • Mandysek (neregistrovaný)

   mam ten samy problem stále pouze 3 stopy (android i Ipad)

 72. Pavel (neregistrovaný)

  Ahoj, jak odeberu svojeho pokémona z Gymu , abych ho nahradil někým jiným? Diky za odpověd

 73. Juan (neregistrovaný)

  Ahojte,

  chi se zeptat, mohu dát najednou do inkubátoru víc jak jen jedno vajíčko? Nejde mi to, tak se ptám, jestli je chyba jen u mě. Musím udělat jedno vajíčko a pak další…

  Díky za odpověď

  • N.K. (neregistrovaný)

   Jde pouze jedno a pak až další, není to chyba. V dalším lvlu hra nabídne další inkubátory, takže lze „vychodit“ více vajíček najednou :) ale tyto inkubátory jsou pouze jednorázové, není to na nekonečno použití, jako ten jeden, co je k dispozici od začátku hry.

 74. nikk (neregistrovaný)

  Nevíte někdo, jestli se jde odhlásit a přihlásit jiný uživatel? Přihlásila jsem se jen tak, že jsem zadala nickname. Děkuji

  • Určitě jde, stačí se v Settings hry odhlásit a pak se přihlásit s jiným Google nebo Pokémon Club účtem.

  • nikk (neregistrovaný)

   To jsem zkoušela. Pak ale když se objeví sign up a pod tím google, tak zase se rozjede můj účet

 75. Meglun (neregistrovaný)

  Ahoj, hraji cca 4 dny a at jdu kamkoli stale mam u vsech 3 tlapky a ne a ne se mi to zmenit. Nevite co je spatne ?

  • Tuším, že jsem někde četl, že se jedná o bug poslední verze a autoři už pracují na opravě :) já to tak nyní vidím také.

 76. Ashley (neregistrovaný)

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, lze chyceného Pokémona vypustit z Pokéballu? Aby za mnou mohl chodit, nebo tak něco? Nebo ho můžu vidět jen v té nabídce?

  • Ahoj Ashley, nic takového možné není. Pokémona můžeš jen předat doktorovi, za což získáš sladkosti (viz popis v návodu) :)

 77. AndreaD (neregistrovaný)

  Ahoj…jsem 6 level ale stále žádná nabídka na tým (žlutý, červený, modrý). Všude čtu od 5 levlu si vyberete tým a já furt nic :-O jo a ještě AR režim mi nefunguje vůbec takže lovím jen animovaně. Hru jsem stahovala ještě dříve než byla dostupná v ČR a bojím se že při přeinstalování mi všechno zmizí co s tím??

  Děkuji A.

  • Marek (neregistrovaný)

   Ahoj, je potřeba zajít do gym, tam si pak vybereš tým tuším :) alespoň já to tak měl

  • AndreaD (neregistrovaný)

   Aha vyzkouším díky :-) a co s tím AR zobrazením :-O mám SONY Xperia M2…že by to nešlo na tento mobil :-O

 78. Volfik (neregistrovaný)

  Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli každý druh pokemona má na stejné úrovni trenéra vždy stejne maximální cp? Např. Při úrovni trenéra 3 má pidgey maximální možné CP např. 112. Bude to tak mít každý pidgey , kterého na této úrovni odchytim?
  Děkuji za odpoved.

 79. M (neregistrovaný)

  Jak získat pokébally?

  • Veronika (neregistrovaný)

   pokébally můžeš dosta v pokéstopech to jsou ty symboly na mapě když k nim přijdeš a roztočíš je tak z toho máš nějaké pokébaly

  • Marco (neregistrovaný)

   Kde najdu picachu nevíte? ?

 80. Veronika (neregistrovaný)

  dobrý den je to super hra ale docela dost věcí mi tam chybí ty souboje nejsou nic moc a nějak se pozapomnělo na jednu věc co do pokémonu patrí a to jsou rakeťáci bez nich to neni tak zabavné to připojení také není nic moc každou chvíli to vypadne kvuli přetížení ale jinak je to super hra donutí člověka aby se hýbal nebo aby častěji venčil psa :-) doufam že se ta hra brzo dostane do vyší urovně a bude čím dál zajímavější zdraví hráčka pokémonů.

  • Hra se jistě bude vyvíjet, já kdybych teď po roce zase hrál Ingress, tak věřím, že budu koukat na podstatně jinou hru než před tím. Už tehdy to během měsíců procházelo dost vývoje, ale pravda, tam se principy teprve hledaly, tady to navazuje na dlouholetou tradici.

 81. František (neregistrovaný)

  Ahoj, chtěl jsem se zeptat – hra mi vždy po pár minutách sama od sebe spadne a potom se načítá na pozadí znovu. Myslíte, že když si nainstaluju aplikaci z českého AppStore, že se to zlepší? Díky

 82. ondraondra (neregistrovaný)

  Ahoj. Chtel bych se zeptat, proc se mi na mape nezobrazuji zadni pokemoni ani pokestopy. Jediny pokemoni ktere sem videl, byli ti tri ze kterych jsem si vybiral na zacatku. Od te doby se mi na mape nic nezobrazilo. Taky mam v horni casti obrazovky napsano „failed to detect location“ Nevim jestli to neni chyba v telefonu, protoze to dela at se prihlasim pres google nebo pres pokemon trainer club.

 83. Alenka (neregistrovaný)

  Lidi prosim o radu, kdyz chytam pokemony, tak mi.na.kamere nejdou videt, dela to aji pritelovi,nevite prosim cim to je? A jak udelat to, aby mi to slo?:) dekuju:)

 84. Adéla (neregistrovaný)

  Když chodím tak se mi nemění stopy u pokemonu, mam tam vždy 3 stopy. Takže nemůžu stopovat pokemony. Nějaká rada?

  • Volfik (neregistrovaný)

   Myslím, že se to teď po zavedení na českých webech děje každému. Taky s tím mám problém. Stopy vůbec ne ubývají…

  • Je to bug současné verze, vývojáři už pracují na odstranění :)

 85. Znovu doplním, že pro všechny hráče Pokémon GO jsme připravili speciální fórum, ve kterém můžete přehledně řešit problémy s instalací a spouštěním, GPS, diskutovat o hře, strategiích a jednotlivých frakcích. Naleznete jej zde [odkaz]

 86. CryptoN (neregistrovaný)

  Mohli by vymyslet treba i nejake ukoly a delat je spolecne s kamarady nebo sam bylo by to jeste zajimavejsi … :)

 87. Petr (neregistrovaný)

  Ahoj,
  hru jsem spustil podle návodu pro Android 4.3. V pořádku se spustila, ale při registraci se mi nejde přihlásit k účtu google a když zvolím druhou možnost, tak mi stránka háže error 503. Někde jsem viděl, že v případě využití aplikace pro starší android je to běžný problém. Dá se s ním ale něco dělat? Díky

  • Ahoj Petře, jj to se může stát, ale bohužel je nutné počkat, až vývojáři zpřístupní registraci přes druhou volbu (Pokémon Club), teď to je kvůli přetíženým serverům vypnuté (už několik dnů).

 88. Aneta (neregistrovaný)

  Ahoj,
  můžete mi prosím poradit:

  Stáhla jsem si dnes Pokemon Go, ale podle vašeho návodu (přes google play mi to nešlo – mám jen 1 GB RAM nebo co- nevím, nerozumim tomu :D ) ,každopádně se mi hra spustila, chvili jsem hrála, vše bylo ok. Pak jsem to vypla a teď nevím jak ji pustit znovu…. Neobjevila se mi na telefonu žádná ikonka té hry, nic… :(

  Děkuji předem za radu :)

 89. Marek (neregistrovaný)

  Co třeba Pikachu?? Na jakém lev se ukáže? Nebo na jakém místě se spíše může ukázat?

 90. Jiřin (neregistrovaný)

  Ahoj je v plánu apka jako u ingresu s mapou pokestopu a gymu ? Páč né všechny portály na intel map jsou i pokestopy a jen některé jsou gymi.docela by se to hodilo pro plánování tras.dik za odpovědi

 91. Patrik (neregistrovaný)

  Zdarec,

  mám problém s viditelností pokémonů. Kdykoliv se v mé blízkosti objeví pokémon tak vidím jen kruhy ale obrázek pokémona nevidím. Když se snažím klikat na ty kruhy tak ani bojová mapa na odchyt toho pokémona nenačte.
  S rychlostí internetu by problém být neměl. Jinak mám iphone 4S a vše ostatní funguje jak má.

  Předem děkuji za odpověď, snad někdo poradí.

  Patrik

 92. marpan (neregistrovaný)

  Zdravím, již druhý den mám svého pokemona v gymu, ale nenabízí mi to žádnou odměnu. Nebo je třeba na něco klikat pro vyzvednutí? Akorát nevím na co, zkoušel jsem vše. Ví prosím někdo jak odměny vybrat? :)

  • N.K. (neregistrovaný)

   Klikne se na Shop a nahoře vpravo se musí kliknout pro vyzvednutí odměny :)

 93. Mates (neregistrovaný)

  Prosím prosím, kde sezenu nové pole balls ? :( :) děkuji :)

  • Hele co projevit trochu snahy. Měl jsem to v ruce 2 minuty a tohle nejde minout, z pokestopu nebo jak se to jmenuje. Aspoň na ten displej sahej, když už něco děláš, nelze čekat s rukama v klíně, že se věci samy udělají. A jak tak koukám hra to píše přímo v tipech, ach jo…..:-/

 94. Ondra (neregistrovaný)

  Jenom pro upřesnění : Pro získání pokecoinů nemusíte být 21 hodin v gymu, stačí gym dobít a odměnu si lze vybrat hned. 21 hodin pak trvá než si lze znovu vyzvednout odměnu. Odměna se samozřejmě násobí za počet gymů, ve kterých máte v tu chvíli pokemona.

  • Anna (neregistrovaný)

   Ahoj, už se mi dvakrát stalo, že jsem do Gymu umístila svého Pokémona (jeden gym dokonce uplně dobila pro svůj tým) A po skončení odpočtu jsem neměla žádné penízky v shopu. Proč? Je to tím, že ten můj Pokemon tam nevydržel tak dlouho? Díky.

 95. Katarina (neregistrovaný)

  Ahojte, dá sa získať späť pokémon, ktorého som poslala k profesorovi? Alebo je to jednosmerný transfer?

  • Ahoj, nedá. Jakmile ho pošleš k profesorovi, už ho zpět nezískáš :) leda chytit nového.

  • Jak ta hra při tom píše, „Opravdu ho chceš posla profesorovi? Už se nevrátí“, tak prostě té hře věř, když to říká:)

 96. Milan Flekac (neregistrovaný)

  Dobry den mam android 4.2.2 podle navodu se mi to podarilo stahnout a zajima mne kdyz bude vydan novy update jestli to pujde stahnout predem dekuji za odpoved . ;)

  • Ahoj Milane, bude potřeba počkat, než někdo zase upraví to APK pro starší verze, ale to by snad nemělo dlouho trvat. Náš návod na neofiko instalaci pak samozřejmě aktualizujeme o odkaz na nejnovější verzi :)

 97. Michal (neregistrovaný)

  Dobrý deň.
  Niekedy mi nejde prihlasiť do pokemon trajner club. Neviete čim to je ?

 98. Michal (neregistrovaný)

  A prečo ? :) a ako zistim kedy to pojde?

 99. Galileo297 (neregistrovaný)

  Jak a kde vypnout AR režim?
  Děkuji

  • Pokud se něpletu, tak přímo v AR režimu, vpravo nahoře přepínač. To už je několikátý dotaz na něco, co je na displeji, co se sakra děje, nějaká davová tupost?

 100. Karolína (neregistrovaný)

  Nějaký přesný postup klikání jak získat Pokebally zpátky? Mě to teda nejde.

 101. Stanley (neregistrovaný)

  Až na to že mě se fotky vytvořené aplikací nikam neuloží… prohrabal jsem kvůli tomu celej foun (Samsung Note 3) má to někdo podobně? podařilo se ten problém vyřešit?

 102. kristen (neregistrovaný)

  Blbne mi pokedex,nevíte někdo jak to dát do pořádku ? :)

 103. Jayinka (neregistrovaný)

  Ahoj, prosím vás o radu, nefunguje mi NEARBY (stopování) nevíte co s tím ?
  Pořád tam mám u všech pokemonů tři stopičky a můžu chodit jako blázen a ty potvory neubývají, kvůli tomu mi utekla spousta vzácných pokemonů, kteří se mi tam objevili ale nepodařilo se mi k nim dojít ikdyž jsem ušla pěknej kus cesty na všechny strany. děkuju

 104. David (neregistrovaný)

  Dobrý den chtěl bych se zeptat co mam dělat když dojdu k nějakému pokestopu a zatočím sním ale jen co se stane je to že mi to napíše Try again later a to mi dělá na všech pokestopách co jsem zatím našel.

 105. Sebik19 (neregistrovaný)

  Dobrý den, nefungují mi stopy u pokémonů v mém okolí mám stále 3 stopy i když je pokémon u mě.. Neví někdo jak to opravit?

 106. Marek Verner (neregistrovaný)

  Muze mi prosim vas nekdo rict co znamenaji prazdne blikajici kruhy kolem me , a rict mi jak mam oslabit pokemona kterej porad leze z pokebalu nebo to nejde ? ….

 107. Yossarian (neregistrovaný)

  Pokébaly nejdou zbírat již od verze 1.X
  U evoluce bych jestě uvedl křivku, jako ukazatel. Není jen pro ozdobu, slouží k tomu odhadnout, jak „silný“ je ten daný pokemon v rámcí svého druhu. A pak evoluci prohnat jen ty s dobrou krivkou.

 108. Roman (neregistrovaný)

  Dobrý deň.
  Možem prosím otázku ?
  Dá sa v pokemom go zmeniť meno hrača ?

 109. Vojta (neregistrovaný)

  Moc pěkně udělaný článek jen nevím jestli je to jen můj problém ale při běhu se mi nepřčítali km.

  • Děkujeme za pochvalu. A měl jste při běhu zapnutý displej? Když jej vypnete, hra vzdálenost nepočítá :(

  • McWlada (neregistrovaný)

   mam Alcatel one touch pop c7 a kdyz mam loading o pokemon go spadne to a nejde to nevíš co stím?

  • McWlada (neregistrovaný): p. Hrma není support Nianticu, od toho jsou borci z… Nianticu:-)

  • McWlada (neregistrovaný)

   no ale koukal sem ze toho dost vi:-) vse delam jak mam ale dal nez na loading se nedostanu.

  • Jiří Hrma: brw. pokud chápu, téma není zapnutý display, ale standby. Pokud displej vypnu (např. pomocí proximity senzoru), hra stále načítá, je na popředí, telefon aktivní.

  • Koupit novy telefon. V pozadavcich se doporucuje 2 GB RAM, ty mas sotva 512 MB. Predpokladam, ze take nehrajes dnesni hry na dělu ráže 486?

 110. Caesar (neregistrovaný)

  V přehledu pokémonů není tauros :o a v bojové tabulce chybí typ fairy.

 111. Samtar (neregistrovaný)

  Pořád mám Error GPS not Found. Skusil jsem všechno podle tohoto článku: [odkaz] . prosim poradtě mi.

 112. Petee (neregistrovaný)

  Dobrý deň.
  Prečo mám prosím pri stopovani pokemonov stále 3 stopi u pokemoma aj keď som hneď unho ?

  • Už se to tu i ve fóru řešilo asi 10x, je to bug současné verze hry. Je potřeba vyčkat, než to vývojáři opraví :)

 113. Jan (neregistrovaný)

  Môžem poprosiť o radu ?
  Mám problém z vyliahnutím pokemona z vajička, keď prejdem určený počet kilometrov vajíčko mi zmizne a nezizkam pokemona. Nevedeli by ste mi poradiť ?

 114. „CP neboli bojové body (Combat Points) lze navyšovat zvyšováním levelů, za což zaplatíte Stardustem a sladkostmi, a čím vyšší level budete mít, tím dražší vylepšování bude. CP se také zvyšuje s vaší hráčskou úrovní (levelem).“

  Co to presne znamena? Znamena to, ze kdyz postoupim na dalsi level, u vsech mych pokemonu, ktere mam, se zvysi CP, nebo kdyz na novem levelu chytim nejakeho pokemona, ze bude mit vetsI CP nez pokemoni, ktere jsem chytil na nizsim levelu?

 115. peldic (neregistrovaný)

  Dobrý den,
  Hra mi neustále píše FAILED TO DETECT LACATIO, nevíte co s tím? Zkoušel jsem restart mobilu i hry, gps v různých modech, nic nepomohlo :/

  • Dohnys (neregistrovaný)

   Předpokládám, že máš telefon s Androidem.
   V Nastavení si otevři „Informace o telefonu“ a ťukej na „Číslo sestavení“ tak dlouho, dokud se ti neobjeví nápis „Nyní jste vývojářem“. Tím se ti v nastavení zpřístupní položka „Možnosti pro vývojáře“. To otevři a úplně nahoře zruš používání těchto možností nebo ještě předtím si tam najdi položku „Aplikace pro simulování polohy a nastav na NIC.
   To by mělo pomoct.

 116. Koozha (neregistrovaný)

  dobrý den všem,

  měl bych dotaz na ofic strankach [odkaz]
  sem se dočetl že obsah batohu by měl být 500, ale není. je to ovlivněno levelem ???
  čím vyšší lvl tím větší počet slotů v batohu ??? ja mám aktuálně 400 a to sem si kupoval
  rozšíření.

  Děkuji

 117. Kokyna (neregistrovaný)

  Ahoj, mám problém s gymy. Jsem za Mystic a v některých gymech mi najednou zmizela možnost, že bych tam mohla přidat svýho Pokémony. Čím to může být? Prědem děkuji za odpověď.

  • BosonX (neregistrovaný)

   Napada me jen, ze tam neni misto. Pocet pokemonu, co se daji dat do gymu, se rovna levelu gymu. Pokud je treba gym lvl 3, daji se tam narvat max. 3 potvory. Ctvrty tam uz dat nejde (jedine pokud zvysis lvl na 4.). A samozrejme do gymu muzes dat pouze jednoho svyho. Pokud tohle vsechno vis (a problem je v necem jinym), tak sry :)

 118. Volfik (neregistrovaný)

  Zdravím,

  Můžete mi někdo říct, jak je možné, že z1. Evee, která měla cp 446 se mi vyvinul vaporeon 1212, ale 142hp a z další evee, která byla 505 se vyvinul flareon 1245cp, ale jen 78hp?? Jde teď jen o životy, ne o CP. Je to zkrátka jen tím, že flareon je prostě méně odolný? Nebo na to má něco vliv? Děkuji.

  • smerf (neregistrovaný)

   Dobrý den chci se zeptat.Me to de dokonce na tablet

 119. Bobajev (neregistrovaný)

  Lvl 21 chce 50000Exp
  Lvl 22 chce 75000Exp

 120. Nikuuss (neregistrovaný)

  Ahoj, poradil by někdo prosím, kde je problém s instalací hry? Mám Macbook Air a snažím se do něj nainstalovat hru Pokemon GO. Nejdříve jsem nainstalovala Virtual box, kde se mi ukázalo, že program byl nainstalován. Nox jsem měla nainstalovat a přesunout do Aplikací, což jsem také udělala. Když chci ale Nox spustit, načítá se mi to pouze do 99% a pak se to sekne. Zkoušela jsem restart, instalovat znova, ale stále se objevuje ten stejný problém. Děkuji za případné rady, nebo návody jak to vyřešit.

  • Tohle nepůjde, prostředí s hrou jednoduše není kompatibilní a i kdyby si ji spustil, kvůli chybějící GPS si Pokémony stejně nezahraješ.

 121. Lukas (neregistrovaný)

  Zdravim Vas, predem dekuji za uzasny clanek. Chtel bych se zeptat da se nejak sloucit ucet vytvoreny na strankach Pokemon go s google uctem? Predem diky za odpoved.

 122. Radek (neregistrovaný)

  Dobrý den,
  po aktualizaci hry se nemůžu přihlásit do hry přes účet google. Zkoušel jsem to přes trainer club a tam to jde bez problému. Mám už nahráno docela dost, tak nevím co teď dělat. Je nějaká možnost spuštění přes google účet? Do aktualizace vše fungovalo bez problému. Mám Samsung galaxy S4 android 5.1. Děkuji

 123. Katchena (neregistrovaný)

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, na wi-fi mi hra běží v pořádku,ovšem jakmile se chci připojit přes data, tak se prostě nepřipojím. Nevíte někdo co s tím? Mám Samsung J5 a data mi píší 4G, díky.

 124. Martin (neregistrovaný)

  Zdar lidi, mam dotaz.. Jsem na levlu 20 a většina Pokemonu co chytam je okolo 150CP Max.. Mate to tak všichni?

 125. Cihlář (neregistrovaný)

  Zdravím, díky za článek a hlavně sekci pro starší anroidy. Po oficiální aktualizaci se již objevila nová verze na Lasziho MediaFire a opět funkční. Lenovo S750, android 4.2.2

 126. Kachna (neregistrovaný)

  Ahoj chtěla bych zjistit jak je to s gymem který obsadím a odjedu daleko. Byla jsem na dovolené asi 100km daleko obsadila jsem gym a když jsem dojela domů pokémon byl sezazen.

  • Maverik (neregistrovaný)

   To, že dáš pokemona do gymu a pak odjedeš i třeba přes půl světa nic neznámená! Prostě tam zustane a jakmile ho někdo zabije tak se ti vrátí mezi Pokemony…. Nemusíš bejt u gymu ani poblíž….

 127. Janys (neregistrovaný)

  Ahoj mám dotaz jak si zvolím těch 6 pokemonu na ten zápas .? Chci si zvolit 6 podle sebe ale nevím jak je označit abych je měl na zápas :) Díky

  • AničkaT. (neregistrovaný)

   Musíš v Gymu (Aréně neboli Stadionu) zvolit ikonku pro boj (viz návod ke hře) a pro volbu svý šestice specielních Pokémonů začínaje od prvního ťuknout pokaždý na jejich obrázek v náhodně sestavené šestici a ukážou se ti tví Pokémoni (dají se setřídit dle jejich CP) a z nich si vybereš prvního, pak druhýho atd. až k šestýmu Pokémonovi.

 128. lasol (neregistrovaný)

  Když navštívím Tělocvičnu mohu bojovat a ovlivnit výsledek, buď vyhraji nebo prohraji, ale pokud obsadím tělocvičnu svým Pokemonem a odejdu od tělocvičny, nemohu již ovlivnit žádný zápas (ani nevím že nějaký proběhl) což se mi nelíbí v této hře!!!

 129. robin (neregistrovaný)

  pane hrmo normálně zapnu hru nahoře mi to píše catch pokémon jenže tam nemám mapku a ty tři pokémony mám pod sebou a když jdu tak mi postavička nejde co mám dělat ?

 130. KEJTA (neregistrovaný)

  Může mi prosím někdo říct co znamená battles won? Ukazuje se to u některých hráčů v gymu

  • Anička T. (neregistrovaný)

   „Battles won“ znamená vyhrané souboje. Předpokládám že zam bude uvedeno číslo.

  • Kejta (neregistrovaný)

   Ale jaké souboje. Vyhrála jsem jich několik a teprve teď se mi to objevilo u mě když jsem se přidala do gymu bez boje jen protože je tam můj tým a bylo volné místo.

 131. Millan (neregistrovaný)

  Ahoj,

  obsadil jsem několik gymů, přesto dostávám stále stejný počet tokenů i stardustu. To se nenásobí? Stále dostávám jen za ten první? Díky

  • Milan (neregistrovaný)

   Také si odpovím sám – násobí se to, jen jsem to přehlédl.

 132. Tomáš (neregistrovaný)

  Ahoj,
  Mám dotaz,v mém seznamu vlastněných pokemonů mají někteří jakoby modré pozadí takový opar, znamená to něco? Předem děkuji za odpověď

  • Tomáš (neregistrovaný)

   Tak jsem si to našel… znamená to že ten pokemon byl chycen v posledních 24h

 133. Ondra (neregistrovaný)

  Čau, rád bych se zeptal na inkubátory. nějak jsem moc nepochytil, kde se berou, jsem na 21. levelu a krom toho nekonečného, co mají všichni, mi občas (asi při postupu do dalšího levelu) vypadne další na tři použití…. Ale protože od vyšších levelů je třeba udělat víc XP, tak ty na tři použití běžně vyplácám. Rád bych se proto zeptal, jestli na vyšších levelech není třeba šance na vypadnutí inkubátoru z pokestopu?

  Popřípadě jestli nemáte aktualizovaný seznam věcí, které vypadávají od dvacátého levelu výš?
  Dík :-)

  • Shawik (neregistrovaný)

   Ten omezeny na 3 pouziti bud dostanes pri postupu na novy level (kazdych cca 4-6 lvl), nebo si ho muzes koupit :) pokud vim, jina moznost neni – predmety z obchodu nepadaji z pokestopu (s vyjimkou zakladnich power ballu)

 134. Katka (neregistrovaný)

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho vydrží odměna když ji nevyzvednu. Když uplyne 21 hodin a já to nevyzvednu hned, bude tam tak dlouho jako mí pokemoni v gymech nebo jen ten čas pro vybrání odměny nějak omezený? Předem díky

  • Čas pro výběr odměny je omezený jen tím, jak dlouho se v gymu udržíš. Čím déle čekáš, tím více riskuješ, že nebudeš mít, co vybrat. Když dobiju 5 gymů, tak než dokončím šestý, tak už z druhé strany mi moje gymy mizí :-D koukni: [odkaz]

 135. Tevold (neregistrovaný)

  ahoj mám problém nevidím pokémony jen kolečka a kamarád je vesele chytá nevíte co mám dělat už jsem to odinstaloval a nainstaloval znovu jednoho chytnu a pak zase nic :-( už jsem na nervy a takhle se daleko nedostanu :-(

 136. Kuba (neregistrovaný)

  Proč mi nesedí počet pokemonů (čísla v levém horním rohu) s počtem na obrazovce mobilu? Nebo to počítá i ty co jsem poslal profesorovi?

 137. Nikola (neregistrovaný)

  Ja sa chcem opytat odkedy som hru nainstalovala mi vobec nefunguje lure module ani incense.. Prisla som nato ked sme s priatelom sedeli a cakali a on mal 30 pokemonou chytnutych a ja stale nic… Co s tym?

 138. Jiří růžička (neregistrovaný)

  nevite jestli de nějak jít do jiního týmu?

 139. Hekerle Vojtěch (neregistrovaný)

  Zdravím všechny nadšence a přeji pořádný úlovky. Mám takový dotaz, všiml jsem si (vím že cena je orientační) celkem rozdílů v korunách a dolarech za zlaté potvory. Jde tedy platbu provést i v USD, případně jak na to?

  Děkuji za odpověď

 140. WantToSeeMoreTOP10? (neregistrovaný)

  Aktuální novinky a zajímavosti ze světa Pokémon GO? Vše v krátkém videu níže.
  [odkaz]

 141. cyril (neregistrovaný)

  Hi, Smart pokemon is now showing pokemon again.

  It has new gym monitor features too.

  [odkaz]

 142. Lukáš Hrubý (neregistrovaný)

  Až na to, že rychlost není jak píšete 40-50km/h pro líhnutí vajíček ale jen tak do 12,5km/h.Takže na kole či na bruslích to nic nepočítá.Jen a pouze při chůzi :(

 143. Dobry den, mam problem se spustenim hry pres mobilni data. Hra nacita a nenacte se, chce potvrdit prihlaseni pres Google ale nic … spustit jde pouze pres wi-fi a pak teprve mohu odejit s dosahu wi-fi a hra funguje pres spustena data (coz je reseni az do okamziku nejakeho problemu nebo seknuti – pak uz ji zase pres mobilni data nerozjedu) … nevite, proc to? a co s tim? Huawei Y6Pro Díky

 144. poradí mi prosím vás někdo, měl jsem chyceného tiranitara a omylem jsem ho poslal profesorovi.

  JDE TO NĚJAK VRÁTIT

 145. Traalalalálala lalalala: Tralala lá. Squirtle je nej pokemon nabídl se my hned jako první Tralallaá

 146. Dobry den nevite prosim co se deje kdyz nemuzu pouzit ani jedno BERRY na pokemona? Driv mi to slo po tom co je nove generace to nejde. Prosim o pomoc a odpoved diky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).