Domů » Články » Pokémon GO: Velký průvodce pro hráče, tipy & triky, návod

Pokémon GO: Velký průvodce pro hráče, tipy & triky, návod

Dlouho očekávaná geolokační hra Pokémon GO s prvky rozšířené reality je konečně tu a zahrát si ji mohou uživatelé zařízení s Androidem a iPhony (iOS). Pokémon GO můžeme bez nadsázky označit za fenomén, jelikož krátce od vydání si ji nainstalovali miliony hráčů po celém světě. Ostatně už nyní ji v USA hraje více uživatelů, než má seznamovací sociální síť Tinder. A brzy by titul měl pokořit množství aktivních uživatelů, které má Twitter. A to skutečně nejsou malá čísla.

Pokud jste Pokémon GO ještě nezkusili a máte strach, že hře nebudete rozumět, pak právě pro vás je tento podrobný průvodce, ve kterém najdete užitečné tipy do začátku. A na své si přijdou i zkušenější uživatelé, kteří již Pokémon GO hrají.

Pokémon Go

Co to Pokémon GO vůbec je?

Pokud jste v minulosti narazili na hru Ingress, kterou vytvořilo studio Niantic Labs společně s Nintendem. Niantic Labs také začalo spolupráci se společností The Pokémon Company a výsledkem je právě titul Pokémon GO, který má mnoho společných prvků s geolokační hrou Ingress.

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spuštěním.

Ve zkratce se jedná o interaktivní geolokační hru zasazenou do reálného světa, která jej kombinuje s tím virtuálním – narazíte zde tedy na prvky rozšířené reality. Na displeji vidíte digitální mapu reálného světa a všude okolo vás se nacházejí různé druhy Pokémonů. Vy se ocitáte v roli trenéra Pokémonů a vaším úkolem je pochytat těchto malých potvůrek co nejvíce, ideálně všechny. K dispozici vám jsou různé předměty, které Pokémony vyvíjí na další úrovně, léčí a podobně.

Discover Pokémon in the Real World with Pokémon GO!

Hra dále láká na speciální tzv. „Pokéstops“ a „Gyms“, které celkovou hratelnost ještě vylepšují, a hra se tak stává mnohem zábavnější. Kdo by přece nechtěl mít své vlastní teritorium s Pokémony?

Začínáme: Jak stáhnout hru pro Android a iPhone?

Hra je aktuálně dostupná jen ve vybraných regionech (Japonsko, USA, Austrálie a Nový Zéland), a Češi či Slováci si zatím musí ještě počkat. Vývojáři mají totiž plné ruce práce se svými servery, které jsou přetížené. Není výjimkou, že se vám hru nepovede spustit, velký nápor hráčů je znát a pravděpodobně ani samotní tvůrci nečekali takový ohlas.

Pokémon GO
Pokémon GO
Cena: zdarma
‎Pokémon GO
‎Pokémon GO
Cena: zdarma+

Aktualizováno 16. července: Hra Pokémon GO už je oficiálně dostupná v ČR i na Slovenku, stahovat můžete z Google Play či App Store.

Pokémony můžete chytat na Androidu i iPhonu :-)
Pokémony můžete chytat na Androidu i iPhonu :-)

Pokud vám hra z nějakého důvodu nejde nainstalovat z oficiálních obchodů, existuje řešení, jak hru stáhnout, a to jak pro jablíčkáře, tak pro uživatele systému Android. Využijte proto našeho podrobného návodu.

Problémy s instalací na Androidu

1) Zařízení není kompatibilní s touto verzí

V případě, že jste se setkali s touto hláškou, doporučujeme sáhnout po postupu, kterého využili stovky tisíc hráčů po celém světě v době, kdy hra nebyla oficiálně dostupná v lokálním Google Play.

1) Nejprve je nutné ve vašem smartphonu v nabídce Nastavení – Zabezpečení – Neznáme zdroje povolit instalaci z neznámých zdrojů.

2) Následně si skrze webový prohlížeč v telefonu stáhněte ověřený APK soubor například ze serveru APKmirror.com (červené tlačítko Download APK), který po dokončení stahování z notifikační lišty rovnou otevřete; tím zahájíte instalaci. V ideálním případě by vám hra měla fungovat. Pokud ne, zkuste některý z následujících postupů.

2) Při analýze balíčku došlo k chybě

V případě, že se vám při instalaci hry z APK souboru objevila tato chybová hláška, znamená to, že ve svém zařízení máte starší verzi Androidu, kterou vývojáři hry Pokémon GO jednoduše nepodporují (nejen kvůli možným chybějícím API).

Pokémon GO pro spuštění vyžaduje minimálně Android 4.4 nebo vyšší. Pokud je pro vaše zařízení dostupná neoficiální ROM s touto verzí Androidu, můžete ji zkusit nainstalovat, nicméně tento postup doporučujeme pouze zkušenějším uživatelům. Druhou možností je pořídit si novější smartphone, který bude splňovat minimální hardwarové požadavky.

3) Pokémon GO APK pro Android 4.1, 4.2 & 4.3

Na YouTube objevil návod od uživatele László Mózsikkterý jsme sice v praxi nezkoušeli, jelikož v redakci nemáme k dispozici žádné zařízení se staršími verzemi Androidu, nicméně podle jeho slov je pak možné hru Pokémon GO spustit i na zařízeních s Androidem 4.1, 4.2 a 4.3, i když ani v tomto případě není kompatibilita stoprocentní. Zde je překlad jeho postupu:

1) Stáhněte si instalační APK soubor hry „PokemonGO_0.31.0_Unlocked_by_Laszlo_Mozsik.apk“ (jedná se o verzi hry 0.31.0 „odemčenou“ právě pro Android 4.1 a vyšší, čímž se obchází kontrola, která způsobuje hlášku „Při analýze balíčku došlo k chybě„). Soubor můžete stahovat z tohoto odkaz: MediaFire (složka Method 2).

2) Soubor PokemonGO_0.31.0_Unlocked_by_Laszlo_Mozsik.apk nakopírujte například do složky /Downloads ve vašem zařízení (není vyžadováno – je to jen pro to, abyste věděli, kde máte instalační soubor uložený).

OLD METHOD - Pokemon Go APK for Androids below 4.4 |tested on unsupported Jelly Bean 4.1/4.2/4.3

3) Nainstalujte hru. Spusťte ji a vyčkejte, než zmizí úvodní načítací obrazovka (může to trvat o něco déle).

4) Nyní restartujte telefon a znovu spusťte hru Pokémon GO. Pokud budete mít trochu štěstí, mohlo díky tomuto postupu vaše zařízení být podporované. Znovu ale upozorňujeme, že tento postup nemusí fungovat na všech zařízeních. Je také možné, že s Google účtem tato upravená verze fungovat nebude (opět kvůli starší verzi Androidu a chybějícím API). Registrovat se tedy budete muset přes Pokémon Trainer Club (registraci provedete zde).

Další postupy, které autor návodu doporučuje při nefunkčnosti hry a problémech:

 • restartujte telefon a spusťte hru znovu
 • vypněte GPS, spusťte hru a následně ji ukončete (přes správce aplikací). Zapněte GPS a zkuste znovu spustit hru.
 • zapněte letadlový režim, spusťte hru a následně ji ukončete (opět přes správce). Vypněte letadlový režim a znovu ji zkuste spustit.

Minimální specifikace pro hraní Pokémon GO

Android

 • Android 4.4 a vyšší (od verze 0.29.2 už je podporována i vývojářská verze Androidu 7.0)
 • HD rozlišení (720 x 1280 px), avšak není podmínkou. Hra není optimalizována pro tablety.
 • rychlé internetové připojení (Wi-Fi, 3G nebo LTE)
 • GPS a povolené polohové služby

iOS

 • iPhone 5+ a novější
 • iOS 8+ a vyšší (funguje i na iOS 10 beta)
 • rychlé internetové připojení (Wi-Fi, 3G nebo LTE)
 • GPS a povolené polohové služby
 • zařízení s jailberakem nejsou podporována

Poznámka: Nově vydaná verze 0.29.2 z 13. července již funguje s vývojářskou verzí Androidu 7.0 Nougat. Odkaz pro stažení naleznete zde.

Vytvoření účtu a herní postavy

Pro spuštění hry budete potřebovat herní účet. Nejlepší způsob je propojení hry s vaším účtem na Googlu. Propojení vám zaručí, že o váš postup ve hře v případě změny telefonu/zařízení nepřijdete. Vzhledem k tomu, že se jedná o hru, u které strávíte hodiny času se jedná o dobré řešení.

Po přihlášení se dostanete ke tvorbě vaší postavy. Zvolit si můžete mezi mužem a ženou, přičemž barva vlasů, očí či oděvu je plně ve vaší režii. Pozdější změna už možná není, takže tvořte pečlivě.

Když je vaše virtuální postava hotová, můžete si vybrat svého prvního Pokémona. Na výběr máte listnatého Bulbasaura, ohnivého Charmandera, nebo vodního Squirtla. A pokud byste raději do začátku získali žlutého elektrického Pikachu, mrkněte na náš návod; je to totiž velmi jednoduché.

Lov Pokémonů začíná: Vzhůru do terénu

Jak již bylo řečeno, Pokémon GO je geolokační hra s prvky rozšířené reality, a jak staré dobré přísloví praví, „Bez práce nejsou koláče“. Abyste mohli nějakého Pokémona najít a poté i chytit, musíte se jednoduše zvednout z gauče a vyrazit do ulic. Pro správné fungování hry musíte mít povolenou GPS a zapnuté internetové připojení.

TIP: Za každý level dostanete přibližně 15 nových Pokéballů. Přesto s nimi rozhodně neplýtvejte. Pokud cíl minete, rychle na Pokéball klikněte – tím o něj nepřijdete a získáte jej zpět.

Na mapě je vaše poloha znázorněna vámi vytvořeným avatarem (postavičkou) a okolo vás pulzuje jakýsi kruh. Tento kruh je akční oblast, ve které můžete provádět interakce s ostatními objekty na mapě – s Pokémony, Pokéstopy a Gymy (tělocvičnami/stadiony).

TIP: V tomto článku vám prozradíme, kde můžete na mapě hledat nové typy Pokémonů, které ještě nemáte ve sbírce!

Stopy vás dovedou k Pokémonům

V pravém spodním rohu vidíte seznam Pokémonů, kteří se ve vaší blízkosti nacházejí. Navíc pod jejich siluetami máte indikátor v podobě malých stop. Ty znázorňují, jak daleko od vás Pokémon zrovna je. Jedna „tlapka“ je přibližně 100 metrů, dvě přibližně 200 metrů, a 3 pak zhruba 300 metrů. Čím blíže jste k Pokémonovi, tím méně tlapek se zobrazí.

Aktualizováno: S novou verzí hry Pokémon GO (0.31 pro Android a 1.10 pro iOS) byly odstraněny stopy značící vzdálenost k Pokémonům v okolí.

Četnost výskytu vybraných Pokémonů
Četnost výskytu vybraných Pokémonů (autorem je uživatel RotomGuy z Reddit.com)

Dalším indikátorem jsou různé vizuální efekty, které se objevují na zobrazené mapě. Pohyb v trávě znamená, že v tomto místě může (a také nemusí) být nějaký Pokémon, a vy byste toto místo měli nejlépe prozkoumat osobně. Hra vás zkrátka neustále nutí chodit, což není vůbec na škodu.

Chytáme další Pokémony: Pozor na barvu pulzujícího kruhu

V případě, že najdete Pokémona a Pokémon se bude nacházet ve vaší těsné blízkosti (v kruhu), můžete se jej pokusit chytit. Po kliknutí na Pokémona se přesunete do speciálního zobrazení, ve kterém se můžete přepínat mezi zobrazením s rozšířenou realitou, díky čemuž uvidíte Pokémona vyobrazeného ve skutečném světě (využívá se fotoaparát telefonu), anebo herním zobrazením, kde bude Pokémon v animovaném prostředí. Samotnému se mi při chytání osvědčilo AR režim vypnout a raději dát přednost chytání v animovaném prostředí – přesněji se v něm totiž na Pokémona míří.

pokemon-GO_0 2

Poté se už jen stačí trefit Pokéballem do Pokémona a máte vyhráno – Pokémon je váš. Správně se trefit bude chtít zřejmě i trochu cviku. Hod provedete rychlým tahem po displeji telefonu, přičemž trefit se do malého červíčka (Caterpie) je těžší, jak chytání třeba tlustého Bulbasaura, a o ještě více nervů vás pak připraví třeba hbitý létající Zubat.

TIP: Před hodem roztočte tahy prstu Pokéball a chyťte tímto způsobem Pokémona. Dostanete tím více zkušeností. Avšak pozor, jednoduché to není.

Pozor také na barvu – zelené zbarvení pulzujícího kruhu okolo Pokémona značí, že jej snadno chytíte. Žlutá signalizuje, že chycení bude náročnější. Oranžová už je opravdová výzva a Pokémony, u kterých pulzuje červený kruh, je extrémně těžké chytit, avšak ne nemožné.

Pokémoni se přitom nacházejí doslova všude kolem vás, ale mnohem více jich je v hustě obydlených oblastech (například centra měst), ale to neznamená, že byste Pokémona nenašli třeba i v poli, jen je jich zde výrazně méně. Svou roli tu má i typ prostředí – chytnout vodního Pokémona je snazší u vody a chytit netopýřího Zubata se vám hravě povede v noci.

TIP: Doporučuji si s sebou vzít do terénu power banku. Telefon se při hraní vybíjí opravdu rychle. Za 1 hodinu hraní mi na Samsungu Galaxy S7 edge baterie klesla o 30 % (jas byl nastavený na cca 75 %).

Chytejte a získávejte cenné zkušenosti

Když se vám podaří chytit Pokémona, odměnou jsou vám zkušenosti, hvězdný prach nebo jídlo pro daného Pokémona. Své zkušenosti využijete pro to, abyste se dostali na vyšší úroveň, což je důležité, protože hned od 5. úrovně se budete moci účastnit bojů v Gymech. Hvězdný prach a jídlo jsou určeny pro Pokémony a slouží na jejich vývoj. K dispozici je tzv. „Power up“, který přidá Pokémonovi životy a sílu, nebo „Evolve“, který je důležitý k vývoji Pokémona do dalšího stádia.

V případě, že máte stejných Pokémonů více, můžete je poslat profesoru Willowovi, který vám za ně dá sladkosti, které pak využijete na evoluci Pokémonů. To provedete přímo z hlavní obrazovky kliknutím na obrázek Pokéballu a poté vybráním volby „Pokémon“. V seznamu vyberte Pokémona, kterého chcete poslat profesorovi a ve spodní části klikněte na tlačítko „Transfer“.

TIP: Každý pokémon je jinak silný. Doporučuji proto posílat profesorovi jen ty nejslabší Pokémony (v závislosti na velikosti CP – síly). Získané sladkosti pak využijete na vyvinutí silnějšího Pokémona daného druhu, ale abyste tak mohli učinit, budete jich potřebovat získat opravdu hodně.

CP: Síla Pokémona (Combat Points) a evoluce

Každý Pokémon má určitý počet CP bodů, které se vypočítávají z několika parametrů. Čím vyšší CP číslo máte, tím silnější váš Pokémon je. Když máte vícero stejných Pokémonů, je dobré si ponechat jen toho s nejvyšší číslem a ostatní darovat profesorovi Willowovi. Získané sladkosti pak využijete na vylepšení toho nejsilnějšího Pokémona.

CP neboli bojové body (Combat Points) lze navyšovat zvyšováním levelů, za což zaplatíte Stardustem a sladkostmi, a čím vyšší level budete mít, tím dražší vylepšování bude. CP se také zvyšuje s vaší hráčskou úrovní (levelem).

Mezi hráči se často řeší, zda je lepší zvyšovat CP Pokémona a až poté jej vyvinout, nebo opačně. Jasná odpověď na tuto otázku zatím neexistuje, ale rozhodně není příliš vhodné zvyšovat CP u Pokémonů, kteří jej mají na malé hodnotě. Rozhodně má tedy smysl vyvíjet až Pokémony s vysokým CP, za což samozřejmě vaše herní postava získá další zkušenosti.

Prvky na mapě: Na jaké objekty narazíte?

Základním kamenem herní plochy je celý svět a digitální mapa. Mapa samotná představuje vaše okolí a kromě Pokémonů jsou zde i další dva druhy bodů. Jedním z nich je tzv. „Pokéstop“, což je místo, které můžete jednou za čas navštívit a odměnou vám za to budou různé dárečky (herní předměty jako Pokébally, inkubátory atd.), které byste jinak museli kupovat formou mikrotransakcí za reálné peníze, takže určitě doporučuji tato místa navštěvovat pravidelně. Pokéstopy se nacházejí převážně na zajímavých místech ve vašem okolí (kapličky, fontány, sochy atd.).

Druhým a neméně podstatným místem jsou tzv. „Gyms“. Na toto místo můžete přijít až od 5. úrovně a při jeho návštěvě si musíte zvolit svůj tým: červení (Valor), modří (Mystic), nebo žlutí (Instinct). Nějaký si prostě vyberte, žádný benefit z toho nemáte. Pokud se chcete dozvědět více o vlastnostech jednotlivých týmů, mrkněte do přehledu v tomto článku.

Do vámi obsazeného místa, které si samozřejmě musíte nejdříve vybojovat, můžete poslat Pokémona, který bude vaše území bránit, a který se tu bude trénovat. Čím více soubojů vyhrajete, tím více se bude prestiž vašeho území zvyšovat. Naopak čím menší prestiž bude, tím snadněji půjde toto místo dobýt někým jiným.

TIP: Pokud máte Pokémona Eevee, může se vám v závislosti na barvě vašeho týmu vyvinout na další úroveň. Není to však pravidlem, jen to zvýší pravděpodobnost.

Herní předměty

Jak už jsem zmínil, ve hře je celá řada předmětů, bez kterých se později neobejdete. Co který dělá vám prozradí následující seznam.

 • Pokéball: Slouží pro chytání Pokémonů. Neplýtvejte s nimi, později se vám budou hodit.
 • Greatball: To samé co Pokéball, jen pro náročnější Pokémony. Zpřístupní se až po 12. úrovni.
 • Ultraball: Nejvyšší úroveň Pokéballu. Je přístupný od 20. úrovně a je určen pro ty nejnáročnější a vzácné Pokémony.
 • MasterBall: V beta verzi hry byl k dispozici ještě MasterBall pro chycení Pokémona Mewto, nicméně zatím to vypadá, že ve finání verzi MasterBall (zatím) nenajdete.
 • Potion (elixír zdraví): Nápoj, který vašemu Pokémonovi doplní 20 jednotek chybějícího zdraví.
 • Super Potion (velký elixír zdraví): Nápoj, který vašemu Pokémonovi doplní až 50 jednotek chybějícího zdraví.
 • Hyper Potion (největší elixír zdraví): Pořádná porce nápoje, která vašemu Pokémonovi doplní až 200 jednotek zdraví.
 • Pokémon storage (úložiště Pokémonů): V základu u sebe můžete mít až 250 Pokémonů. Pokud máte málo místa, pořízením většího úložiště můžete nosit o 50 Pokémonů více.
 • Bag (batoh): Najednou můžete mít až 350 různých předmětů. Pořízením batohu si úložný prostor rozšíříte o dalších 50 míst.
 • Revive (kámen života): Kámen, který dokáže oživit vašeho mrtvého Pokémona.
 • Incense (parfém): Speciální vábící parfém, který po dobu 30 minut láká všechny nedaleké Pokémony až k vám.
 • Lure Module (vábnička): Speciální modul, který umístíte na některý z Pokéstopů, a který přitahuje různé druhy Pokémonů. Aktivní je opět 30 minut. Vidí jej všichni hráči, takže pozor na konkurenci.
 • Razz Berry (omamná bobule): Speciální bobule, po kterých lze Pokémona snáze chytit.
 • Camera (fotoaparát): Pokud si chcete nějakého Pokémona vyfotit, stačí použít in-game předmět (fotoaparát) a nemusíte složitě dělat otisk (printscreen) obrazovky.
 • Lucky Egg (šťastné vejce): Vajíčko, které vám po dobu 30 minut znásobí obdržené zkušenosti.
 • Egg Incubator (líheň): V tomto speciálním inkubátoru (líhni) se vám líhnou noví Pokémoni. Bez práce nejsou koláče, pro aktivaci líhně musíte ujít 2 až 10 kilometrů. Do inkubátoru Pokémona vložíte po kliknutí na Pokéball na hlavní obrazovce – následně vyberte Pokémon a přepněte se na druhou záložku – Eggs. Z počátku máte k dispozici jeden inkubátor pro nekonečné použití, další (na 3 Pokémony) dostanete na 6. úrovni.
pokémoni vzdálenost inkubátor
Přehled Pokémonů, kteří se vám v inkubátoru mohou vylíhnout po nachození určité vzdálenosti (2, 5 nebo 10 km)
TIP: Lovit Pokémony či získávat předměty z Pokéstopů lze například i během jízdy v MHD. Jen pozor, vzdálenost uražená v dopravním prostředku (bus, tramvaj, auto…) se nezapočítává do nachozené vzdálenosti potřebné pro vylíhnutí Pokémona v inkubátoru – hra jednoduše pozná rychlejší pohyb (limit je údajně nastavený na 40 – 50 km/h). Pokud tedy vyrazíte na kole, bruslích nebo si půjdete zaběhat, vzdálenost se do inkubátoru započítá. Jen pozor, vždy je nutné, aby byl displej aktivní, takže počítejte s velmi rychlým vybíjením baterie.

Počítá se „nachozená“ vzdálenost i s vypnutým displejem?

Spousta uživatelů se ptá, jak hra vlastně počítá ušlou vzdálenost, jelikož určitě počty nachozených kilometrů jsou potřeba pro vylíhnutí nových Pokémonů z Egg inkubátoru (líheň). Bohužel vás příliš nepotěšíme – pro měření vzdálenosti musí být hra aktivní a displej zapnutý. V momentě, kdy displej vypnete, hra vzdálenost přestane měřit.

pokemon Go Battery Saver úsporný režim
Aktivace úsporného režimu: Ve hře klikněte na Pokéball uprostřed, následně na Settings v pravém horním rohu a aktivujte Battery Saver.

Řešením může být aktivace úsporného režimu (Battery Saver) v nastavení. Když pak otočíte telefon vzhůru nohama (nikoliv displejem dolů), obrazovka zčerná, což ocení zejména majitelé zařízení s AMOLED displeji. Při opětovném otočení zpět opět uvidíte herní obrazovku. Pokud tedy chcete, aby se vám vzdálenost započítávala, je dobré v nastavení displeje vybrat co nejdelší čas pro jeho vypnutí.

Souboje s ostatními: Je potřeba přemýšlet

Když dosáhnete 5. úrovně, můžete vyrazit bojovat s hráči z dalších týmů. Barva Gymu značí, jaký tým (červený, žlutý nebo modrý) je v ní dominantní. Za obsazené Gymy získáváte nejen mince, ale i hvězdný prach zdarma, což se rozhodně vyplatí (více informací o týmech a jejich filozofiích).

Jakmile hráče vyzvete, je nutné co nejrychleji klikat na nepřátelského Pokémona, abyste jej zneškodnili dříve, než on vás. Útokům protivníkova Pokémona se samozřejmě můžete vyhýbat, což není vůbec na škodu (tahem prstu doprava nebo doleva). Kromě klasického útoku (klikání na displej) lze využít i speciální komba, která najdete pod ukazatelem života. Každý Pokémon má 3 nebo 4 speciální útoky.

Pokémon Go speciální útok
Zeleně je značený ukazatel života, modré proužky pod ním charakterizují dostupnost speciálních útoků
Jak použít speciální útok? Jakmile se vám ukazatel komba (modrý proužek) nabije (neboj jedna z jeho částí), přidržte prst na displeji, čímž aktivujete speciální útok svého Pokémona.

Při soubojích je samozřejmě potřeba přemýšlet – s ohnivým Pokémonem při souboji s vodním příliš mnoho parády neuděláte, naopak s vodním dokážete ohnivému pěkně „zatopit“.

Bojová tabulka: Který druh zvolit proti soupeři?

Bojová tabulka Pokémonů
Každý Pokémon patří do nějaké skupiny. Tato tabulka vám prozradí, jak si váš Pokémon bude vést při boji s Pokémonem jiného druhu. Pokémoni z druhu Bug (brouci) si například moc dobře nepovedou při souboji s létajícími (Flying) nebo ohnivými (Fire) Pokémony. Naopak velmi dobře jim to půjde při boji s psychickými (Psychic), tmavými (Dark) či travnatými (Grass) druhy. Bílý čtverec v tabulce značí neutrální poškození (1x), zelený dvojité (2x) a červené značí pouze poloviční poškození.

Když v Gym porazíte všechny nepřátele, můžete zde umístit jednoho ze svých Pokémonů (ideálně některého z těch silnějších), který bude bojovat s dalšími protivníky. V případě, že jej někdo porazí, Pokémon se zase vrátí zpět k vám, ale bude potřeba jej uzdravit. Každá Gym má svou úroveň, která značí, jak náročné zápasy budou. Pokémona lze uzdravit chozením, což trvá déle, nebo lékem z Pokéstopu.

A pozor, čím vyšší úroveň Gym má, tím náročnější souboj vás čeká a je také nutné počítat se silnější obranou. A stejně jako u vaší postavy platí, že zápasením (a výhrami) budeme postupně zvyšovat level Gymu; za vyhrané zápasy získáte zkušenosti a prestiž.

TIP: Umístěte do Gymu Pokémona a zajděte si každých 21 hodinpro 10 tokenů a 500 jednotek hvězdného prachu jako bonus. Vyplatí se spolupracovat s okolními hráči, kteří vám mohou pomoci s ochranou více Gymů a společně tak budete generovat slušné porce virtuální měny a hvězdného prachu.

Přehled hráčských úrovní & odměny

 • Level 1: 1 000 XP (vyžadované body zkušeností)
  • žádná odměna
  • nic se neodemkne
 • Level 2: 2 000 XP
  • 15x Pokéball
  • nic se neodemkne
 • Level 3: 3 000 XP
  • 15x Pokéball
  • nic se neodemkne
 • Level 4: 4 000 XP
  • 15x Pokéball
  • nic se neodemkne
 • Level 5: 5 000 XP
  • 1x Incense (parfém), 10x Potion (lektvar zdraví), 10x Revive (kámen života)
  • odemkne se: Gyms (stadióny), Potion, Revive
 • Level 6: 6 000 XP
  • 15x Pokéball, 10x Potion, 10x Revive, 1x Egg Incubator (líheň)
  • nic se neodemkne
 • Level 7: 7 000 XP
  • 1x Incense, 10x Potion, 10x Revive, 15x Pokéball
  • nic se neodemkne
 • Level 8: 8 000 XP
  • 10x Potion, 15x Pokéball, 5x Revive, 10x Razz Berry, 1x Lure Module (vábnička)
  • odemkne se Razz Berry (omamná bobule)
 • Level 9: 9 000 XP
  • 15x Pokéball, 10x Potion, 3x Razz Berry, 5x Revive, 1x Lucky Egg (šťastné vejce)
  • nic se neodemkne
 • Level 10: 10 000 XP
  • 15x Pokéball, 10x Super Potion, 10x Razz Berry, 10x Revive, 1x Lucky Egg, 1x Incense, 1x Lure Module, 1x Egg Incubator
  • odemkne se Super Potion
 • Level 11: 10 000 XP
  • 10x Super Potion, 15x Pokéball, 3x Revive, 3x Razz Berry
  • nic se neodemkne
 • Level 12: 10 000 XP
  • 20x Greatball, 3x Revive, 10x Super Potion, 3x Razz Berry
  • odemkne se Greatball
 • Level 13: 10 000 XP
  • 15x Greatball, 10x Super Potion, 3x Revive, 3x Razz Berry
  • nic se neodemkne
 • Level 14: 15 000 XP
  • 15x Greatball, 3x Revive, 10x Super Potion, 3x Razz Berry
  • nic se neodemkne
 • Level 15: 20 000 XP
  • 15x Greatball, 20x Hyper Potion, 10x Razz Berry, 10x Revive, 1x Incense, 1x Egg Incubator, 1x Lure Module, 1x Lucky Egg
  • odemkne se Hyper Potion
 • Level 16: 20 000 XP
  • 10x Hyper Potion, 10x Greatball, 5x Revive, 5x Razz Berry
  • nic se neodemkne
 • Level 17: 20 000 XP
  • 10x Greatball, 10x Hyper Potion, 5x Revive, 5x Razz Berry
  • nic se neodemkne
 • Level 18: 20 000 XP
  • 10x Greatball, 10x Hyper Potion, 5x Revive, 5x Razz Berry
 • Level 19 (20 000 XP), Level 20 (25 000 XP)… max. level by měl být 50.

XP body pro vaši herní postavu získáváte za řadu činností, například za chycení nového Pokémona, kterého ještě ve sbírce nemáte, dostanete 500 + 100 XP bodů, za chycení Pokémona, kterého už zapsaného máte, dostanete 100 XP. Za vyvinutí Pokémona získáte také 500 XP. Po 50 XP dostanete za každé roztočení v Pokéstopu, další body obdržíte například za vylíhnutí vajíčka či splnění nějakého cíle – achievementu.

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spuštěním.

Při hraní se bez mikrotransakcí obejdete

Dnešním trendem většiny vývojářů her je použití systému mikrotransakcí. Ani Pokémon GO se tomuto způsobu vydělávání peněz nevyhnul. To ale neznamená, že byste se bez nich neobešli. Za vaše reálné peníze si koupíte virtuální měnu „Pokécoins„. Za tyto peníze si pak kupujete herní předměty, které vám chybí. Pokud nemáte náladu si zajít pro svou odměnu do Pokéstopu, chybějící předmět si jednoduše koupíte.

Za 100 Pokecoins zaplatíte 0,99 dolarů (přibližně 24 Kč), za 550 Pokecoins dáte 4,99 dolarů (přibližně 120 Kč), za 1 200 Pokecoins 9,99 dolarů (přibližně 240 Kč), za 2 500 Pokecoins 19,99 dolarů (přibližně 485 Kč), za 5 200 Pokecoins 39,99 dolarů (přibližně 970 Kč) a nakonec za 14 500 virtuálních peněz zaplatíte 99,99 dolarů (přibližně 2 430 Kč).

TIP: Při hraní Pokémon GO hra za hodinu spotřebuje okolo 10 až 15 MB dat. Množstív přenesených dat se liší podle toho, jak často navštěvujete PokéStopy či Gyms (tělocvičny/stadiony).

Hra, která vás zvedne z křesla. A pak chytne a už nepustí

Tenhle titul se rozhodně povedl a už teď je jasné, že se výrazně zapíše do historie mobilního hraní. Je to zajímavá, poutavá a atraktivní hra, která vás donutí vyrazit ven a projít se na čerstvém vzduchu a při té příležitosti si ještě pochytáte pár virtuálních zvířátek, nebo navštívíte zajímavá místa ve vašem okolí. Hra není dokonalá a bude potřebovat ještě trochu té péče. Padající servery, sekající se prostředí nebo padání celé aplikace je nepříjemné, ale vývojáři o tom již vědí a pečlivě pracují na opravách.

Pokémon Go

Tvůrci budou navíc chtít přinášet do hry další obsahy, takže se určitě máme na co těšit a v brzké době do hry přibude i možnost vyměňovat si Pokémony se svými kamarády. Při hraní Pokémon GO však buďte opatrní. Chytit si vzácného Mewtwoa, který se schovává přímo uprostřed dálnice D1 asi nebude zrovna bezpečné.

TIP: Dejte svým Pokémonům vlastní jméno. Vyberte z nabídky chyceného Pokémona a klikněte na malou tužku – vymyslete něco originálního.

Budeme rádi, když nám do diskuze napíšete své tipy a zkušenosti s hraním. Ty nejzajímavější doplníme do článku. A pokud se vám článek líbil, nezapomeňte jej sdílet, ať se dostane k co největšímu počtu hráčů :-)

Pokud máte k Pokémon GO nějaké dotazy, využijte našeho speciálního fóra, kde můžete o hře diskutovat s ostatními hráči nejen o volbě týmů, ale také o strategiích a případných problémech s instalací či spuštěním.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Subscribe
Upozornit na
guest
315 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments